Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Proljeće- moj dnevnik radova
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Proljeće- moj dnevnik radova

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 19>
Korisnik
Poruka
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2008 u 09:21
Jedva čekam,
 
a valjda ću znati uzeti sjeme, pa bude i za vas!!!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2008 u 14:04
Joj nestala mi je poruka...smile46
Skoro sam sve napisala i gle čuda ode ona ali gdje?smile129
 
Ma nema veze idemo iz početka...
Evo da i ja napišem što sam jučer radila.
 
Od Triše je "konačno" stigla noćna frajla: biljke i sjemenje!!!Clap
 
Kada mi je muž rekao svima je bilo jasno da neću ni ručati, samo sam se presvukla i motiku u ruke...
Baš sam s mužem komentirala kako trebam čekati 4 dana da mi iz Rijeke dođe pošta, ali Bogu hvala da je tu.
Bila sam presretna kada sam vidjela da su biljčice sasvim u redu, tako da nisam mogla odoliti pa sam tri posadila u teglu za terasu a ostale u vrt.
A sjeme sam posadila na tri strane da mi od svukud miriše...
Jedva čekam da procvjetaju!!!
 
Onda sam išla pogledati ostale biljke i primjetila sam da mi bidens dobiva pupoljke što je također jako lijepa vijest!!!
 
Pa obilazak Džasmina "moj Pajasmin" od Shashe, koji će se ipak izgleda primiti to jest one dvije najmanje mladice ali nema veze, nek se primi što god hoće samo da ne uvene!!!
Budući da sam ga skratila moja sveki je uzela te grane koje su se počele sušiti i zapiknula na vrt, pa tko zna možda se i one prime???
To bi bilo super jer bi mi onda mirisao ispod prozora!!!smile94
Tamjan je već pravi frajer postao i tako lijepo miriše...
A ona jedna lijepa biljka koju mi je Shasha dala je puno pupova, tako da je pitanje dana kada će i ona procvjetati??
Moram preko vikenda sve poslikati i onda ću pitati kako se što zove...
Ah da... verbene!!!
One stare rastu a nove su još uvijek privikavaju, ali ja čekam sve to bude super!!!Thumbs%20Up
Bacopa je već prava cura postala i pravo raste, nju sam već počela dohranjivati tako da je baš fino napredna...
 
Ali.......
Moji ostići....!!!!
To ću svakako morati slikati da pitam znalce...
Jedan cvjeta, raste i fino napreduje a drugi ni da bi krenuo, još nikada nije dao niti jedan cvijet a kod iste gospođe kupljeni- pa šta je to???Cry
 
U svakom slučaju sa svojim cvijećem sam izuzetno zadovoljna i jedva čekam da ih sve poslikam da vidite moje ljubimce...
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2008 u 14:26
A u međuvremenu dok čekate moje slike evo par slika kaktusa moje sveki:
 
Na ovoj zadnjoj slici se vidi i panj s kojim želim nešto napraviti, to jest želim ga izbušiti i u njega nešto posaditi ali to uopće nije lako!!!
Muž mi je odmah rekao da on to mora napraviti jer ja neću moći, ali ja da ne mogu???
Pokušavala sam sigurno pola sata ali vraga- nije išlo pa se moj muž smijao od srca, ali zato mi u subotu možda  to napravi sve...
 
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2008 u 14:29
Shashini phloksići su me totoalno ignorirali, baš mi izgledaju jadno!!!
Ostale ni ne želim pokazati, mislim da je jedna silka sasvim dovoljna.Cry
 
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2008 u 14:31
Zato me je ovaj cvijet kojem na žalost ne znam ime(Shasha u pomoć) od Shashe oduševio!!!
Privikao se kao da je od uvijek kod mene...
(
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2008 u 14:34
Za sada dovoljno slika, jer sam sada skužila da uopće nisam slikala svoje nove surfinije i pelargonije!!!???
 
A i one su lijepe a surfinije pogotovo, tako su lijepe i bogate pa se razmišljam da ih odem još kupiti ali slike već u ponedjeljak, ili ako budem imala vremena preko vikenda doma ću sve staviti na komp i poslati...
A do tada ...smile79
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2008 u 14:46
onaj dio panja koji hoćeš izbušiti što više puta probušiš bušilicom i onda ćeš puno lakše izdubiti :)
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2008 u 15:03
To mi je upravo i muž rekao da mora prvo bušilicom, a ja nisam vjerovala, ali dobro, budemo nešto iskemijali sutra možda!!!
 
Hvala na savjetu!!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2008 u 16:29
Proljeće praktična Iris otela mi riječ iz usta, ali imaš ti tm, koji je sigurno stručniji od nas.
Ništa se ne brini, sve to izgleda solidno, pa neke si tek presadila, ne možeš očekivati čudo. Čekaj za jedno mjeseca dana pa ćemo se svi zajedno diviti.
Z sadasmile186
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2008 u 21:26
Proljeće sadi punom parom. Uspori malo, lijepo vrijeme tek dolazi LOLLOL
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2008 u 00:15
Mislim da je ovo zadnjne gailardia, i ona koju sam ja dobila od Shashe bu uskoro cvalaTongue
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2008 u 21:14
De stvarno,uspori malo,šta ćeš cijelo ljeto raditiTongue
Ne znam,draga,šta je phloxićima,ako se ne prime,ima drugihWink
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Svibanj 2008 u 21:50
Proljeće i moja gailardija dobivena od shashe je u pupoljcima, a i phlox je kao i tvoj! Šareni su još lošije, ali sad kad odcvjetaju odreži im cvijetiće, pa da se grane jačaju. Možda nam i opstane, ja to danas učinila. I sa erike sam cvjetove odrezala, tako mi Branka preporučila.
Koji idući put bi i ti mogla dohajati do Sanobora na kavu!!! Wink
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2008 u 12:02
Andrea ti si mi pod nosom, tako da to ne moram planirati kao Shashu, ona je skoro pa druga država...
 
Budemo se dogovorile - Samobor mi je oduvijek bio prelijep!!
Jedan viken ćemo se dogovoriti pa se ja došetam sa svojim "malim princem" - važi!!!???
 
I čestitike za tvoga maloga genija!!!!
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2008 u 09:26
Evo idemo dalje...
Vikend je bio očajan...sin mi je dobio upalu uha,znate kako toveć ide...temperatura, lijekovi, kapi i naganjanje po kući!!!
Pa tako sve do jučer, a danas konačno sve dolazi u svoju normalu...
Kako mu je jučer već bilo bolje konačno sam dohvatila fotić i poslikala što sam željela!
 
Jako sam zadovoljna svojim cvijećem i moram priznati da me jako, jako usrećuje jer tako fino napreduje...
A sada slike!!!
 
Cvijet na vidiku
 
Konačno i cvijet u svoj svojoj ljepoti...
 
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2008 u 09:30
Pripremamo se na cvjetanje...
 
I sva moja cvjetna raskoš...
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2008 u 09:34
I ja sam već porasla i baš se šepurim...
A ja sam pravi frajer...
 
A ova ruža mi je poklon od nećakinje koja ima 5 godina za rođendan.. zar nije prekrasna!!!
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2008 u 09:40
Bidens je pun pupova i samo čekam kada će procvjetati...
A ovdje je bidens u kombinaciji sa bacopom, čini mi se da bi mogla biti jako lijepa kombinacija...
I opet potočnica...
 
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2008 u 09:40
sve raste...bravoooo Smile
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2008 u 09:45
Moja bacopa...
Verbene...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 19>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.