Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kalanchoe
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kalanchoe

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 28>
Korisnik
Poruka
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2011 u 19:47
Trenutno mi cvijetaju samo ove tri







Ostale trenutno odmaraju, dugo, dugo su cvijetale.

Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2011 u 23:44
Lora super su tiClapThumbs%20Up rascvjetane
Na vrh
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Kolovoz 2011 u 09:00
lora predivne su! kako uspiješ da ti opet cvjetaju! meje nisu već dugo, jedna nije godinu dana cvjetala a jedna četiri!? što da im radim!?Shocked
"radije bih imala ruže na stolu, nego dijamante na vratu"

emma goldman
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2011 u 19:30
Da li netko ima iskustva sa Kalanchoom daigremontianu? Molila bi par savjeta vezano za njegu. Da li se tretira kao i sve ostale kalachoe?
Neka se sve zeleni
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2011 u 20:13
Kalanchoe daigremontiana je vrlo zanimljiva biljka jer na rubovima listova stvara male pupoljčiće iz kojih kad padnu na zemlju rastu nove biljčice.
Uzgoj je vrlo jednostavan, svjetlo mjesto a podnosi i izravno sunce, kao i svi sukulenti treba malo vode. Kod mene na moru prezimljava vani, ali sklonjena od kiše. Odrasle biljke imaju vrlo lijep cvijet. 
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2011 u 20:28
Nadam se Otok da ćeš još svratiti ovdje. Kuda s onom tvojom? Sad je pred ulazom, dakle pod "pioverom", zaštićena od kiša. Lijepa, bujna, ali naravski (naravski jer je kod meneWink) ne cvjeta više. 
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2011 u 20:33
Baka, misliš na onu s bijelim cvijetom? Cvjetat će ona opet druge godine.
Sad ni moje ne cvjetaju.
Kod mene je naravno zimu provela vani. Ona ti može i u kuću par mjeseci kad je najhladnije, a onda opet van na sunce
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2011 u 22:07
Big%20smile hvala!
Na vrh
Klimatis View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 1360
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Klimatis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2011 u 10:55
Hvala puno. Koliko biljka treba biti velika da procvjeta?
Neka se sve zeleni
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2011 u 11:41
meni su baš zaguljene te kalanhoe za uzgoj i stalno sam nešto nezadovoljna s njima zato što mi ne cvatu, jednostavno me ignorirajuConfused
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2011 u 13:28
Originalno poslano od člana Klimatis Klimatis napisao:

Hvala puno. Koliko biljka treba biti velika da procvjeta?


Kod mene nikad nisu procvale prve godine, nego tek iduće. A narastu prilično, čak i preko 1 metra.
Imam negdje sliku, ali je moram pronaći.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2011 u 13:37
Evo još jedna vrsta kalanchoe



Narasla je baš jako visoka - oko 1,5 metra.
Ova kalanchoa ima jako lijepe cvjetove, nažalost moja još nije cvjetala pa slike rascvjetane pogledajte pod kalanchoe magic bells.

Prilično je krhka, ali ako list padne na zemlju iz njega nikne nova biljka.


Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2011 u 13:57
Lijepe su vam kalanchoe!
Neki dan sam vidjela PLAVU,vrtjela sam se oko nje ,pipala,misleći da je od plastike,ali živa.......Smile
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2011 u 15:56
želim vam pokazati moju Kalanchoe daigremontianu, stara je oko dvije godine. Mali pelcerić mi je poklonila Kontesaa, a ona je dobila čini mi se, od natalije...dakle, ova velika u tegli je unuka natalijine kalanhoe, a pored nje je ova malecka koju mi je prošle godine poklonila, opet natalija, dakle ona bi bila kćerkica natalijine...no, malo sam zakomplicirala priču, ali lijepa je:
 
 
fotkano odozgora vidi se zašto je zovu "majkom tisuću kćeri":
 
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2011 u 16:02
a sada vam želi predstaviti moju Kalanchoe porphyrocalix, Madagaskarski zvončić, kupljena je prije godinu dana i tada je, da se podsjetimo i usporedimo,  izgledala ovako:
slika
 
a danas, nakon godine dana, nakon proljetnog orezivanja izgleda ovako:
 
 
naravno, ne moram reći da do sada nije imala nijedan cvjetak...zanimalo bi me kako izgleda ona od Otok, da je usporedimo.
 
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2011 u 17:28
R. Sara - nemam baš frišku sliku, samo neke skupne gdje se ne vidi baš najbolje. Ali evo jedne kad je cvala (negdje 4. mjesec)



Sada je (zapravo su, jer sam je razmnožila) u odličnom stanju, ali naravno bez cvijeta.

Zašto si je orezivala?


Hoćeš jednu? Mislim, želiš li da se Lesi vrati kući? Wink


Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2011 u 17:32
Evo, našla sam i slike daigremontiane u cvatu




Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2011 u 18:16

zašto sam je orezala, Otok? Izgledala je više nego jadno, izdužile su joj se zimi grančice pa sam je htjela zgusnuti...izgledala je još lošije nego na ovoj fotki:

slika
 
misliš da sam ju zeznula orezivanjem? Cvate na mladim vršnim izbojima?
Hvala na ponudi, ali ne...prihvatit ću se tog izazova i čekati da procvate možda na proljeće. Kaj da je ostavim tak ogromnu?
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2011 u 18:19
Otok, daj mi molim te reci koja je biljka lijevo od kalanhoe u sredini, na polici:
 
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2011 u 18:24
Pa koliko je ogromna? Moja nije puno rasla u visinu, bila je lijepi bujni grmić koji sam ja razdijelila u više komada, sad su i to lijepi grmići visine 30-tak cm.
Svjetla i sunca joj sigurno kod mene nije falilo, vani je bila i zimi.
Ne znam da li je tvojoj smetalo orezivanje, ja nemam baš običaj orezivati niti jednu mesnaticu.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1011121314 28>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.