Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Turska:skitam se i snimam vrtove i cvjeće
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Turska:skitam se i snimam vrtove i cvjeće

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 15>
Korisnik
Poruka
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2011 u 11:23


smile211     smile227     smile213


Ovo sam čekala, da naša glavna boginja odmori svoje nožice u termalnoj vodi!!!!

Da mogu birati mjesto gdje da se rodim u nekom budućem životu, Pammukale bi bile na jednom od prva 3 mjesta, jer meni je ovo mjesto božanstveno, vjekovi su prošli a ono je isto, ok, čovjek je tu i tamo umiješao prste, to mu je u krvi, ali ovo je očaravajuće, kao da nije na zemlji!!  Prekrasne kaskade, sa fenomenalnim bazenčićima, iz kojih se prelijevaju slapovi, odraz neba u vodi, zrake sunca koje se preklapaju s vodom, fenomenalni zalazak sunca!!

Miro, ove slike su mi ...ma nemam riječi!!!   Hvala ti na njima, hvala na našem putovanju s tobom!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2011 u 12:21

Sve je već napisano, pa neću ponavljati, samo jedna riječ - prekrasno !
Kaj se tiče nastavka, pazi kaj radiš da ti se još ne bi omaknul i video romantične večeri  LOL.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2011 u 12:48
Ansastazija, baš si me nasmijala  do suza smile156
 
Moglo bi se svašta dogoditi ...Wink
 
Rijeka

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2011 u 12:51
Free, lijepo je čuti kako uživaš dok putujemo Heart
Rijeka

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2011 u 12:52
Jagoda, evo dok si ti pisala ja stavila slike pa ćeš ih danas vidjeti.
 
Mali kaktus smile72
 
Triša smile72
Rijeka

Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2011 u 16:30
Hvala TI MIRO,
Putovanje sa tobom je tako lijepo,da se slobodno možeš zaposliti,kao lutajući reporter.
Sto puta ti hvala,rekla sam ti danas ,da si izuzetno dobro stvorenje,
i hvala ti što sve dijeliš sa nama.smile79
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2011 u 16:39
Kao sto je rekla Anastazija , sve je vec izreceno i napisano !

Jos samo jednom :  fascinirana sam ljepotama te zemlje !
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2011 u 17:13
Evo Držislave jedan "dečko" je imao sreće da se posloži sa curama.

Baš mi je drago da ima i dečki s vama, onda ćete nas vjerojatno htjeti uzeti i na buduća putovanja.

Miro revodno pratim tvoje putovanje Turskom i samo tako nastavi.

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2011 u 18:04
Originalno poslano od člana dr.žislav dr.žislav napisao:

Evo Držislave jedan "dečko" je imao sreće da se posloži sa curama.

Baš mi je drago da ima i dečki s vama, onda ćete nas vjerojatno htjeti uzeti i na buduća putovanja.

Miro revodno pratim tvoje putovanje Turskom i samo tako nastavi.

 
 
Lijepi  i dragi "naš" dečko, naravno da hoćemo a valjda i ti nas.
 Imao mi dečke u ekipi  od 20 do 80 godina i svima je dobro sa nama, maženi su i paženi, možeš provjeriti, pogledaj malo teme druženja.. Wink
 
Hvala ti što pratiš temu, ja sam u Argentini a ti u Turskoj LOL
Rijeka

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2011 u 18:06
Gute smile78
Rijeka

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2011 u 18:08
Originalno poslano od člana Belina Belina napisao:

Hvala TI MIRO,
Putovanje sa tobom je tako lijepo,da se slobodno možeš zaposliti,kao lutajući reporter.
Sto puta ti hvala,rekla sam ti danas ,da si izuzetno dobro stvorenje,
i hvala ti što sve dijeliš sa nama.smile79
 
 
Belina, uobrazit ću se ...Embarrassed
Rijeka

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2011 u 19:20

Evo nakon spoštanja sa onih romantičnih padina i upaljene svjetiljke, tižemo u hotel koji ima bazen sa termalnim kupkama.

Nismo se kupali, išli smo gledati derviše....
 
Malo slika hotela, nešto slikano navečer, nešto rano ujutro
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Hol hotela
 
 
 
 
 
Ups.. ne dalje...LOL
 
 
Ali je MM uživao u ovom prizoru Wink
 
 
 
 
A ja u restoranu ..
 
 
 
 
 
 
 
Naša saputnica ..
 
 
Hranila je macu u ovako finom restoranu ( mace nisu rijetkost u restoranu )
 
 
 
 
U jednom dijelu restorana teta "uživo" peče gozleme
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rijeka

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2011 u 19:49

Odlazimo na derviše...

 

Nešto o dervišima ( morala sam vam ovo napisati jer je meni, kao i većini bila velika nepoznanica...)

Derviš je clan vjerskog bratstva (tarikat) u islamu; pojedinac koji traži spas u osami ili kroz mukotrpno razmišljanje i vjersko ucenje i sagledavanje života kroz islamski pogled na svijet.

Derviški obredi uvijek naglašavaju emocionalni vjerski život, te nastoje izazvati hipnotičke pojave i euforiju uznesenosti.
Tako halvatije, na primjer, od svojih derviša traže da se svake godine na izvjesno vrijeme povuku u osamu, da poste što je moguće duže, te da ponavljaju vjerske formule. Zahvaljući tome halvatije postižu vrlo snažne učinke na živčani sustav i maštu.
 

U ekstatičnom stanju sadije, rifaije i ahmedije probadaju tijelo iglama, jedu žeravicu i staklo, gutaju žive zmije i škorpione, a kao posljedica, među dervišima se nerjetko javljaju spontani slučajevi vidovitosti, preizoštrena sluha, pa čak i levitiranje.

 Derviši najčešće žive i djeluju u okviru svojih staništa (tekija), mada ima i onih, koji žive kao lutalice i prosjaci.

 
Po derviškom shvaćanju cijeli kozmos se vrti, životni tok je vrtnja, priroda je vrtnja ukratko vrtnja je način postojanja svega. Svojom vrtnjom derviši demonstriraju stav da ljudi kao umna bića koja su odvojena od svijeta trebaju sudjelovati i poticati bit Svijeta. 
 
Z a vrijeme obreda su pjevali i plesali, vrtili se... Brojalismo da je broj okretaja bio 80 puta za 4 - 5 minuta! Tada nismo slikali, snimali, pljeskali jer je to bio pravi vjerski obred ali su kasnije izašli i ponovili dio molitve koji se mogao poslikati i snimati.
 
Karakteristični su po odjeći: imaju bijele haljine prekrivene crnim plaštom s mrtvački pokrov i prolaznost života.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Ovo neznam objasniti ali je nešto čemu se klanjaju a glavni stoji na onoj kocki dok se oni vrte
 
 
 
 
Na izlasku su nas poslužili nekim bezalkoholnim pićem, nije čaj i nije nam se dopalo.
 
 
 
 
Rijeka

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2011 u 20:11

Pamukkale iz jedne sasvim drukčije perspektive... vožnjom kroz krajolik predivne planine Taurus idemo  natrag prema Antalyi.

Zaustavili se za pogledati ovaj nacionalni park, nantural park,  još malo prizora Pamukkalea..

 

Ispred samog parka čekala nas je prava deva za slikanje ( ja se nisam slikala na njoj )
 
 
 
 
 
 
 
Rijeka

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2011 u 20:21

Ulaz u park

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rijeka

Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2011 u 20:23
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rijeka

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2011 u 21:58
Opet hrpa prekrasnih prizora, jezerce, voda, patikice, ti i Franjo, simpa društvance, zaista ste sretni što ste to doživjeli.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2011 u 22:03
Ajme Miro K,

Hierapolis, pa Pamukkale, nemam riječi smile94.
Koje slikice, toliko su čarobne, da sam imala osjećaj da hodam iza tebe po mineralnim, termalnim kaskadama.

A one patkice toliko su blizu, da bi ih odmah pomazila.

Miro, hvala ti što si mi priuštila divno putovanje, a kako kaže ivna, "ako se karte poslože" - nikad se ne zna, možda i budem hodala Pamukkalama.

mašta - želja - vjerovanje - ostvarenje
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2011 u 23:07
Fenomenalne slikice ! Ima jos ?    smile79
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2011 u 23:26
Ima Gute Smile
 
 
Rijeka

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,189 sekundi.