Početna stranica Početna stranica > Hobistika - Forum za hobi > Decoupage tehnika – salvetna tehnika > Decoupage uputstva i savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zamjenski materijali za decoupage
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zamjenski materijali za decoupage

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 26>
Korisnik
Poruka
Tatjana_bg View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 268
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tatjana_bg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2011 u 21:56
RenataS pogledaj prevode onlajn, u ovoj teminesto ces malo i da nauces, inace oslikavanje vazne zavisi od cega je vazna, prozirna ili ne, i sta koristis,koju tehniku.PREVODE
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
RenataS View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 11 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje RenataS Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2011 u 12:39
Tatjana bg hvala što si mi se javila. Na tanjuru radim isto kao i na fotkama koje si mi poslala, ali nije mi jasno na vazi koja ima veliki otvor, jer se vidi i jedna i druga strana, a samo sa jedne strane se vidi slika, dok je druga obojena??? To onda izgleda jako neuredno.Inače ne samo da sam nepismena kod salvetne tehnike nego sam i kompjuterski nepismena, pa mi ne nemojte zamjeriti, ako nešto zabrljam. Uglavno mi pomaže oko kompića moja kći, ali otkako sam pronašla ovu stranicu odlučila sam se opismeniti i komjuterski i decoupagijski. smile157
Na vrh
Tatjana_bg View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 268
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tatjana_bg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2011 u 22:09
Originalno poslano od člana RenataS RenataS napisao:

Tatjana bg hvala što si mi se javila. Na tanjuru radim isto kao i na fotkama koje si mi poslala, ali nije mi jasno na vazi koja ima veliki otvor, jer se vidi i jedna i druga strana, a samo sa jedne strane se vidi slika, dok je druga obojena??? To onda izgleda jako neuredno.Inače ne samo da sam nepismena kod salvetne tehnike nego sam i kompjuterski nepismena, pa mi ne nemojte zamjeriti, ako nešto zabrljam. Uglavno mi pomaže oko kompića moja kći, ali otkako sam pronašla ovu stranicu odlučila sam se opismeniti i komjuterski i decoupagijski. [IMG]smileys/emot4.gif" align="absmiddle" alt="smile157" />

ja mislim da ako budes lepila salvetu ili motive sa unutrasnje strane, to je mnogo teze i bice mnogo nabora, ja bih lepila iz vanske strane daj pokazi tu vaznu, i kako ti planiras da radis , negde sam videla takav rad, probacu da nađem i da prevedem
Na vrh
RenataS View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 11 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje RenataS Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2011 u 18:13
Jučer sam na jednoj zdjeli vidjela kako je riješen taj problem. Salvetica je ljepljena sa obje strane,a obojano je samo s jedne. Mogu ti reći da super izgleda. Prije nisam baš tako zagledala, jer me to nije zanimalo. Sada škicnem gdje god ima salvetnih rukotvorina. Vazu još nisam kupila, jer sam se bojala kako ću to riješiti. Ja sam patinu radila sa kremom za cipele marke Erdal (nacrtano je saće). Super je izgledalo.
Na vrh
anastazija View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Ožujak 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1422
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anastazija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2011 u 20:32
RenataS, kao prvo, dobrodošla smile73

čitam sad tvoju dvojbu i probat ću ti pomoći. u slučaju tvoje vaze trebaš raditi dvostruki decoupage kako bi na kraju dobila da ti se slika vidi i s unutarnje i sa vanjske strane.
pretpostavljam  da se radi o staklenoj (dakle, prozirnoj) vazi.

postupak je sljedeći:
- na vazu prvo s vanjske strane vaze zalijepiš salvetu salvetnim ljepilom
- nakon što se osuši salveta obojaš bojom. ako je potrebno, nakon sušenja prvog sloja prebojaš još jednom da ti se kad završiiš rad ne providi.
- ovaj sloj boje ti ujedno "zatvara" salvetu i sliku koju vidiš s unutarnje strane, a isto tako služi i kao podloga za sliku koja će biti s vanjske strane vaze.
- dakle, nakon sušenja boje ponovo lijepiš salvetu.
- sušenje, lakiranje i to je to!  

ovo je najjednostavnija varijanta. ako je još i crackle u igri, ili 2K onda se redoslijed radnji mora nadopuniti, ali neću ti sad komplicirati.
 
nadam se da si pohvatala sve. ako nešto nije jasno ili trebaš još kakvu pomoć samo pitaj.Wink
Na vrh
Tatjana_bg View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 268
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tatjana_bg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Siječanj 2011 u 13:31
anastazija hvala, jasno i menji za buduce
Na vrh
RenataS View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 11 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje RenataS Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2011 u 17:13
Anastazija, kao prvo zahvaljujem na dobrodošlici i na savjetu. Sada mi samo preostaje da kupim neku lijepu vazu i da se bacim na posao.smile120
Na vrh
kuštrava View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 11 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 161
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kuštrava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2011 u 09:27
Koristi li netko nekakav lak koji ne smrdi toliko kao lak za čamce i koji se brže suši?
Neki dan sam premazivala svoje prve radove sa lakom za čamce i jako mi smrdi a i sporo se suši.
Negdje na forumu sam pročitala da ima neki lak koji se osuši za 5 sati...
Na vrh
Tatjana_bg View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Ožujak 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 268
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tatjana_bg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2011 u 19:05
Originalno poslano od člana kuštrava kuštrava napisao:

Koristi li netko nekakav lak koji ne smrdi toliko kao lak za čamce i koji se brže suši?Neki dan sam premazivala svoje prve radove sa lakom za čamce i jako mi smrdi a i sporo se suši.Negdje na forumu sam pročitala da ima neki lak koji se osuši za 5 sati...
koristim avtolak, imas svakakvih u spreju
Na vrh
Mima35 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1485
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mima35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2011 u 20:55
Ja koristim bezbojni lak na vodenoj bazi (aqua lak) jer je neotrovan i ne smrdi a osuši se brzo. Tri sloja budu suha za otprilike tri do četiri sata. Preporučujem bezbojni od Chromos Svjetlost Lužani jer nije fotosenzibilan pa ne mijenja boju u žučkasto (barem prema mojim iskustvima). Pokazao mi se dobar i na daščicama na koje stavljam vruće lonce, skroz dobro podnosi visoke temperature nijedna daščica se nije oštetila.
Također koristim i bezbojni lak u spreju za aute (koristim Happy Color) koji se osuši za cca 15-20 minuta i prilično je sjajan.
Na vrh
kuštrava View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 11 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 161
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kuštrava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2011 u 11:06
hvala curke!
Na vrh
Majolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 28 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2011 u 22:05
drage moje vrijedne tete salvete,ja sam nova ovdje i polako sam počela sa radom u ovoj čarobnoj tehnici.pratim vas već neko vrijeme i zaista imate puno divnih radova i korisnih savjeta.ja kad uspijem napraviti još nekoliko radova, obećajem odmah ih stavljam na forum!!! ali imam ja i koje pitanje za vas jer sam pročitala hrpu vaših savjeta i sve stranice "zamjenskog materijala" ali nikako da skužim jednu jedinu stvar,a to je...                               da li vi koristite te akrilne FASADNE boje i za bojanje STAKLA I DRVA??? Embarrassed neće boja otpast sa stakla ili oštetit drvo? ja sam do sad koristila baš boje iz hobby dućana,ali zbilja brzo nestaju,a najviše bi ih koristila baš za staklo i drvo. lijep pozdravsmile79
Na vrh
dorina1904 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 12 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 196
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dorina1904 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2011 u 22:54
Eto Majolina i ja sam friška u ovom hobiju, i sama sam na početku sve kupovala u hoby dućanima i otkad sam otkrila ovaj forum shvatila sam da to nija potrebno.
Koristim fasadnu boju i za staklo i za drvo, na staklo najprije nanesem primer i onda boju , ništa se neće dogoditi.
meni se ponekad malo boje oljušti s plastike , pa su mi cure savjetovale da predmet najprije pošpricam bezbojnim lakom , osušim i mažem bojom.
Na vrh
Mima35 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1485
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mima35 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2011 u 23:13

Možeš slobodno raditi s fasadnom bojom ili bojom za beton jer su obje akrilne, jednako kao i one iz dućana. Od tih "hobby boja " kupim crvenu jer ju ne mogu nikako sama umiješati da mi ispadne jarko crvena i kupim metalic boje (zlatnu, srebrnu i bakrenu) iako i njih ima u dučanima boja i lakova u malim pakiranjima.

Na vrh
kuštrava View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 11 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 161
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kuštrava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2011 u 08:47
zanima me dali će se boja guliti ako nanesem par slojeva?
Naime kada bojam boce prvo obojam sa bojom za beton, pa još jednom pređem spužvicom da bude ravnomjerno , da mi se ne providi, zatim stavim salvetu i opet tapkam spužvicom u drugu boju, zavisi od uzorka salvete i na kraju lak za čamce..

jel dobro radim?
Na vrh
Majolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 28 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2011 u 19:06
cure puno vam hvala!!!
kupila sam danas u bauhausu boju za beton 0,75l BETOSAN za 29,90 kn i nadam se da ću uspijet ulovit vremena da nešto i napravim,jedva čekam!!!!
smile198
Na vrh
Majolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 28 Prosinac 2010
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Majolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2011 u 19:09
e da,zaboravih pitati...
dorina 1904,što je to primer? nikad čula za to..
ja staklo prije bojanja prebrišem alkoholom.
Na vrh
dorina1904 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 12 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 196
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dorina1904 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2011 u 20:32
Primer je sredstvo koje se stavlja na skliske predmete kako bi se boja bolje prihvatila.
Na vrh
RIDRIDRID View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 13 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 96
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje RIDRIDRID Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2011 u 07:06
MOže li mi netko reći gdje točno ima za kupiti taj primer u ZG, nisam odande ali poslala bi prijateljicu da mi kupi, pa da znam gdje da je šaljem da ne traži po cijelom gradu.
Na vrh
dorina1904 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 12 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 196
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dorina1904 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2011 u 11:49
RIDRIDRID - ja sam kupovala u Lumosu i meni se puno bolji pokazao onaj za staklo koji možeš koristiit i na svim ostalim površinama od onoga za metal.
Cure su rekle da ima za kupiti i u trgovinama boja i lakova
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 26>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.