Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Naše dvorište
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Naše dvorište

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 115116117118119 140>
Korisnik
Poruka
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2011 u 18:06
Drage moje gošče, čestitari moji, hvala vam lijepo i ja vama svima želim sretnu novu godinu i da bude puno, puno bolja nego prošla.
 S obzirom da je misty-da izvukla sliku moje banane, koja je sada upakirana i do jučer je bila sa snježnom kapicom, ali cvijet je još živ, u kući naravno jer smo ga morali odrezati da bananu upakiramo
100_1680i na žalost to je sve šta je ostalo, jer bananice su propale......
Božić je prošao, a od moje božićne zvijezde još nešto ostalo
100_1666
nije više reprezentativno izdanje, ali još je živa Wink
 na polici u DB su klorofitumi i tradescantie, koje me svako malo oibraduju svojim ljupkim cvjetićima
100_1669
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2011 u 18:15
Lani za 8. mart mi je MM kupio azaleju... na proljeće sam ju presadila, bila je u poluhladu i od 4 biljke 2 su preživjele i cvatu...
100_1674
a i kalanhoe se neke spremaju cvasti
100_1670
i jedan phalenopsis sam uspjela održati i čini mi se da će cvasti
100_1672
a dendrobium je potjerao novu granu, nadam se da će iz nje i cvjet potjerati
100_1671
Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Siječanj 2011 u 19:40
O kod tebe puno cvjetova bez obzira na zimu. a azaleja je krasna ,jedva čekam da ti pupoljci procvjetaju i da nas ponovo obraduješ sa cvjetićima
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2011 u 10:41
u tebe puno lijepih i rascvijetanih biljaka!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2011 u 11:02

puna kuća cvijeća u siječnju!!!!! bravoClapClapClap bravoClapClapClap

Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2011 u 23:00
Banana je smile227

Možeš li mi napisati neku riječ o azaleji, da li si je držala u kući ili vani.... Kupila sam prije par dana azaleju, Jagoda mi je dala smjernice, ali bi ja još htjela čuti neku informaciju...
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2011 u 23:12
dobro se drži tvoje cvijeće u kući
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2011 u 23:26
toliko krasnog cvijeca imassmile71 pravo carstvo cak i u ove hladne dane..
jedva cekam vidjeti jos novih slikica
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2011 u 01:11
Ali stvarno je cvijece lijepo ! Zime se ne boji nimalo ! Suuuper !     smile128
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2011 u 19:32

Baš lijepo cvijeće

Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2011 u 22:15
Krasno je  smile141
Na vrh
hoya View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2008
Lokacija: rijeka
Status: Offline
Bodovi: 6573
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hoya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2011 u 06:12
Kod tebe, katice, banana na "sto načina". Dok nisam dolazila u tvoj vrt mislila sam da je u našim krajevima to biljka sa velikim zelenim lišćem i - to je to!
Cvijeće ti je predivno!
Prijateljstvo nije velika stvar,nego milion malih stvari. E. HABERT
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2011 u 07:46
Kod tebe cvetekov kao usred ljeta.Clap Vidim da ti i kalanhoa pupa (moje neće, pa neće).
Kad sam već kod tebe, jedno pitanje:irezina raste u vis, može li se ona skratiti pa da bude gušća.
Slikat ću je ovih dana, nekako je štrkljasta!LOL
Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2011 u 10:04
Tvojoj banani je kao cariciClaptradescentia kod tebe cvita,a kod mene je ostala vani i smrzla i to vanjski dio,ali znam da kao i svake godine ona ponovo raste iz korjena.Predivno je viditi cvitove azaleje i inače sve što cvitasmile71
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2011 u 15:22
kat.rea sve pohvale za tvoje biljke ,u Novoj 2011-oj zelim ti puno zdravlja,veselja i puno rascvjetanog cvijeca
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2011 u 15:42
Krasna azaleja Hug, ja sam lani za rojsni dobila bijelo-rozu ogromnu, i sad joj konstantno pada lišće, ne posmeđi nego padne još zeleno, držim ju na hladnom mjestu, na sjevernom prozoru i zaljevam po potrebi.... ako imaš koju ideju što nevalja, napiši pliz Big%20smile
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2011 u 21:26
smile227koliko sam gošči imala, a mene nema pa nema... no nadam se da ćete mi oprostiti jer još sam uvijek u utrci sa vremenomConfused. Zahvaljujem svima na posjeti, da vas ne nabrajam poimence da nebih slučajno koga preskočila i jedna velika smile78.
Da cvijeća se podosta nakupilo i unatoč tome što vičem neću više kućnog, uvijek nešto "zapne za oko ili uleti u kolica", pa onda naše kavice na kojima se  isto svega skupi... pa dođe "nova zaraza" i tako cvetekov sve više i više, a onda eto zime i avaj, kamo sa svime Question. Za sada je dosta dobro stanje iako već ima "mrtvih", no još je daleko do proljeća, a onda ćemo zbrajati mrtve...
No uvijek nastojim zadržati u kući ono osjetljivije i ono što mi u tmurnim zimskim danima unosi malo boje i vedrine u kuću. To su u prvom redu tradescantie koje su u jesen prekrasnih ljubičastih listova, po zimi se malo izduže i izblijede, ali dokle god cvjetaju svojim nježnim lila cvjetićima ostaju u kući... a pratnja su im neizostavni klorofitumi Wink.
A sada da odgovorim na pitanja...
Nataly i Korijenko, ja vam baš nisam stručnjak za azaleju jer ju nemama niti godinu dana, naime dobila sam ju lani za 8. mart. Bila je lijepa, puna cvijeta, a kada je ocvala u proljeće sam ju presadila i onda sam skužila da je u tegli bilo 4 biljke. Kupila sam kiselu zemlju za azaleje i rododendrone, presadila i do jeseni je bila iza kuće u hladovini. No od 4 biljke ostale su samo dvije... u jesen sam ju unijela u kuću i to u hladni negrijani prostor. Sada je u hodniku ispred vrata lodže, tako da ima dovoljno svjetla ali ne i sunca i ugodno me iznenadila sa cvjetovima. Korijenko, stvarno neznam što tvojoj ne valja, mojoj su lani opadali listovi kada je ocvala, ali dok je cvala držala sam ju u dnevnom boravku i mislim da joj je bilo prevruće ili presuh zrak, a i zato su sigurno dvije biljke smile85.
Bako, irezinu slobodno prikratiš, čak je to i poželjno, pa ti neće rasti previše u visinu nego će se zgusniti... veliš tvoje kalanhoe neće pa neće, ali zato tvoje afrićke ljubice cvatu, a moje neće pa neće, ni lani kupljene , ni lani zapelcane, baš su neke kilave Cry.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2011 u 22:06
To valjda tako mora biti. Nekom bolje cvate ovo a nekom ono. Tak smo svi zadovoljni!WinkLOL
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2011 u 22:08
Kat.rea, kućno cvijeće je prekrasno i baš veseli u ovo vrijeme kada je vani prilično tužno.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Siječanj 2011 u 22:46
Lijepo cvijeće Clap, vidim da je banana zbrinuta. Žao mi je što se nismo vidjele ovaj put, ali ima dana...Wink
život je more
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 115116117118119 140>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,391 sekundi.