Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moja kolekcija najljućih papričica (puno slika)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moja kolekcija najljućih papričica (puno slika)

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 78>
Korisnik
Poruka
Ela13 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 14 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ela13 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2011 u 21:33
Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

Pusti ti, dobar je punac, samo ove godine nije imao sreće. Ovo je kod mojih roditelja, da. Neznam sad da li da zadržim biljke ili ne, zato što imaju kovrčavost lista. Odlučio sam da ću jedino još biskupovu kapu od blažih sorti dalje uzgajati. Sad ću se okušat u malo ljuće
Cek malo,listovi ovog habanera se uvijaju?Pa je l' ti znas da se kod nekih sorti patuljastih habanera kakav je ovaj bijeli listovi prirodno uvijaju?smile180Ove godine su neki listovi od nasih habanera malo uvijeni i svaki je patuljastog rasta a nema ni traga ni glasa od virusa?Smile Samo se ti opusti i bit ce to sve dobro Big%20smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2011 u 22:50
Op op, korisna informacija :D One izgledaju ok, samo sam se već susretao s tim kovrčanjem na drugim paprikama i radilo se o virusnom oboljenju. Eto, nema više premišljanja oko njih, idu na prezimljavanje, a još ćemo se igrati kloniranja. Hvala još jednom na informaciji.

Na vrh
bukarica007 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bukarica007 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2011 u 14:47
Mnogo su vam svima lepe ove papricice i bastice.... a kako ja da dodjem do par komada semenki? m? 
Na vrh
Hombre View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hombre Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2011 u 21:17
Akhmm! Mislim da se ovo zove cvijet Clap
Ovih dana bi se trebao otvoriti još koji pošto ih je biljka već izbacila desetak komada.
 
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2011 u 21:53
Ako je to habanero teeeeško da će to do ploda, jedino ako ćeš u grijanu sobu i pod lampu (imho). U svakom slučaju sretno.

Na vrh
Hombre View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hombre Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Rujan 2011 u 13:47
Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

Ako je to habanero teeeeško da će to do ploda, jedino ako ćeš u grijanu sobu i pod lampu (imho). U svakom slučaju sretno.

Poslije svih pizproblema koje sam imao nisam očekivao ništa pa i ovo smatram uspjehom. Em su prekasno posađene, em su vegetirale u sjeni crne pmoćnice. Kad pogledam najviše vremena je prošlo od kad su sa 3 cm došle do ove visine iako i druga biljka koja je osjetno niža već baca izboje iz kojih će cvijet. Unatoč kasnom sijanju da nije bilo drugih čimbenika sigurno bi već bilo plodova.
Po onom tko je poslao sjeme sigurno je habanero.
Na vrh
osking View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 01 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 7
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje osking Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2011 u 08:31
Vec duze vrijeme proucavam forume o uzgoju i cuo sam vec puno stvari o sadnji (kada,koliko),i svako ima svoju teoriju,ali posto vidim da to tebi ide genijalno,jel moze neki mali tutorial.
Kada se sadi u casu,kada se presadjuje u veliku kantu,koliko sjemenki da stavim,koliko cesto zalijevati.
Moze i neki link ako si (a vjerujem da jesi) vec to negdje opisao jer ga ja nemogu naci.
Unaprijed hvala,
Saša,
Osijek
Na vrh
Hombre View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hombre Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2011 u 12:35
Originalno poslano od člana osking osking napisao:

Vec duze vrijeme proucavam forume o uzgoju i cuo sam vec puno stvari o sadnji (kada,koliko),i svako ima svoju teoriju,ali posto vidim da to tebi ide genijalno,jel moze neki mali tutorial.
Kada se sadi u casu,kada se presadjuje u veliku kantu,koliko sjemenki da stavim,koliko cesto zalijevati.
Moze i neki link ako si (a vjerujem da jesi) vec to negdje opisao jer ga ja nemogu naci.
Obzirom da nisi naveo kome ide pitanje, a moj post je iznad (ako želiš nekome odgovoriti ili ga pitati onda klikni na citiraj i ispod se nadoveži na to) ako se nekome baš posebno hoćeš obratiti npr. meni onda staviš
 
@Hombre
što znači da se to odnosi na mene i tako se u jednom postu možeš obratiti više različitih osoba s različitim pitanjima ili komentarima.
 
Što se mene tiče nema nikakve matematike. Posadio sam ih direktno u zemlju i to par sjemenki dublje, pa par sjemenki pliće, pa par još pliće. inače ekipa stavlja sjemenke da isklijaju pa ih presađuje i to već u proljeće dok sam ja svoje sadio u petom mjesecu. Obzirom da nisam točno znao kako sve to izgleda, a u kupljenoj zemlji je bilo dosta sjemenja korova crne pomoćnice uzgojio sam kapitalni nasad korova i kad sam vidio očemu se radi sve počupao ostalo je par paprikica ispod. Zalijevam ih umjereno ujutro i navečer i povremeno stavim malo Uree ispod. Godi im toplo vrijeme pa su uspjele doći do cvjetanja alida je neka normalna godina sumnjam da bi došle i do cvijeta. Imaš dosta opisa i sve se svodi da isklijaju pa u zemlju. Netko sadi u male posude Kontenjere pa kad zatopli u proljeće sadi vani u velike posude dok neki idu odmah u velike posude. Uglavnom vidi kod ljudi koji se bave rasadom jer je to paprika kao i svaka druga (samo je malo ljućaLOL
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2011 u 13:26
Evo jučer sam pobrao sve paprike i moram priznat da je ove godine urod poprilično loš s obzirom na prošlu godinu, mislim da sam se zeznuo sa jako lošom zemljom koju sam upotrijebio.

No da sve ne bude tako sivo, biskupska kapa je ok rodila, a bijeli habanero je skroz super biljka. Jučer sam probao jedan i
Evo uroda dviju biljaka


prosječna veličina ploda
Na vrh
Hombre View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hombre Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2011 u 17:48
Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

Evo jučer sam pobrao sve paprike i moram priznat da je ove godine urod poprilično loš s obzirom na prošlu godinu, mislim da sam se zeznuo sa jako lošom zemljom koju sam upotrijebio.

Evo uroda dviju biljaka
Kako su malecke. Big%20smile
Ja sam prošle godine, uz sjemenje dobio i par plodova crvenog habanera i bili su skoro duplo duži. Moj habanero se baš rascvjetao ali pošto u petak na subotu garant ide jače zahlađenje koje će čak i ovdje u Dalmaciji donijeti osjetan pad temperature unijet ću ih u stan ali ne vjerujem da će biti nešto obzirom da nemam centrlno grijanje.
 
Iduće godine sve sadim u svježu kupovnu zemlju kojoj ću dodati malo ovdašnje pjeskovite koju ću prije toga desetak minuta držati u pećnici na 200 stupnjeva da se ne provuče kakvo divlje sjeme ili larve.
Na vrh
Hombre View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hombre Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2011 u 21:00

Evo mene opet. Postao sam sretni tata jer evo i prvog ploda Big%20smileLOLLOLLOL

Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2011 u 21:41
Prenio si u kuću?

Ja sam raskasapio se moje paprike. Većina ih je završila u komposter, osim biskupskih i b. habanera - 12 biskupskih i 4 b.hab na zimovanje. Uz to eksperimentiram sa zakorjenjivanjem tako da je desetak grančica postalo kandidat za punopravnu biljku, vidjet ćemo tko će uspijeti.
Na vrh
Hombre View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hombre Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Listopad 2011 u 23:09
Originalno poslano od člana mememe mememe napisao:

Prenio si u kuću? 
Nisam. Još su vani. Danas je bio ugodan dan s max temp od 20 stupnjeva, a slijedećih dana moglo bi biti i više. Biljke su zaštićene jednim starim staklenim prozorom da ih vjetar ne lomi, a pošto minimalna temp neće padati ispod 14 stupnjeva nema još potrebe da ih unosim u kuću pa neka stoje do daljnjeg. Inače i manja biljka je jutros otvorila prvi cvijet, a na ovoj velikoj ima ih preko 10 što otvorenih, što pred otvaranjem tako da vjerujem kako bi dogodine uz sađenje na vrijeme i pravilno dimenzionirane posude mogao dobiti dosta plodova.
 
Što se zemlje tiče iduće godine pravim mix. Ove godine su bile posađene u kupovnu zemlju za cvijeće, a slijedeće planiram kupovnoj dodati riječne svijetle zemlje koja liči na fini pijesak, možda jednu trećinu. Iako sam prebolio "djećje bolesti" i sada znam kako izgleda crna pomoćnica, a kako paprika ne želim riskirati i plijeviti korov već sva zemlja ide u pećnicu na desetak minuta i koju stotinu stupnjeva da se nepoćudno sjemenje i možebitne larve ispeku i tek onda ide sađenje paprika iako ne planiram mnogo toga držati na balkonu pa ću, ako iznikne po planu nešto pokusno posaditi u vrt, nešto dati rodbini, a na samom balkonu držati tri do četiri biljke.
Na vrh
Hombre View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hombre Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2011 u 21:28

Priča se nastavlja...

Nakon prvog ploda zametnuo se i drugi, a biljka stalno baca nove cvjetove tako da sam danas podrezao sve vrhove grana na kojima su bili budući cvjetovi kako bih omogućio da nešto od već formiranih cvjetova da plod ili da barem ova dva napreduju. Prvi plod u odnosu na veličinu kakav je na fotografiji koju sam stavio par postova prije očigledno dobro napreduje, a hoće li uspjet doć do pune zrelosti tek će se vidjeti. Evo slikice dva ploda i biljke prije nego što sam je "ošišao".
 
Edit:
Danas se sagnem kad sam zalijevao male biljke kad nešto miriše. Obazrem se i nije mi jasno što je. Sagnem se kad ono opet miriše, onjušim malo bolje kad ono mirišu cvjetovi paprike Smile

Na vrh
Hombre View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 21 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hombre Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2011 u 22:33

Osjećam se malo usamljeno na ovom forumu Cry

Danas je kod mene bio krasan, sunčan i topao dan pa sam ih malo izveo na sunčanje, a usput i napravio koju fotkicu. Evo velikog ploda u krupnom planu. Malo je u sredini stisnut jer je ostao "struk" od cvijeta kojeg sam tek jučer skinuo dok sam na manjem plodu to napravio odmah nakon što se formirao pa raste pravilno. Da je Andrej ili Ella sada tu znali bi o kojoj vrsti se radi ali sam siguran da je opako ljuta.
 
 
Evo da se vidi da i manji plod napreduje.
 
Na vrh
Alan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2011 u 16:55
Evo da nisi usamljen :)

Super to napreduje. Ja sam pronašao dva zanimljiva recepta na youtubeu pa ću ih isprobati ovih dana. Još mi fali par stvari pa kad to kupim, onda poberem sve plodove, a biljku ću probati srezati pa da prezimi.
Ukupno imam ravno 48 čokoladnih habija od kojih će većina u led, nekoliko je podijeljeno okolo... Sve u svemu, super je prošla moja prva godina u ovom sportu :D
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2011 u 19:59
Originalno poslano od člana Alan Alan napisao:

Evo da nisi usamljen :)

Super to napreduje. Ja sam pronašao dva zanimljiva recepta na youtubeu pa ću ih isprobati ovih dana. Još mi fali par stvari pa kad to kupim, onda poberem sve plodove, a biljku ću probati srezati pa da prezimi.
Ukupno imam ravno 48 čokoladnih habija od kojih će većina u led, nekoliko je podijeljeno okolo... Sve u svemu, super je prošla moja prva godina u ovom sportu :D


I kakav je čokoladni hab? Evo našao sam 5 sjemenki njega i 5 sjemenki čokoladne bhut jolokie(mislio sam da sam sve dao)tako da ću to iduće godine iskoristiti. Koji savjet oko č. habanera?

Da li bi ove biljke od hombre-a mogle biti č. hab?
Na vrh
Alan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2011 u 10:13
Uh, čokoladni habanero je ubitačno ljut ali mi se sviđaju okus i miris. Ima jedan jako specifičan i snažan tropski miris (nešto kao mango, passionfruit) koji se meni dopada i po tome zamiriši sve u što ga staviš. Ja sam do sada probao s tortiljama (naravno) i na pizzi.

Ovo mi je tek prva godina tako da nemogu još prosipati savjete. Kažu da ih ne treba puno zaljevati jer onda plodovi budu gorki. Vole lagano kiselo tlo, pH 5.5-6.5.
Ono što znam iz vlastitog iskustva je to da im treba dosta vremena da proklijaju, meni je trebalo 3 tjedna.

Ovo što ima Hombre meni osobno ne izgleda kao habanero (mala babura). Iako, kod mene jedan plod baš tako nekako izgleda.
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2011 u 10:17
Alane, tako nešto vrijedi i za bijeli habanero, samo kažu da je č. habanero još ljući.

Pitao sam za hombre-ove biljke jer mi se čini da je spominjao da mu je sjeme poklonjeno pod č. habanero, a sad, plod mi se čini da bi trebao biti širi nekako? Možda je rano za znati.
Na vrh
Alan View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 16 Veljača 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2011 u 10:21
Jedno pitanje za znalce, vezano za zadnju rečenicu iz mog gornjeg posta.
Da li se mogu križati tabasco i habanero? Jer je meni jedan plod na habaneru duguljast, a svi ostali su bumpasti kao male babure. Isto je posmeđio kada je sazrio ali ima neobičan oblik za habanero pa zato pitam.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 78>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.