Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - OTOK- moj vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


OTOK- moj vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 113114115116117 374>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2009 u 09:56
OOO, dobra ti inventura....baš je lijepo da ti još uvijek cvatu sve te krasne biljke!....Felicija je prelijepa Wink, eupohorbiaa, pacifika, a tek lepezice ove lila...(zaboravila sam kako se zovu) LOL, plumbago u 12. mjesecu je nenadmašiv....savršen, ma kao i sve ostalo. Zaboravila si nam još malo sliknut crnca malo iz bliže da ga se nagledamo....LOL Koja ti je ovo biljka iznad ljubičastog puzavca što cvate lila?....isto je super!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2009 u 10:01
Flavia, misliš na onu "špicastu" pelargoniju?
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2009 u 10:20

Zbirka sukulenata - impresivnaClap a ono što trenutno cvate - ma nevjerojatno u ovo doba godine...plumbago ja zakon!Thumbs%20Up

Na vrh
stefkaja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 3563
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefkaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2009 u 10:36
predivno Otok..plumbago još cvate??
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2009 u 10:47
Originalno poslano od člana OTOK OTOK napisao:

Flavia, misliš na onu "špicastu" pelargoniju?
ma vidim ja da su listovi od pelargonije...samo mi se cvijet ne "uklapa"....ali nisam htjela "blebnut" bezveze....da se ne osramotim (jako LOL)....znači pelargonija....fora ti je....Meni je super što pelargonije kod vas mogu biti i u zemlji posađene....ljepše su mi tako nego u teglama...super...ClapClap
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2009 u 13:43
Cvate, cvate, super Clap, a onaj bijeli cvijet da li je to bijeli c. ruber ili nešto drugo.
život je more
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2009 u 13:53
Plumbago je jučer imao još taj jedan cvjetić.
Noćas je divljala bura pa neznam što je od ovog još ostalo.

Bijeli je centrantus ruber, meni je samo žao što nisam uspjela pronaći kod njega sjemenke, jer ima dosta zainteresiranih za njega.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2009 u 13:59
Teško je uloviti sjeme c. rubera, moraš ga kupiti kad je bonaca, jer čim ga dirneš ono odleti, ja sam skupila malo rozog, ali na jedvite jade, da me netko vidio reko bi da sam šenula, ali bilo je dobro za živce. Sad ćeš ga teško uloviti jer stalno nešto puše i čim se stvori sjeme odmah odleti.
život je more
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2009 u 14:02

Otok, Lantana...a da "obučete" ruberiće svoje u neke čarapice....da sjeme ne odleti, a?

Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2009 u 14:17
Možda nije loša ideja, ali treba ga obuči dok je još cvijet, samo se bojim da bi ova bura odnjela i čarapu LOL
život je more
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2009 u 16:35
ma prekrasno pa nisu ti naočale tako mutne lijepo uslikano cvijećesmile156---------sve čisto
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2009 u 18:38
Ti češ moči cijelu zimu slikati nešto što ti cvate,a mi čemo uživati u tim slikicama
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2009 u 20:16
Koji melem za oči i kako lijepe boje cvjetićasmile64. Onaj plavi cvijet četvrta slika odozgo u nizu onih biljaka, sam imala prošlu godinu. Naraslo drvence lijepo, a cvjetovi su bili mali da si ih morao povećalom gledati i slabo je cvjetalo. Valjda mu ne paše di su noći hladnije ili nije imao dovoljno hranjiva.
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2009 u 20:37
Otok ,predzadnja slika ovo ljubičasto što je to?Nije li to setcreasea?
Ako jest onda ova moja što je unutra (izgubila boju i izdužila se) i tvoja koja je vani i još cvijeta su nebo i zemlja! Naravno u tvoju korist Thumbs%20Up.
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2009 u 08:56
Ivna, ova ljubišasta je tradescantia, malo sam tražila po netu, izgleda da je setcreasea sinonim za tradescantiu.
Vjerovatno ti nema dovoljno svjetla kad je izgubila boju, ona traži puno svjetla, a može biti i na suncu.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2009 u 09:01
Big%20smileClapThumbs%20Up
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2009 u 10:45
ma tko bi rekao da je prosinac, a kod tebe rascvjetano i šareno smile149 
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2009 u 10:58
Bila je tu na forumu tema - alisum ili kako ga ne pobrkati sa iberisom.

Evo sad kod mene oba cvatu.

Ovo je alisum (rušeljka)



Alisum je jednogodišnja biljka, cvate ljeti, ali produži cvatnju jako dugo, pa evo i sada još uvijek cvate.  Tu na moru zna se održati do idućeg ljeta.

Ovo je iberis (ognjica, snježak)



Iberis je trajnica i cvate zimi bijelim cvjetićima.

Zanimljivo je da ga u Lantaninom vrtu možete vidjeti već potpuno rascvjetanog (ona ga zove njevica), a kod mene je tek počeo cvjetati.
Krasna biljka, pogotovo što cvate zimi. 
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2009 u 11:04
A da li bi iberis cvao i na kontinetu u ovo doba Confused?Mislim da to i  nije baš vjerovatno.
Prekrasan je,kako se razmnožava?
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2009 u 11:12
Prekrasno kod tebe, Otok! Još toliko toga u cvatu! A kod mene sve ćelavo i pusto...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 113114115116117 374>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,516 sekundi.