Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Franjicine kopanjice
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Franjicine kopanjice

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 51>
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2008 u 22:11
Ovo sa školjkama je prekrasno,Franjicesmile93
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 10:25
Franjice, ono sa školjkama ti  je prekrasno!!!A to kamenje iz Maslenice je još ljepše... I ja svake godine dovučem kamenje iz Selina a to ti je par kilometara dalje!!!smile186
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 12:03

"....Franjice, ono sa školjkama ti  je prekrasno!!!A to kamenje iz Maslenice je još ljepše... I ja svake godine dovučem kamenje iz Selina a to ti je par kilometara dalje!!!"

pa onda još malo dalje Starigrad Paklenica, a joj u NP Paklenica kakvog kamenja ima smile96
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 12:41
Moš si to zamislit???
Samo što me strah, ove godine bi moglo biti puno zmija!!!smile101
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 21:44
Pa u tom dijelu se uvijek priča o zmijama, sva sreća kad ja zatutnjim svojim kilama one se razbježe smile96
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 21:57
Ti sa svojim kilama još uvijek možeš zatutnjit, pridružit ću ti se, pa kad mi sipnemo otrov, nema te otrovnice, koja može konkurirati.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2008 u 22:10
smile96smile96smile96smile96smile96
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2008 u 09:50
Cure dajte molim vas onda početkom šestog mjeseca bih ja naručila jedno tutunjanje po Paklenici i okolici, jer tada planiram malo na more!!!Nuke
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2008 u 09:54
To za zmije znam da se priča, ali imaš neke godine kada ih je stvarno jako puno (kažu stari ljudi, seljani) ,  ako u proljeće bude toplo i ako ima puno kiša onda ih sve stjera sa stijena dolje nama.Moj svekar i muž pričaju da su osamdeset i neke ubijali dnevno po nekoliko komada, te da nisu uopće mogli vani sjediti!!!
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2008 u 09:58
uf....ne podnosim zmije...kad neka svrati kod mene danima poslije gledam to mjesto sa jezom Shocked
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2008 u 10:43
Iris ni ja ih ne volim, prošle godine sam imala bliski susret treće vrste!!!
Išla sam pomesti terasu a na kraju terase je ogroman oleander i ja je slučajno skužim u njemu, probaj si zamisliti kako sam vrištala bez obzira što je to bio onaj blavor, tako ga dolje kod nas zovu.
Muž ga je jedva istjerao iz oleandera, a sin mi se i dan danas sjeti kako je tata na moru tjerao zmiju...Ma užas...
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2008 u 18:02
Ma ajde dosta više o zmijama, pa kaj vam je bum se sva ispirepadala pa se više ne bum usudila ni spavati vani, niti bosa hodati ...joj, joj puce, najte mi takve stvari pripovedatismile61a ak baš hoćete otvorite si novu temicu "zmijice i ostale podvrste" u rubrici "najdraži kućno/terasasti ljubimci" Iš, iš gmizavci  iz moje kućesmile206
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2008 u 19:11
Može u rubrici "kućni ljubimci"- ja imam prijateljicu koja neće imati onu zelenu gumu za polijevanje cvijeća, jer ima fobiju od zmija.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2008 u 09:05
Ha, ha Franjice , baš smo bezobrazne, zauzimamo ti mjesto, ali naći ćemo mi već sebi negdje mjesto!!!
Triša što se tiče gore navedene rubrike ja ih ne bih ni tu stavila,jer ih jednostavno ne volim i  imam strah od njih!
Ali sada je stvarno dosta o toj temi, ipak mi ovdje pišemo o puno ljepšoj stvari a to je CVJEĆE!!!
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2008 u 22:52
Joj cure, kad već pričate o zmijama, sjetila sam se jednog doživljaja iz Istre. Moj nećak i ja smo očekivali njegovu tetu i tetka (obitelj s tatine strane) na putu s plaže smo uz kamenje sakupljali i grančice i cvijeće. Imamo 20 minuta pješice u brdo kroz šumu, vidjeli smo prekasan cvijet i jasno da je i on došao u naš aranžman. Došli smo do tete i tetka, mali sav ponosan pokloni teti cvijeće, kad tetak prozbori: "no samo nam je falio još jedan zmijski jezik". Cvijeće (smaoniklo, uz put, koje smo ubai zove se "zmijski jezik". Nekako mi se čini da im se naše cvijeće baš nije sviđalo smile68
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2008 u 22:57
Nema potrebe da se "mičete" iz mog dnevnika, ja samo možda cijelo naše druženje shvatila ležernije. Bitno mi je vidjeti kako napreduju moje kopanjice, istina je da sam to tek uočila kad sma počela pisati i slikati, no najbitnije mi je druženje, komentari, poticanje, bockanje. Nije da nemam društva (imam 3 sestre i brata.....), drage prijateljice, dobre prijatelje i puno znanaca. No ja VOLIM LJUDE, volim druženja i koliko ste vidjeli volim se šaliti. Znam da je foum o cvijeću - no ja sam shvatila da je ovaj naš forum - forum CVIJEĆELJUBACA. a kako sam ja LJUDOLJUBAC tako sam se ovdje zasadila kao CVIJEĆELJUBAC.
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2008 u 22:58
Sad sam tek vidla kak si mi inovativna i kreativna! Prekrasno je !
Svaka čast Franjice!
smile55
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2008 u 23:14
Od silnog filozofiranja danas sam vrlo malo radila, došla kući oko 20 sati, na ogradi me dočekala vrečica sa poklonima i odmah sam se primila posla. Susjedica mi poklonila sabljice, aloe vere i jedan kaktusić koji sm skoro već zaboravila. Imali smo ga davno doma kod moje bake. Zvali smo ga prstići pa su me ovi danas prstići silono razveselili.
 
Aloe vere su prekrasne, zdrave, i dugačkog korijena, stavila sam ih za sada u jednu teglu pa ćemo vidjeti koliko će brzo rasti.
Sabljice takve već imam, no cvijeća nikad previše. Škicam susjedinu sa žutim obrubom, sigurna sm da će se i ona jednog dana došetati preko ograde k meni.
Malo me muči to što tako brzo nakon sadnje idem na put, no valjda će se MPS barem dva puta tjedno sjetiti zaliti cvijeće.
Dan mi je baš bio nekakav težak, naporan, osjećala sm se jadno i iscjeđeno. Cvieće na ogradi me jako razveselilo i dignulo moral. Ma nisam ja baš takva niš koristi kad mi ljudi ostavljaju poklone (koji će me posebno razveseliti,vidim da je slušala koje cvijeće volim) a da me danima nisu vidjeli. Evo, kako sitnica dobrote ljude učini sretnima.
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2008 u 23:20
Krasni pokloni!

Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2008 u 23:20
Sabljice su ovo najveće? Kod nas to zovu puničini jezikLOL

Franjice, buš mi prosim te lijepo smile143 - evo vidiš - i ponizno čak -
razmnožila onaj kaktusić prstići? Imala ga je nekad moja baka ali joj je krepal...smile43
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 51>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.