Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - monsterin  eko povrtnjak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


monsterin eko povrtnjak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 118119120121122 138>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2015 u 11:34
 
 Ahhh Bugi, ide me sijanje, ali mi se onda zna kasnije dogoditi kiks... Biljke  lijepo krenu i onda najednom riknu..ne sve....ali neke da...

 Tebi Hug i puno smile78jer si svratila na moju temu...SmileHeart
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gostovic View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 07 Svibanj 2013
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 77
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gostovic Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2015 u 20:39
Draga Monstera,

kako sam se samo obradovala kad sam konacno, nakon dugog vremena svratila ovdje...naime, cijelo vrijeme sinoć razmišljam kako moram razmnožiti aroniju jer imam tri grmića i hrpu mladica i odmah dobijem odgovor, a o koga nego od monstere. Već sam jednom rekla da si moja osobna učiteljica i baš tako ispada, he he..
Imam namjeru u rano proljeće uzeti reznice i zakorijeniti ih do jeseni prema tvome uputstvu.
Lp
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2015 u 22:25
Gostović Hugsmile78
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
bilo View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Listopad 2014
Lokacija: na jug
Status: Offline
Bodovi: 27
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bilo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2015 u 11:11
Monstera, evo i mene na tvoju temu! Puna si ideja i prakticnih stvari,moze se dosta nauciti od tebe.Svrati i na temu o BE ide prolece,sta da radimo ,kako da zalivamo?

  Sad cu da procitam celu tvoju temu!
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Veljača 2015 u 13:46
 
Evo me Bilo, moram priznati u zadnje vrijeme me ima posvuda, tako da kad uhvatim vremena onda nešto objavim ili pišem i ovdje.. Smile


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2015 u 18:50
smile49...monstera, nema te često na CIF-u...imam par pitanja...odnosno treba mi tvoja pomoć...
napolju mi je ostala jedna kanta BE...neproceđen...mislim da je to, zimus, smrzavalo i odmzavalo više puta...da li je upotrebljiv enzim ili da ga bacim...
drugo pitanje je...napravila sam gredicu (zbog loše zemlje)...napunila sam je lišćem i šumskom zemljom...malo kartona...papira...konjskog đubriva...slame... i drugog poluraspadnutog organskog materijala...to se nije u potpunosti raspalo...planiram na toj gredici da sadim krompir...u jednoj knjizi "organska bašta" pročitala sam da u takvim gredicama sa poluraspadnutim kompostom može da se sadi krompir...napravi se jama i u nju se stavi zgoreli stajnjak...onda naklijali krompir...preko 30cm slame...moje pitanje je da li krompir može u poluraspadnut kompost i slamu...i da li može stajnjak u jamu gde se stavlja krtola...u pitanju je konjsko đubrivo...
Disapprove...
u drugim knjigama sam naišla na podatak da stajnjak ne treba stavljati pri sadnji...jedino u jesen pre sezone...
 
 
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2015 u 20:08

Ehh Arčik, nema me baš često da.. razišla se moja ekipa, pa nekako ni ja nisam baš ovdje često.. al dobro, nije to razlog nego nemam baš što sada ni pisati kad zima još uvjek traje..nema nekog posebnog  materijala za pisanje.

Za BE, rekla bih ti da ne bi smio smrzavati, iako neki tvrde  suprotno i da ništa ne smeta ni ako smrzne....ma saznala sam još puno raznih stvari o tome.. neki govore o tome kako je predobro.. no zapanjio me jedan izvor (nije baš bilo tko, ta osoba ima sve što se tiče poljoprivrede u malom prstu). Reče da što se tiče BE, on ima malo više saznanja o tome i kaže kako djelovanje istog još uvjek nije ništa znanstveno dokazano.. Ouch  Što se tiče mojeg experimenta, vidila sam da na neke biljke lijepo djeluje..dok drugima to baš ništa ne znači...Što se krumpira tiče.. svježi ili poluraspadnuti, pregoreli gnoj,  bilo kakav nije dobar za gomolje..to je trebalo uraditi u kasnu jesen , preorati ili pofrezati i ostaviti...No nije još kasno...još stigneš to pofrezati ili preštihati i onda posaditi krumpir. Ovo kako si ti navela, bojim se da bi ti krtole krumpira mogle strunuti zbog stajnjaka.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2015 u 10:50
slažem se sa tobom, da ne valja saditi u poluraspadnuti kompost i stavljati stajsko đubrivo prilikom sadnje krompira...međutim u jednoj knjizi o organskom uzgoju povrća, kao preporuka stoji da se može straviti zgorelo stajsko đubrivo...
poslala sam pitanje autorici i ona mi odgovorila...evo pitanja i odgovora...

Sadržaj poruke:

Imam Vašu knjigu "Organska bašta"...imam i svoju organsku baštu gde sadim povrće, cveće, začinsko bilje i voće...nisam zadovoljna kako mi uspevaju krompiri. U Vašoj knjizi pročitala sam da može da se u jamu u kojoj se stavlja naklijali krompir doda i malo stajskog gnoja...pošto imam pregorelo konjsko đubrivo, moje pitanje je da li mogu prilikom sadnje da dodam tog đubriva (nisam to uradila u jesen). Inače krompire bih sadila u gredicu koja je jesenas napunjena slamom, lišćem, šumskom zemljom, kartonom (u slojevima)...ta gomila nije skroz raspadnuta...
Inače, zemljište na kojoj je moja bašta, teško je za obradu...glinasto...kad dođe sušni period skameni se da ga ne možeš kopati...zato sam pribegla formiranju gredica i pravljenju kompostnih gomila.
Još jedno pitanje: Koje povrće se može saditi u poluraspadnut kompost.


...

prilikom pravljenja Kineske leje voditi računa da sav materijal za razgradnju ide u donje slojeve, a gornjih bar 30 cm mora da bude sačinjen od zemlje, komposta, stajnjaka, to je radni deo u kojem biljka raste. Korenje biljaka ne sme da prođe u donji sloj u kom se dešavaju truljenje biljnih ostataka.

Možete da nađubrite zgorelim kompostom ili stajnjakom kućice ili redove u koje ćete saditi krompir, to važi i za kupusnjače, papriku, paradajz, vrežasto povrće...

Poluraspadnuti kompost se posipa po površni leja ili se plitko ukopava kako bi gliste itd. mogle da ih dalje razgrađuju. Paradajz voli da ima oko stabla malo poluzgorelog komposta ali on ne hrani biljku.

Ukoliko Vam gomila, leja koju ste napravili nema deblji gornji, setveni sloj, nemojte u nju sejatii biljke dubljeg korena već rotkvice, salate, lukove...
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2015 u 21:25


 I počelo jeee  Tongue  Ovo je samo prvi izbor slatkih paprika, drugi je isto toliko raznih ljutilica..LOL


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2015 u 21:27


 Ovako je to danas izgledalo prije početka radova Smile

Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2015 u 21:29


 Zemlja je još dosta mokra, gumasta i hladna..  Ermm


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2015 u 21:31


Mislila sam da neću stići današnje radove privesti kraju..no ipak sam stigla... Smile



Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2015 u 21:35


  Celer rebraš iliti stabljikar se lijepo "udomaćio " u plasteniku preko zime pa mi ga sad žao dirati.. Nek ostane tu.. Smile Heart


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2015 u 21:38


  I ovo zelje se preko zime " udomilo " u plasteniku.. neka ga, nek raste..Tongue Heart


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2015 u 21:42


 Termometar pokazuje  jako ugodnu temperaturu u plasteniku preko dana... no nije se za zavaravati, oko 17sati,  temperatura naglo pada  na samo 10°C što još nikako nije dobro za nijednu vrstu povrća.. Ermm


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2015 u 21:53


 Šećer na kraju....Smile  sve ove reznice, nadam se buduće sadnice čekaju svoj red da budu zaplecane i ukorijenjene ..Sve što trebam je samo malo sreće,  sve što im mogu dati,  puno  truda, brige i jako jako puno ljubavi za sve njih.. Ostalo će biti što im Bog da... smile76


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2015 u 22:10
...ti se baš razvrednila... 
"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2015 u 22:19

 Heheheheh Arčik, pa dosta je bilo lijenčarenja i zimovanja..... LOL  Treba se već nešto i raditi   Smile iako, iskreno još ništa nisam ni počela kako spada , a već me ukliještilo u zglobu lijeve ruke.... Ermm
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
arčik View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Rujan 2014
Lokacija: Brzi Brod
Status: Offline
Bodovi: 1121
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arčik Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2015 u 23:03
znam o čemu pričaš...i mene sve boli...ko da sam prebivena...ali ne vredi nam da se žalimo... ...u pravu si...nema lenčarenja...samo napred... ...


"Budi hrabra, a ostalo će doći samo."
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2015 u 23:08
smile95 Tako je ! Tongue

Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 118119120121122 138>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.