Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 28>
Korisnik
Poruka
Ante3009 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 838
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ante3009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2012 u 19:32
Hvala svima! Malo ću olakšati novčanik u Decori pa će na ljeto biti još zanimljiviji
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2012 u 14:12
Prekrasan vrt i okućnica Clap
Rijeka

Na vrh
Kiki-ko? View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Veljača 2010
Status: Offline
Bodovi: 6667
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Kiki-ko? Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2012 u 13:05
Možda se ponavljam,ali zbog moje zapuštene i neuredne džunglice obožavam tvoj savršeno uredan vrt.Tu bi moj feng shui bio super uravnotežen.
Da imam rep mahala bi s njim
Na vrh
Ante3009 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 838
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ante3009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2012 u 14:13
Originalno poslano od člana Kiki-ko? Kiki-ko? napisao:

Možda se ponavljam,ali zbog moje zapuštene i neuredne džunglice obožavam tvoj savršeno uredan vrt.Tu bi moj feng shui bio super uravnotežen.


Ma samo se dođite opustiti na lice mjestakad god vam je potrebno a po mogućnosti tamo početkom trećeg mjeseca kad počinje obrezivanje, okopavanje, sađenje i sl.
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2012 u 16:23
ante doći ćemo mi i okopat i obrezat al i ukrst malo tih ljepota smile120
Na vrh
Ante3009 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 838
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ante3009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2012 u 19:36
što god želite Ante će vam otkinuti ili razdijeliti iz korijena (osim japanskog javora)
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2012 u 22:27
necemo dirat javor LOL nego da te pitam..ti si imo calistemon i napiso si da  je propo...ja sam ga upravo narucila,cekam da mi dođe,mislila sam ga u vrt posadit,al sad sam skeptcna ..mozda ipak ni nasa klima nije za njega ....
Na vrh
Ante3009 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 838
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ante3009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 07:16
ma bit će sve u redu s njim. samo preporučam da ga posadiš u njegovom prirodnom obliku, a to je grm.
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 14:32
Zavisi koju vrstu si narucila. Uskolisni je otporan na zimu i ukoliko se i smrznu grane izbaci nove iz korijena (samo treba pricekati barem do 6 mj). Tropski (onaj sa sirokim listovima) je manje otporan i njega bi u pravilu trebalo spremati iako u primorju moje ostati vani cijele sezone. I on ako se smrzne zna potjerati iz korijena.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Ante3009 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 838
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ante3009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 14:44
moga je zeznulo to što mu je napuklo deblo u podnožju preko ljeta (vjerovatno od težine krošnje pošto se radi o forsiranom obliku stabla)a preko zime mu je mraz ušao kroz tu pukotinu sve do korijena. Bio je stvarno lijep, cvjetao bi u 5., 8. i 12. mjesecu i nikad mu se nebi smrznule ni grane ni lišće.
Na vrh
bina View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 164
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 15:30
prekrasno uređen vrt, da čovjek ne može vjerovati i još tako mlada osoba a toliko znanja i ljuvbavi za biljke prosto za nevjerovati, kapa do poda majstore
Uz cvijeće i život je ljepši
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 13:20

Već sam rekla da je ovo jedan prekrasan elegantni vrt pun zanimljivog cvijeća,možda Admir još nije prošetao po njemu.

Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 13:56
Originalno poslano od člana mali kaktus mali kaktus napisao:

Već sam rekla da je ovo jedan prekrasan elegantni vrt pun zanimljivog cvijeća,možda Admir još nije prošetao po njemu.

Slažem se sa Malim kaktusom,vrt je preljepClap
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Ante3009 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 838
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ante3009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 14:32
Hvala Vam puno. Sad sam u maloj pauzi jer je i vrijeme takvo da se u vrtu ne odvija ništa ali čim se počne ponovno buditi iz zimskog sna dobivat ćete detaljne izvještaje, a bit će tu i malo noviteta ( jer nemogu obuzdati sebe kad vidim neku biljku u trgovini i rasadnicima ).
Vrt je kompleks estetske i oblikovne namjere, a biljka je vrtlaru ne samo biljka - rijetka, neobična, obična ili osuđena na nestanak - ona je i boja, oblik, volumen i arabeska u jednom
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 17:23
jedva čekam da vidimo novitete..kakva pauza budi se iz zimskoga sna ajde u vrt radit Smileja evo sad ušla u kuću,vec uveliko sadim ..
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Ante3009 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 838
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ante3009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 17:46
Da ti budem iskren i mene je ovo sunce namamilo na radove po vrtu ali još je rano za išta dirati. DoK traje opasnost noćnih mrazova samo preostaje gledati:

Kao npr:

Ove dvije ljepotice (Erica carnea)


Pa ovog lijepog diva kojem ni snieg ništa nemože


Nakon većih hladnoća mama mi je iznijela ponovno vani moje cvjetne aranžmane pa su me lijepo dočekali kad sam došao s posla.


Vrt je kompleks estetske i oblikovne namjere, a biljka je vrtlaru ne samo biljka - rijetka, neobična, obična ili osuđena na nestanak - ona je i boja, oblik, volumen i arabeska u jednom
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 18:24
Vidi se da je kod tebe puno toplije nego kod mene,lijep ulaz u kuću,te su maćuhice bile u kuči kad je bilo jako hladno?Ja još moram čekati da se moje oporave,a vani se još uvijek ne može ništa raditi.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Ante3009 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 838
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ante3009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 18:31
Maćuhice su bile u ostakljenoj prostoriji u kojoj je komin i to samo iz razloga da ih snijeg ne ošteti jer su dio aranžmana. Imam ih u vrtu i taman su se počele oporavljati ali trenutno nisu baš za pokazivanje. Interesantno je da se lako zamrznu preko zime a onda se lijepo oporave nakon cca. 2-3 tjedna iako e riječ o naizgled jako krhkim biljkama.
Vrt je kompleks estetske i oblikovne namjere, a biljka je vrtlaru ne samo biljka - rijetka, neobična, obična ili osuđena na nestanak - ona je i boja, oblik, volumen i arabeska u jednom
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 18:57
Originalno poslano od člana Ante3009 Ante3009 napisao:

Danas sam se nakanio opaliti dvije fotografije da vam pokažem kako vrt izgleda kad je najhladnije.


Zahvaljujući buri u buretu baruta, samo sam htjela vidjeti koji Ante je digao toliko bure u ovo mrtvo vrijeme, a kad tamo, Ante iz čijeg vrta sam lani nekoliko puta izašla crvenih obraza, što zbog  uzbuđenja od ljepote svega viđenoga ili samo zamišljajući koji dio svog vrta mogu iskoristiti da bude samo sjena tvoga!!!  I žao mi je kaj nisam ostavila trag!!!
Ali zato ostavljam sada, da mi opet kasnije ne bude žao!!!

Ali par stvari moram spomenuti sada:  ima par stvari koje su me oduševile: 22 godine, tolika ljubav prema cvijeću, travama, grmlju..... i još muško!!  Zahvaljujem ti što si nam otvorio svoj vrt i za naše oči!!  

A ako ovako tvoj vrt izgleda zimi kada je najhladnije, samo mogu sanjati kako će izgledati do ljeta, jer lanjske slike su kao iz stranog časopisa!!!

Znam da si stekao mnogo redovnih posjetioca u svom krasnom vrtu, pa se im i ja oduševljeno pridružujem!!!

Nebi bio red da ikoju od tvojih biljčica izdvajam jer sve su predivne, ali kad baš moram, jer bez toga nemogu izaći iz tvog vrta,  phormium, cosmos atrosangineus i  prekrasni kutak sa travama, su moji favoriti iz tvog vrta, iako je on glavni favorit našeg CIF-a!!! 


Sada vjerujem Riječankama, vele da kada puše bura, očisti cijeli grad!!  A ova bura će u tvoj vrt  donijeti mnogo čistog zraka!!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Ante3009 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 15 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 838
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ante3009 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2012 u 19:07
Hvala Free, iako neki misle da sam na forumu samo radi teme: IGRAONICA
Vrt je kompleks estetske i oblikovne namjere, a biljka je vrtlaru ne samo biljka - rijetka, neobična, obična ili osuđena na nestanak - ona je i boja, oblik, volumen i arabeska u jednom
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 28>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,189 sekundi.