Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moje male i velike mezimice-Dzomba
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moje male i velike mezimice-Dzomba

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 48>
Korisnik
Poruka
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2009 u 22:32
Originalno poslano od člana hana hana napisao:

Dzo imaš prekrasno ime




..a nekad su mu zvali i Dzo..i bas si me obradovala/o sto si ga opet spomenula/p..

Hvala!!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2009 u 22:33
Originalno poslano od člana hana hana napisao:

Dzo imaš prekrasno ime




..a nekad su me zvali i Dzo..i bas si me obradovala/o sto si ga opet spomenula/p..

Hvala!!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2009 u 22:40
Originalno poslano od člana kat.rea kat.rea napisao:

Dzomba,[IMG]http://www.cvijet.info/FORUM/smileys/emot25.gif" height="83" width="83" align="absmiddle" alt="smile141" /> imaš lijepu kolekciju sukulenata i kaktusa, a i cvijetnice su ti super. Ja sam još kao djevojčica počela skupljati kaktuse, pa onda i sukulente i kada sam se udala svi su samnom doputovali iz Slavonije. Ali kada je MPS bio beba, pomalo sam se rješavala kaktusa i nažalost nemam više ništa, osim Božićnog i Uskrsnog kaktusa. A tvoji su prekrasni. Paprat mi je također vječita patnja, ali ju ne uspijevam održati. Prekrasan mi je žuti jasmin, volim grmlje koje cvjeta kada gotovo sve ostalo spava.


Zuti Jasmin smo naslijedili s dvoristem..i bas sam zadovoljna s njim,sisam ga redovito ,jer moj cimer i ne obraca puno paznju na to ..sto se tice Paprati,ne bih ti znala Sta ce na kraju biti s njom..u kupatilu je gubila lisce i to u velikoj velicini,tako da sam je bila ostavila u stakleniku napolju..nazalost tempreture su bile i previse niske,da li mu je to sta zasmetalo zilama,vidjet cemo na proljece..jer moj staklenik moze podnositi do -5 stepeni ali ovih dana temperatura je bila i niza! ..
A sto se tice sukulenata...eh to je moja bolna strana ..nemogu im odoliti...kupila bih ih sve,da imam mjesta za sve njih ..mada ovih dana idem pogledati novi stan,gdje bih zivjela sama,pa ako se dogovorimo oko cijene,Moje cvijece ce imati sobu za sebe ...!!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2009 u 22:40
Originalno poslano od člana kat.rea kat.rea napisao:

Dzomba,[IMG]http://www.cvijet.info/FORUM/smileys/emot25.gif" height="83" width="83" align="absmiddle" alt="smile141" /> imaš lijepu kolekciju sukulenata i kaktusa, a i cvijetnice su ti super. Ja sam još kao djevojčica počela skupljati kaktuse, pa onda i sukulente i kada sam se udala svi su samnom doputovali iz Slavonije. Ali kada je MPS bio beba, pomalo sam se rješavala kaktusa i nažalost nemam više ništa, osim Božićnog i Uskrsnog kaktusa. A tvoji su prekrasni. Paprat mi je također vječita patnja, ali ju ne uspijevam održati. Prekrasan mi je žuti jasmin, volim grmlje koje cvjeta kada gotovo sve ostalo spava.


Zuti Jasmin smo naslijedili s dvoristem..i bas sam zadovoljna s njim,sisam ga redovito ,jer moj cimer i ne obraca puno paznju na to ..sto se tice Paprati,ne bih ti znala Sta ce na kraju biti s njom..u kupatilu je gubila lisce i to u velikoj velicini,tako da sam je bila ostavila u stakleniku napolju..nazalost temperature su bile i previse niske,da li mu je to sta zasmetalo zilama,vidjet cemo na proljece..jer moj staklenik moze podnositi do -5 stepeni ali ovih dana temperatura je bila i niza! ..
A sto se tice sukulenata...eh to je moja bolna strana ..nemogu im odoliti...kupila bih ih sve,da imam mjesta za sve njih ..mada ovih dana idem pogledati novi stan,gdje bih zivjela sama,pa ako se dogovorimo oko cijene,Moje cvijece ce imati sobu za sebe ...!!
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Siječanj 2009 u 22:45
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Zbilja kako je netko već rekao "zimska idila". Moja je heba predivna, a i jasmin se drži, ali tvoj pod snijegom - predivno.



Bilo bi lijepo upoznati te jednog dana...predivna si osoba i uvijek nadjes lijepe rijeci za svakoga !!

Hvala Ti !!!


Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Siječanj 2009 u 23:27
Veceras sam kupila,meni sasvim nepoznat cvijet ..zove se Lachenalia!!
Ubacit cu slike s neta,jer svoju jos nisam slikala..pa ako je neko od vas imao iskustva s njom,bila bih mu zahvalna da mi da koji savjet... !!

Slike s neta:




Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2009 u 08:53
Nikad čula, ali biljka zbilja izgleda čarobno.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2009 u 13:50
Opet nešto ineresantno, bravo Dzo! Tako i mi učimo i vidimo nešto novo, samo ti kupi kad naiđeš je poslije je pitanje da li će biti još...
život je more
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2009 u 14:20
Biljka je stvarno
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2009 u 21:44
Hvala vam.. ..
Citala sam o njoj na netu...cvijeta u ovom periodu pa do aprila,ako imas srece ...poslije cega treba izvaditi lukovice iz zemlje,drzati ih na hladnom/mracnom mjestu-u pijesku...u jesen ih treba ponovo posijati,kad pocnu rasti ove duge zelene liske,treba je unijeti u kucu i da bi odrazli cvijet-sto duze-treba je drzati na temperaturi od 14-15 stepeni....vole osvijetlena mjesta..u Italiji je uzdrzavaju u saksiji dok u toplijim mjestima ostaju cijelu godinu napolju... ...
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2009 u 10:23
divna biljka,svidja mi se
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 00:20
Oh!!!...vec treci put mi se blokira kompjuter..ako me nevidite ovdje narednih dana,znaci problemi s kompjuterom .. Nego,konacno sam imala malo slobodnog vremena i iskoristila sam ga da "uslikam" moje nove mezimice i evo slike Lachenalie..jako je lijepa.. ..












Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 00:25
Ima jos par prinova,ali trebam prebaciti i njihove slike na photobucket al' poprilicno je kasno i vakat je da idem leci...ali evo slike Mammillarie (hvala ti Bozikovina,zahvaljujuci njenoj pomoci pronasla sam odmah njeno ime ), kupila sam je prije dva dana...nadam se da ce i ovi mali cvijetici koji su zatvoreni uskoro procvjetati!!






Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 09:14
Mamilaria ..... koja - ma nije važno predivna je, ja imam mislim isto, i cjelo mi je ljeto cvjetala s malim roza cvjetovima, nešto svjetlijim od tvoji.
Ali posuda u koju si je stavila je mrak.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 10:09
Dzo, Lachenalia je predivna.
kaktus ce biti jos lepsi kad se cvetovi skroz otvore
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 16:12
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Mamilaria ..... koja - ma nije važno predivna je, ja imam mislim isto, i cjelo mi je ljeto cvjetala s malim roza cvjetovima, nešto svjetlijim od tvoji.Ali posuda u koju si je stavila je mrak.


Oh Trisa...toliko su slicne jedna na drugu..oci su me zabolile trazeci po netu ali toliko lice jedna drugoj... a sto se tice vazni,pronasla sam ih u 3 boje: svijetlo-plava; narandzasta i zuta.. simpaticne su!

Hvala ti..   
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 16:17
Originalno poslano od člana gioiaa gioiaa napisao:

Dzo, Lachenalia je predivna.
kaktus ce biti jos lepsi kad se cvetovi skroz otvore [IMG]smileys/smiley2.gif" align="middle" />



Slazem se s tobom..ne bih da ispadne da je hvalim ali stvarno je lijepa...razmnozava se lukovicama..vidjet cu sta ce biti kad zavrsi s cvijetanjem i kad izvadim lukovice iz zemlje... .. a za kaktus se nadam da ce se otvoriti i ostali cvijetovi..
Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 17:15
Nisam mogla odoliti im i kupila sam i ja tri Primule(ili Jaglac ili Jagorcevina)..danas nam je konacno usjalo sunce i nadam se da ce tako i ostati..
















Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
dzomba View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 16 Kolovoz 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2454
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzomba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 17:17
Ovu malecku Sedum Morganianum sam dobila jucer od moje frizerke ..


Ako Se Desi Da Jednog Dana

Nestanu Sva Stabla

Covjeku Ce Preostati

Samo Njegovo Genealosko

Stablo Da Nad Njim Place..
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2009 u 18:11
dzo,prekrasne su...obozavam plavo cvece,ali i ove dve ne odmicu mnogo moje su pocele cvetati pre ovog snega,ne bas bujno,ali su procvetale,i cvet jos traje.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 48>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.