Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Morsko-cvjetni ugođaj
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Morsko-cvjetni ugođaj

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 113114115116117 370>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Listopad 2009 u 23:36
Hoya, kod tebe nema tovara, ha?
Kod mene jedna teta ima tri! Morat ću ih slikati da vidite kako ovi naši umiljato izgledaju!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2009 u 11:04
Niho, Niho koji si vržičak, ma ja ti se bojim svih konja, i kad nešto ružno sanjam uvijek me progone konji. Znaš ti onu pjesmicu:
"Ja se konja bojim jer sam malena"

Anaida meni je drago da vam mogu malo ovog morskog ugođaja prenjet, barem na ekran.

Korijenko ovaj aster je ineterasntan iako mi se čini da nekako kratko cvate. Ja vjerujem da će pacifika biti kod tebe biti bolja, ako ne ništa ono zbog bolje zemlje i vlage.

Triša, ako dođe Niho u Bol ja ću joj ugovoriti jahanje. Ostavi ostiće oni će krenuti na proljeće.

Shasa neznam što bi onda ovo bilo ako nije bosiljak, listovi nu potamne i budu ljubičasti, origano nije jer njega imam i on ima sitne listiće, malo kao dlakave i drugačije miriši.
Što se tiće felicie, Otok ih je već puno pelcerima razmnožila, a ja sam stavila jednu grančicu za probu, dobro se drži, ako se primi donjet ću, a ima i sjemenja.

Hvala Bromelija i Zdravka

Stefkaja, Bergenija i Flavia, ovo nije pravi magarac nego neka mješavina, magarci su puno manji i miroljubiviji, ali tvrdoglavi.

Hoya, ma nisam puno zaljevala, imam jednu iza kuće ta je dobila tri puta vode ovo ljeto, iako mislim da treba vode.

Evo još par sličica iz vrta
Žuta se vinula u visine i grane joj padaju od težine


Garifuli su neumorni i jako mirišu


Rudbeckia stalno cvate, a one sitne su već ocvale


...i gilardia


... i djetelina


Kako je hladnije sedumi i kameni cvijet mjenjaju boju, baš su lijepi par





život je more
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2009 u 11:22
Oprosti u vezi bosiljka,znaš da nisam stručnjak no nisam vidjela bosiljak sa takvim cvijetom,svuda je cvijet uz cvjetnu stapku a ne na vrhu,pa sam zato rekla.Ma nisam pitala za feliciju zato da mi doneseš nego ,eto,zanima me jer mi izgleda jako krhka biljkica.
ove sedume obožavam inače a pogotovo preko zime.Čim je hladnije oni ljepšu boju dobivajusmile71
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2009 u 11:46
Shasha ma znaš nisam ni ja baš sigurna, samo znam da nije origano, a felicija je stvarno krhka, lako pucaju grančice, ali je kod mene u vrtu jedan od favorita jer cvate pa skoro cijelu godinu. 
život je more
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2009 u 11:48
blago ti se....kod tebe još svašta cvjeta
a kod mene je dvije noći za redom bilo mraza i sve se objesilo Cry
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2009 u 12:03
Lantana,pozvat ćemo Silvek da odgonetneLOL
Na vrh
plavooka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 17 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 73
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje plavooka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2009 u 14:49
Lantana nemam komentara..odusevljena sam...nema rijeci da opisem ovo sto sam vidjela.smile55 ovo kod tebe sto sam vidjela moze samo imat veliki obozavatlj cvijeca,a kaze se ko voli cvijece voli i ljude,a ti si stvarno ta osoba.

Veliko postovanje
Bolje sutati nego blesavo govoriti.
Prvo ispeci pa reci!!!
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2009 u 21:32
Iris znaš da mi je teško vjerovati da smo tako blizu, a tako različite klime. Dobar ti je avatar, a onaj od jutros je bio još bolji. Wink

Shasha svi su ga dosad brali (i gosti) kao bosiljak, ali je neki čudan.LOL
smile73
Plavooka hvala ti na lijepim rječima i dobro nam došla.smile73
život je more
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2009 u 23:44
Ma ne stavlaj  bolan više ništa smo me sikirašsmile232 kod mene nema više ništa bolan ni cvijetića sve mraz skresao a ti sad vidi  šta radiš smile107- Lantanaaaaaaaa
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2009 u 07:15
Lantanice naša, i dalje samo mogu ostavljati poruke oduševljenje svime što nam slikaš i daruješ na uvid. I dodajem da mi se čini kako se sve tvoje kod mene dobro drži (samo lantane su mi suhe.. ali negdje sam pročitala da si rekla da tako i mora biti, pa se nadam da će i one preživjeti zimu. U podrumu, naravno. I kadulju i još ponešto sam unutra pospremila.. Ipak sam ja u brrrrr klimi).
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2009 u 09:54
Nisam niti izašla iz tvog vrta, a gle nove slikice, ma super je taj tvoj cvjetni ugođaj, naravno i morski.
Sačuvam ostiće za proljeće iako sam ljuta na njih.smile79
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
plavooka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 17 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 73
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje plavooka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2009 u 11:39
Originalno poslano od člana stefkaja stefkaja napisao:

Ajoj baš me oduševio ovaj mali mago..presladak je..

...ako se oblizni ostavi jedan Nihi,vidim da joj zapo za okosmile96
Bolje sutati nego blesavo govoriti.
Prvo ispeci pa reci!!!
Na vrh
lika1 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 844
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lika1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2009 u 15:42
Ovaj mago mi je baš predivan,tako mili pogled ima!!!smile78
Na vrh
plavooka View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 17 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 73
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje plavooka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2009 u 20:47
Ponovo sam nastavila sa razgledanjem tvog vrta i svaka castsmile78
Bolje sutati nego blesavo govoriti.
Prvo ispeci pa reci!!!
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2009 u 22:55
Niho, Anaida, Triša, Lika1, Plavooka hvala na posjeti.

Anaida lantane će sve do kasnog proljeća biti suhe, a onda kad dobro zatopli one krenu.

Danas puše, zima jako, a ja sam malo sređivala terasu u zavjetrini, a i malo sam se ponovila, dobili i mi u onaj jedan dućan malo cvijeća, ja sa kupila kalanchoe, a MM erike, sve sam presadila i stavila na terasu, normalno da su svi dobili posebne pitare, a i Anaidi sam obečala staviti slike nekih pitara, pa evo ovih s najdonje terase

Ovo je dio jednog starog lustera i kalanchoe


Erike su dobile jednu malu kašetu, i smjestila sam ih u ponaru (tako mi u Dalmaciji zovemo ova udubljenja u zidu, nešto kao slijepi prozor)






Dalije i kaktus


Ovaj sam pitar dobila od prijeteljice, ona ga je htjela baciti




Ove sam našla kraj kontejnera




Na polici svakakvih


I još malo terase












život je more
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Listopad 2009 u 23:04
Krasno Lantana....mene oduševljavaju ljudi kao ti koji imaju toliko smisla za uređenje. Prekrasno si iskombinirala i biljke i posude....odmah sam se posramila kad se sjetim moje kalanchoe...koja je identična tvojoj...a još uvijek je u onoj "kupovnoj" bezveznoj teglici.....mogla sam joj smisliti neku ukrasnu teglicu da bude još ljepša jer cijelo ljeto krasno cvate!...sutra joj odmah idem po šupi tražit neku ukrasnu teglicu! ...mada moje ukrasne teglice nisu tako interesantne kao tvoje!
Erike u ponaru...u kombinaciji sa ukrasnim tikvicama (mi to zovemo šef-ovi i nekad su imale i uporabnu vrijednost kao grabilice i posude za tekućinu) su savršene! smile71 
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2009 u 07:02
Draga Lantana, uživala sam u pogledu na cvjećke ali i posude za njih! Sjećam se onih koje si našla pokraj kontejnera (kad te TM vozio, a ti ih uočila, čini mi se), znam da si nam o njima pričala - i onda sam te o njima ispitivala (imam tu neku ljubav prema posebnim posudicama za cvijeće. I ne samo cvijeće, nego uopće - za voće, kolače... Odmah uočim nešto "drukčije" ) A ti ih uistinu imaš - stare, nove, moderne, posebne, starinske, šarene, jednobojne, svih oblika i materijala.. I prozor "prema nigdje" mi je divan, predivan! Kako male stvari čine veliku razliku.. Nedostajalo bi "ono nešto" da ga nema na terasi.
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2009 u 08:50
Prelijepo ti je, jako si lijepo smjestila erice u onaj sanduk, super je..
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2009 u 09:42
Draga moja stvarno imaš ideja za cvijeće pa to je za ne povijerovati . Ma svaka ti čast
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Listopad 2009 u 10:28
Ma nema samo za cvijeće nego općenito za okoliš. Kao da nam je Lantana pejsažni arhitekt!Clap
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 113114115116117 370>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,453 sekundi.