Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gioiaa-dnevnik
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Gioiaa-dnevnik

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 39>
Korisnik
Poruka
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2008 u 08:00
Hvala ti puno, draga gioiaa... Skupila sam sjeme i na proljeće ga sadim SmileSmile
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2008 u 08:38
odusevit ce te sigurno!
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 15:41
kisica tiho pada,a ja nestrpljiva da napokon i ja posadim nesto lukovica.Nazalost nisam nasla ni jedan krokus,sve rasprodali ...i sad me mrzi sto moram narucivat preko kataloga,vise sam da kupim sto moje oci vide,al nema mi druge.
E ima jos problema,kako zastititi lukovice od prozdrljivih krtica(ili sta god,nesto ih jede sigurno).Pre par godina sam nakupovala pregrst tulipana i sad vise nemam nijednu,najzalijemi plavih ,ne znam ni koliko sam ih imala.
evo mojih frezija,prvi put ih imam,nadam se dace me obradovati na prolece(dobila sam i seme)


ni ixia-ju nisam dosad imala,izgleda mi cakano,doduse sve na ovim njihovim slikama izgleda prelepo...u sto je spor photobucket,jos cekam drugu sliku ...
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 15:52



na kesici pise da se sade od IX-XII,a ja procitala da su osetljive na hladnocu i da ih treba saditi na prolece,u ozujku na suncano mesto.
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 16:03
onaj gore smajlic nisam htela staviti,vec ovaj ...ljuta sam na photobucket,pa bi najradije

zumbuli



tulipani

uzela sam jos desetak lukovica tulipana...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 18:12
Ja sam isto stavila plave tulipane, a kako ih nisam nikad vidjela baš me zanima kakvi će biti.
Kod tvojih mi je predivan onaj narančasti zumbul, nisam vidjela takve lukovice u Rijeci.
Moje su frezije lani cvale negdje polovinom 6. mj. a posađene su bile u proljeće. Ova sam godine sve lukovice stavila u zemlju, neću ih vaditi, pa da vidimo što će se događati.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
skitnica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1556
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje skitnica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2008 u 19:06
triša ako hočeš potražiti ču naranđaste lukovice pa ti ih donesem kad dođem.javi mi na pp
mi smo djeca cvijeća
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2008 u 13:46
Plavi tulipan,to još nikad nisam ni vidla ni čula,svaka ti čast što si ga uspjela nabavit.
Fresie se valjda i sad sade kad ih ima u prodaji.
Ja još ništa nisam sadila od lukavica.Budem u 11.mj.Valjda ne bude kasno.
Na vrh
Željka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 424
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Željka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2008 u 14:18
Plavi tulipani će više biti tamnoljubičasti već plavi, to je moje iskustvo, isto je i sa gladiolama (kupila izrazito plave a izrasli tamnoljubičasti), mislim da s tim cvijećem nisi nikad načisto - dok ne niknu.
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2008 u 14:29
nije kasno...
vau,evo dosla sam malo da odmorim.Iskreno bas sam se umorila.Prevozim zemlju u jedan deo baste gde je bas losa zemlja.Priznajem nije bas lako,pogotovo kad radis sam.Bas cu slikati da se pohvalim sta sam uradila
Danas sam opet zakasnila da narucim neke biljke,i moram to ostaviti za ponedeljak.Stalno odlazem,na kraju ce ispasti da je sve rasprodato.Evo sta sam planirala:
Lagerstremia
visina 30-40 cm

a jednog dana bi trebala ovako da izgleda...

u ovo drvce sam zaljubljena,Salix integra hakuro-nishiki


Gautlerija, zar nije preslatko?

ima jos u svetlo roze boji i crvenoj
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2008 u 23:06
Slatko, slatko...smile89 bravo na novim biljčicama, sigurno budu ti se super uklopileThumbs%20Up
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2008 u 23:58
nadam se da cu ove tri nabaviti

Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2008 u 13:56
Baš imaš lijepo mijesto da to sve posadiš.I ja si planiram kupiti ono drvce sa druge slike. Vidla sam da toga ima samo u proljeće.
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2008 u 18:14
kod nas je i sad bilo,samo se plasim da nije rasprodato.
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2008 u 21:19
jedva čekam proljeće,a od kuda to naručuješ? Smile
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2008 u 22:22
flora ekspres...
danas sam raspremala na terasi,pospremila lepog jovu,muskatle...pa mi palo na pamet da ofarbam malo drvenariju(na terasi),uf nisam zavrsila,ali sam se razbrljala i pored rukavica.I sutra necu zavrsiti posto idem na neki rucak.Eto polako pripremam da zatvorim terasu.
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 13:35
Jupiiiiii! Narucila sam :
-Lagerstremia
-Salix integra h.n
-Gautleriju belu
-Buddleia davidii
-Spirea bela
-Pyracantha i
-Weigela florida!
kad stignu mogu misliti mog oca kako ce napraviti lice,al zato cemo MKM i ja biti !
Opet na terasi pravim red,prenosim biljke,ma opsta guzva...ma samo nek mi prezime ...
odoh nesto korisno raditi
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 13:47
Eh, koja prekrasna narudžba!!! Juhuhuhuhuuuu, radujem se s tobom!!!smile57
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 15:33
pa nisam se nesto jos naradila...imam poziv malo da izadjem,a sutra cu nastaviti,ma zavrsicu
Anaida mozes misliti sta mi se sve vrti u glavi,ma gde cu ja to zasaditi,pa ovo,pa ono...ima hiljadu puta da promenim mesta .
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Listopad 2008 u 16:32

Gio baš me vesele te tvoje nove biljke, zajedno ćemo im se diviti u proljeće, a za mene je sve to neka egzotika, gdje samo izmišljaš te ne baš obične biljčice - ustvari vidjela sam da naručuješ preko flore ekspres.

Neka ti sve biljke rastu kao korov.

RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 39>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,281 sekundi.