Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sedumi-žednjaci-tustike
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sedumi-žednjaci-tustike

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 22>
Korisnik
Poruka
ania View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ania Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2012 u 17:42
Originalno poslano od člana Camellia Camellia napisao:

Dobavljač je iz Nizozemske i na njihovoj int.stranici imaju sukulente koje Bauhaus od njih kupuje i naziv piše tako.

Da li bi mogla staviti link za tu stranicu? Imam dosta kaktusa iz Bauhausa kojima nikako ne mogu otkriti puni naziv....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2012 u 15:14
Originalno poslano od člana ania ania napisao:

Da li bi mogla staviti link za tu stranicu? Imam dosta kaktusa iz Bauhausa kojima nikako ne mogu otkriti puni naziv....



evo ti link Decorum plants

i EdenCollection.nl
Na vrh
ania View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 23
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ania Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2012 u 15:55
Hvala ti na trudu. Pretražila sam već po tvojim pm uputama. Znam na koje se biljke odnose ovi linkovi, drže ih na stolu sa sukulentima. Nadala sam se da se odnosi i na onaj stol sa kaktusima.  Bilo bi mi najbolje da pitam u samom Bauhausu jer po natpisu na posudama nisam bila  uspjela naći.
Još jednom, puno ti hvala!Heart
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2012 u 14:38
Našla sam ono što si tražila.Pogledaj u pp.
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2012 u 14:45
Originalno poslano od člana Camellia Camellia napisao:



Sedum morganianum burritum
Preljep,tako nježan i osjetljiv!Clap
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2013 u 23:28
Koliko vremena treba sedumima da procvatu od dana kad se primjete pupovi ? Pola godine ? 
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2013 u 07:49
Originalno poslano od člana moon moon napisao:

Evo, i moji sedumi palmeri se spremaju cvjetati. Prvu cvatnju ove godine imali su u proljeće, a sad ponovo pupaju:
 
 
 
 
 
ovo si fotkala prije misec dana, mene zanima jel procvita, moj palmeri je isto takav dosta dugo al još ne cvita....sigurno čeka proljećeLOLLOLLOL
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2013 u 12:42
Originalno poslano od člana Glikica Glikica napisao:

Koliko vremena treba sedumima da procvatu od dana kad se primjete pupovi ? Pola godine ? 
 
A kojim sedumima???
 
Sedum palmeri,zavisi od klime,cvijeta krajem zime,početkom proljeća.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2013 u 13:55
Da, za palmeri pitam i za onaj moj dlakavi......Imaju pupove već ne znam kooliko dugo, nikako da procvatu, a nije mi sad fora unijet ih u kuću na toplo.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2013 u 15:43
Originalno poslano od člana pčelica7 pčelica7 napisao:

[QUOTE=moon]Evo, i moji sedumi palmeri se spremaju cvjetati. Prvu cvatnju ove godine imali su u proljeće, a sad ponovo pupaju:
 
 
 
 
 
ovo si fotkala prije misec dana, mene zanima jel procvita, moj palmeri je isto takav dosta dugo al još ne cvita....sigurno čeka proljećeLOLLOLLOL[/
QUOTE]
 
pčelice...još uvjek je takav kao i prije mjesec dana, vjerojatno čeka onaj zimsko proljetni period kad inače cvjetaBig%20smile
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2013 u 17:56
pčelice7.....danas sam slučajno opazila da se jedan cvijet otvorio i to ne na ovom slikanom koji je na terasi na zaštićenom od kiše, već je procvjetao onaj koji je na otvorenom i koji je bio krcat snijegom i kojega kiša nemilosrdno zalijeva.

Jedan sam stavila tako van, a drugi sam spremila da ga kiša ne pere čisto da isprobam kako mi može prezimjeti i eto taj izloženi kiši, vjetru i snijegu bolje izgleda od ovih skroz posušenih na terasi i prvi je procvjetao. Još ostaje vidjeti kako će se ponašati kad bura krene sad u veljači i ožujku.
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2013 u 23:05
onda bi i ja skoro mogla imati tako, samo da se otopi hrpa snijega koja ga prekriva, taj mi je u vrtu kod ureda, ovaj na balkonu dobiva onu crvenkastu boju.....ej jesi vidila kako kod Anastazije_  cvate, ona ga ima unutra 
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Siječanj 2013 u 23:13
Originalno poslano od člana pčelica7 pčelica7 napisao:

onda bi i ja skoro mogla imati tako, samo da se otopi hrpa snijega koja ga prekriva, taj mi je u vrtu kod ureda, ovaj na balkonu dobiva onu crvenkastu boju.....ej jesi vidila kako kod Anastazije_  cvate, ona ga ima unutra 
 
Pa da, oni cvjetaju od siječnja do lipnja, baš su fora u ovom manje cvjetnom razdoblju. Meni su lijepi s tim crvenkastim nijansamaTongue.
 
Vidjela sam Anastazijinog, sav je rascvvjetan, krasanTongue
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2013 u 18:32

pčelica7,,,,evo današnje slike

 
 
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2013 u 10:50
evo i moje jučerašnje slike u tegli na balkonu
 
 
a oni u vrtu kod ureda je pod debelim snježnim pokrivačem, pitanje je hoće li preživjeti???
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2013 u 12:05
Baš su lijepi ovi sedumi. Kao što Moon reče, naročito zbog one rumene boje, a cvatnja je još draža pojava na njima. Naročito u ovo doba, a i to slatko iščekivanje da konačno procvatu.
Pčelice, valjda će ga taj debeli snježni prekrivač zaštititi od hladnoće.

...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2013 u 12:32

pčelice, kaj ti svoga držiš vani  Confused, kaj nisi ti u Zg ?
Super izgleda. Moj se unutra sav izdužio i posvijetlio.
Ono kad je zatoplilo sam ga iznesla van, ali ga se nisam usudila ostaviti vani nego sam ga vratila unutra.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2013 u 13:36
Glikice, daj Bože da preživi, ako ne, posadim ponovo....
Anastazija, pa da u Zgbu sam,  na balkonu je i prošle godine zimovao, a znamo kakva je zima bilasmile65 
meni se isto sviđa kad ovako porumeni 
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2013 u 13:39

Na koju stranu ti je okrenut balkon ?
Jel jako zaštićeno ?
Kod mene je jako hladno i ne vjerujem da bi uspio prezimiti vani.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2013 u 13:45

baklon je južna strana, uvučen, nemože ni kiša ni snijeg po teglama, još ih stavim na prozor....dok je ovako hladno zalijevanja nema, zemlja mora biti skroz suha.....

Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 22>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.