Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Nešto kao dnevnik...
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Nešto kao dnevnik...

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 26>
Korisnik
Poruka
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2012 u 23:52
mozda nisu gotove, moje u suhoj gredici isto tako izgledaju ali su zive, samo su odbacile lisce. Tako su izgledale i prosle godine za vrijeme ljetne suse. :)
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2012 u 07:17
i ja se nadam dado moj, sve ću ih orezati pa bumo vidjeli što će biti, jake su oneWink.
 
evo još nekoliko fotki:
 
 
 
 
gredica s hemerocallisima:
 
 
 
CryCryCry...
 
 
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2012 u 08:40
kao što kaž dado, tek će se vidjeti što je u stvari otišlo...
morati ću ti slikati moje šeboje, da te utješim i vidiš na što oni liče, ali svejedno se nadam da će dogodine nešto biti od njih

Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Kolovoz 2012 u 23:21
Čuj, kaj je to opuntia na zadnjoj slici? Nemrem verovat da je i ona podlegla suši, izgleda ko neka staričica. Valjda bu se oporavila kad krenu kiše. Sad trebaš puno strpljenja do jeseni da vidiš kaj je ostalo živo, a vjerujem da će te puno biljčica iznenaditi i razveseliti svojim oporavkom.
I ja sam svoje heuchere porezala jer su im se spržili listovi i izgledale su jadno. Utješil me je Dadin komentar. smile213
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2012 u 06:01
uh, draga ja sam došla zaviriti u lijepote, ali ovo su zaista fotke suše u punom smislu. Ja ti držim fige prvo za koju kap kiše, a i da ti ipak što više toga preživi. Mogu misliti kak te to žalosti, jer znam koliko truda ulažeš u svoje cvijeće. 
belica,zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2012 u 07:20
curke, možete si samo zamisliti kolko sam žalosna, no nadam se da biljkama nije sasušen korijen pa se nadam da će kada ih orežem i dobro ih zalije kiša sljedeće proljeće moj vrt ponovno oživjeti...a razmjeri suše, bure i jakih sunčanih zraka najbolje se zaista vide na opuntii kojoj bi pod hitno trebale injekcije botoksaWink
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2012 u 07:36
saro i kod mene je sve suho,nista nemam u gredicama,cak mi i kadifa suha ...uzas ,jedino mi se drzi cvijece u teglicama...najvise mi zao moje bijele i ljubicaste budleje ,ma u biti zao mi svega..
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2012 u 07:36
moram priznati da je i moja opuntia legla,
nedavno sam orezala susjedu joj - lavandu, i dan dva poslije je klonula,
mada je lavanda nije zasjenjivala, mislim da joj je pružala neku zaštitu, bar sa strane

nisu ni opuntie što su nekad bile LOL
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2012 u 07:45
...kamenjar, draga moja, lijepo mi je vidjeti te i čuti...žao mi je da je i kod tebe slična situacija...no, kaj nas ne uništi to nas ojača pa od jeseni krećemo u novu borbu s prirodom...već sam rekla nataliji da moramo u potragu za biljkama koje podnose ekstremne sušnje uvjete, ako takve uopće postoje...
...kolko vidim, po ovim fotkama koje mi je poslao moj sin, žive su lavande, pasiflora, Othonna cheirifolia, Veronica incana, Saturea montana, nandina, yucce,a ovo kaj se posušilo je na tomboli...čak su i listovi tritome suhi, kolko vidimCry...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2012 u 09:06
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

curke, možete si samo zamisliti kolko sam žalosna, no nadam se da biljkama nije sasušen korijen pa se nadam da će kada ih orežem i dobro ih zalije kiša sljedeće proljeće moj vrt ponovno oživjeti...a razmjeri suše, bure i jakih sunčanih zraka najbolje se zaista vide na opuntii kojoj bi pod hitno trebale injekcije botoksaWink


bas sam jucer jednoj musteriji rekao da ni kaktusi vise ne uspjevaju bez zalijevanja :/ Majko mila kad ce te kise!
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2012 u 23:35
 
Cula sam da za vikend najavljuju neke oborine, pa  se nadam da za tvoje senjske biljcice to bude spas.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2012 u 10:01
Draga Carol, u Senju ziher nebu padalo, a ako i bude, bit će par kapi, a onda bude počela derati bura...Kaži mi sin da je jučer tako puhala da je i posljednje ostatke požutjele trave oderalaShocked...sva sreća da je moj travnjak "dračast" pa bu valjda na proljeće nekaj drača niknuloWink.
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2012 u 07:48
asarina, sijana u svibnju, 1.kolovoz:
 
 
11.kolovoz...
 
 
 
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2012 u 08:23
jeee, prekrasna ti je
ima li naznaka pupoljaka?
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2012 u 10:05
kad je opuntia podlegla onda je stvarno velika velika suša ... žao mi i baš je teško gledati ove slikice ako Vam se bilo što sviđa iz mog vrta javite se kad budete išli u obnovu carstva...u polju imam opuntiu koja nikada nikada nije vidila vode osim iz neba pa Vam je mogu poslati jer se jako dobro drži (vidila san je prije 10 dana)

.... al radosti opet, bez obzira na sve, nikada kraja, asarina je ko bonbon
što roditelji izdišu to djeca udišu ...oni su naša slika..naše najdraže i najljepše cvijeće....pozzz od Ruže
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2012 u 11:51
natalija draga, nažalost, pupoljaka nema na vidikuConfused.
 
draga Ružo, hvala ti na ponudi...protiv vremena smo nemoćni, tu je priroda neumoljiva...a bome smo joj se i dobro zamjerili...ujesen nastavljam daljeWink.
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2012 u 18:42
ovo, skroz lijevo u tegli je moja lagerstroemija, porijeklom Zadranka, nabavila sam od našega trave:
 
 
curica me razveselila slatkim cvjetekima, skromno, ali me veseli:
 
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2012 u 19:08
Draga RS,
Tako ti je slično i kod mene,nedajmo se više da nas to iznenadi,ja mjenjam drugu vrstu biljaka,sukulenti i čuvarice.
Trava se i moja posušila,po djelovima,tako da je ima još.
Ti imaš veliki vrt,tako da ga treba drukčije osmisliti.
Bura,suša i posolica nedaju biljkama da budu onako kako bi mi htijele.
Hug
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2012 u 19:28
Draga Belina, hvala na podršci i razumijevanju...u pravu si da imam veliki vrt, no manji dio je predviđen za biljke, dakle limitirana sam prostorom...a moj je vrt osmišljen kao mediteransko- stepska kombinacija i u njemu je posađeno uglavnom bilje koje bi, barem po literaturi, trebalo dobro podnositi sušu...dakle teško je bilo što sada tu mijenjati i zapravo ne znam u što...već sam razmišljala da budem posadila samo lavande i čuvareWink, hehehe...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2012 u 19:31
danas sam si bila jako vrijedna i sređivala sjeverni balkon na kojega jedva da se može kročiti...em je inače mali, em je sve prepuno malih teglica, jer tu je mola školica...svaki i najmanji komadić prostora pretvoren je u pelcaonu:






...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 26>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.