Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj novi dom
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj novi dom

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 126127128129130 151>
Korisnik
Poruka
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2011 u 22:19
Lijep aranžman, jednostavan, a poseban!
život je more
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2011 u 00:45
Ovaj mi je vrt ugodno iznenađenje. Ne samo da sam se nagledala lijepog cvijeća, nego sam još i uživala u poeziji. Hvala.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2011 u 05:08
Bako, proljeće, Lantana, anabistrica cvijeće i poezija odgovaraju jedno drugome, oboje ispunjaju dušu..
 
 
Time is something you can never get back..
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 15:37
Originalno poslano od člana baka baka napisao:

Šutke šetam, gledam i čitam.Bilo kakva moja riječ bi razbila čaroliju!Smile


U tišini listam tvoje stranice, i na kraju svake stranice se ponovo pitam, Misty - tko si ti?????   Nisam te JOŠ upoznala ali mi se jako sviđa DJEVOJČICA U TEBI!!!  I ne da te sve više želim upoznati, nego te iz sve srca želim upoznati!!!

Još nitko to nije napisao, ali vjerujem DA ĆE SE SVI SLOŽITI, Ti si naša "kraljica za dirnuti dušu"!!!!smile169
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 15:45
Originalno poslano od člana misty-da misty-da napisao:

A evo još jedan uradak moje prijateljice, nije li prekrasan?


 

kada sam vidjela ovu sličicu, prva pomisao mi je bila, Misty...je si li to ti??????     Tako nježna, krhka, mila, topla
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 16:30
Draga MISTY,
Ušla sam na prstima u tvoj dom,da ne narušim mir.Hug
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 16:41
Originalno poslano od člana misty-da misty-da napisao:

Neka čudna biljka, sjajnih i mesnatih listova ispuzala je iz lijehe iza đardinjere. Zbilja brzo raste, izgleda dekorativno i voljela bih znati kako se zove Embarassed Draga Misty,nisam ti vidjela odgovor na tvoje pitanje:

SENECIO ANGULATUS-penjačica,žutih cvijetića.

Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2011 u 04:56
Free ti si već treća osoba koja mi postavlja to pitanje, a svaki put sam se nad njim duboko zamislila! Život nas stalno mijenja a ja sam odlučila da mu to više ne želim dopustiti. Otišla sam iz rodnog grada u kojem sam voljela svaki kamen, svaku kalu, mirise mora i borova uz koje sam rasla, voljela, smijala se.. Sve to samo da bih sačuvala to dijete u sebi koje još zna sanjati.
Ponekad se još pitam je li cijena bila prevelika, jesam li uspjela sačuvati ono što sam smatrala najvrijednijim od sebe? Eto ti mi govoriš da jesam, a samo Bog zna koliko mi je ta potvrda važna, jer i ovdje slijede me pitanja koja me čine nesigurnom i na koja nikada neću naći odgovor. Ovo je samo jedno od njih 
 
Što bih ti rekla?
 
Što bih ti rekla kad bi se ponovo sreli,
da nam se slučajno ukrste puti?
Možda bih ti pričala kako iznova gradim
svijet sav od rahlog pijeska?
Ne, ne..to sigurno ne bi htio čuti!
A i kad bih preskočila sve te riječi
kad bi nam se samo pogledi sreli,
ne bi li me i šutnja odala,
kad bih opet vidjela sebe u tvojim očima?
Kako bih ti prešutjela da su mi sve želje
u plićacima nasukane,
da ne prelazim više razdaljine
i da sam samo s tobom hodala?
A ne znam ni letjeti više,
tek nebo gužvam sumornim mislima.
Uzdrhtale krošnje na vjetru ne vidim
pogled se više ne odmara na njima.
U sutonima stvorenim za ljubav
večeram tišinu..
Ne smanjuje se vrijeme rastanka
kad vrijeme ljubavi pripada nebu.
Što bih ti o svemu ovome mogla reći
da se slučajno sretnemo i što bi ti čuo?
Možda samo da negdje u daljini,
niz padine života klizi, blista.. suza.

Time is something you can never get back..
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2011 u 05:03
Belina hvala na informaciji, čak i bez cvjetića ova biljka izgleda prelijepo!
Time is something you can never get back..
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2011 u 08:56
Na vrh
mirjam View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 592
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mirjam Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2011 u 09:47
 A što bih ja tebi rekla... što se još može reći...?
smile43 "Time is something you can never get back..."(misty-da)
  Hvala ti još jednom na prekrasnim stihovima,sad znam da suza još ima a one su kadkada melem ...smile78
*** Prijatelji dolaze i odlaze a pravi su tu kao vječni oslonac. ***
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2011 u 10:36

Da, suze su kadkad melem, koji liječi ožiljke od života, ali ih ne izljeći, već ih samo obloži zaboravom, a sječanja ne dozvoljavaju zaboravu da završi posao, pa nam ostaju uspomene...loše pokušavaš zaboraviti a s ljepšima pokušavaš živjeti!! A ti živiš, i možda si još nečija lijepa uspomena!! Ne možda jesi, nego sigurno jesi, jer ovakva kakva jesi - ne zaboravljaš se!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2011 u 05:45

Gio

Time is something you can never get back..
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2011 u 05:46

mirjam ponekad mislim da sam zapravo sretna jer mi je život bio ispunjen, jedino možda ipak malo prepun..

 

Time is something you can never get back..
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2011 u 06:31

Free svatko je od nas nekome uspomena. Nakon životnih oluja neki stari brodovi završe u rezalištu, a neki u mirnoj luci. Svakome od nas dođe to vrijeme..Umjesto pjesmom odgovorit ću ti dijelom jedne bajke koju sam pisala za djecu, ali i za odrasle kojima je potrebno ekološko osvješćivanje.

Riječ je o djevojčici koja je naučila razgovarati s drvećem, cvijećem i travama..
 
"....."Sjeći će drva u šumi?" Dejzi će zapanjeno, a već u slijedećem trenutku trčala je prema šumi i zadihana stala pred stari hrast pred kojim su već bila dvojica drvosječa.
"Ne smijete ga posjeći," glas joj je drhtao.
"Pa to je samo staro drvo," nasmijao se jedan od njih.
"To je moj prijatelj," rekla je odlučno raširivši ruke pred hrastom.
"Opet su pretjerali sa tim ekološkim osvješćivanjem djece," stariji drvosječa je upalio električnu pilu.
"Malo drvo," šapnuo joj je hrast, "nemoj biti tužna. Od mene će napraviti lijepu postelju, ili ugodnu stolicu, a na ostatku drva grijat će se oni kojima je hladno. Ili će me ugraditi u neki brod pa ću vidjeti svijet. Što bi više moglo poželjeti staro drvo kao ja?"
Dejzi je rukom obrisala suze, svijet joj je odjednom izgledao tako okrutan!
Obriši suze "malo drvo". Ako me ugrade u neki brod možda ću na nekom moru opet sresti svoju brezu. Nju su, onako vitku, sigurno pretvorili u neki jarbol." Glas starog hrasta izgubio se buci motorne pile i kričanju ptica koje su uzletile s njegovih grana.
"Neće se više žaliti na bol u granama," grm kao da ju je pokušao tješiti, "i neće mi više dosađivati pričama o svojoj brezi," ali Dejzi nije bila sigurna blista li to jutarnja rosa na njegovom lišću ili su to suze koje grm nije uspio sakriti. ..."


 
Time is something you can never get back..
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2011 u 06:37
Ove godine imat ću bijeli Božić Smile


Time is something you can never get back..
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2011 u 06:44

Ne sjećam se da sam ikada vidjela ljepše dekoracije nego jučer u suton. Na kućama pokrivenim bjelinom upalila se božićna rasvjeta, a snijeg oko njih zablistao je poput dijamanata. Nažalost moj fotić je preskroman da bi mogao zabilježiti taj prizor pa zato evo samo dnevnog snimka Unhappy

Time is something you can never get back..
Na vrh
misty-da View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3544
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje misty-da Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2011 u 06:46
Badnjak je pa neka i ovaj naš dragi kutak zamiriše na fritule Smile
 
Time is something you can never get back..
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2011 u 07:49
Blještava bjelina i pravi božićni ugođaj. A zamirisale su i fritule ....
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2011 u 08:00
Eto i mene po komadić Božićnog ugođaja.Snijeg, fritule.... prije toga malo čitanja tvojih riječi i tvojih gostiju.
Zanimljivo, kako na sve djeluješ... nekako izvučeš iz svakog od nas neku lijepu misao, sjećanje ili čak i  tišinu,koja je značajna, kad nam ponestane riječi.
Jesi, napravila si ogroman korak u životu, okrenula sve naglavce.Ali od prvih dana praćenja tvojih prvih koraka u tvom novom domu, jasno je, da si dobro odabrala.
I ovdje ti želim puno sreće i topline i dalje u tvojoj "kućici", ali posebno puno,puno zdravlja....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 126127128129130 151>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,438 sekundi.