Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - monsterin  eko povrtnjak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


monsterin eko povrtnjak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 111112113114115 138>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2014 u 12:53
Đurđa ti je med medeniHeart i ja imam patrolu po vrtu. Ali moja laje kako mi ništa nije naraslo.Cry

Meni je i ova godina podbacila, jer je u gorju i pored blage zime sve kasnilo. A i sjeme mi nije dobro niklo, sem gomile slaka. Mislim da su mravi kumovali iako sam kod sjetve zalila vodom.
 Sad se mislim da presijem nešto po prazninama.

Što bi mogla ovako kasno posijati a da brzo dozrijeva, imaš kakav savjet?  Salata mi ne niče dobro, pa ću radić umjesto nje, a salatu sam neko domaće sjeme u posude i presađivat ću.
 Borim se sa hladnm sjevernim vjetrom, to mi baš uništi sve u vrtu.

--------

Kako praviš sirup od ruža?


Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2014 u 15:01
Oj živote,koliko svega ima kod tebe draga Monstera,koliko luka i graška,mašalaSmile
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2014 u 15:39
opet se potvrdilo ono.kod nje svega i sve krasno
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2014 u 17:27
 Hvala Šmrckice ! smile78smile84  I reći ću ti odmah, ne tuguj ovo što vidiš kod mene samo je jedan mali dio vrta... Na velikom dijelu grah mi podbacio.....Ouch  Al totalno... Mogu trčati maraton i tražiti ga od biljke do biljke... Jedino njega se još u ovo vrijeme može posijati... istina neće stići dozreliti, ali tko ga voli u zeleni, mladog iz škrinje, samo naprijed .. Ja sam upravo ovih dana još nešto malo posijala. Da sijem po cijeloj parceli, ove sezone više nema šanse... Što ima, ima...Smile




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2014 u 17:28
Originalno poslano od člana zova zova napisao:

Oj živote,koliko svega ima kod tebe draga Monstera,koliko luka i graška,mašalaSmile

 Kad to sve dođe (ako uopće dođe) bojim se da neću ni spavati...LOLLOL Visit ću ko šišmiš u grašku...smile96


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2014 u 17:30

   
Originalno poslano od člana ajama ajama napisao:

opet se potvrdilo ono.kod nje svega i sve krasno

  Ajči ako je ovo što vidiš krasno, onda šteta što nisi vidila što je bilo nekoliko godina unazad...Smile

  Tebi smile79smile84


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2014 u 17:37
 Curke drage, možda ste čitale tu negdje o onom opasnom korovu..upravo sam se danas susrela s istim ...Shocked  I to ni manje ni više nego iznad svojeg vrta, gore kod kanala gdje nema vode....Slike stavim malo kasnije...


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2014 u 19:39
Ma imam i ja nešto slično, ali nije to to, ovo je čak jestivo. Pitanje je da li ima tog kod nas, puno je sličnih biljki?

http://lovacnabilje.com/index.php?option=com_content&view=article&id=66%3Amedvjei-dlan&catid=43%3Ao-bilju&Itemid=81&lang=hr

http://www.google.hr/search?q=Heracleum+sphondylium&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=ICufU8yYMY-S7Aahj4H4Bw&ved=0CAYQ_AUoAQ&biw=1280&bih=677
Ja sam svoj ovako čupala, po lopati skakala koliki mu je korjen.
-------

Meni su mahune dosta nikle, ali ne one koje sam željela te su propale. Niknula mi je neka ljubičasta mahuna kupljena u Sloveniji.
Mislim da je sve u pogođenom vremenu sijanja.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2014 u 19:45

 Šmrcko, nije to ta biljka, imam i  to isto kod kanala....ovo čudo o kojem govorim ne smije se čak ni dirati...radi se o gigantskoj biljci. U našem prijevodu zove se gigantski svinjski korov ili kravlji pastrnjak.. 






Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2014 u 19:48

 Nije nimalo lijepo ali moram vas upozoriti na vrijeme : ConfusedOuchOuchOuchOuch


NE DIRAJTE OVU BILJKU AKO JE VIDITE: SPRŽIT ĆE VAM KOŽU, MOŽDA I OSLIJEPITI!

Putem društvenih mreža i kod nas se počelo širiti upozorenje građanima na opasnu biljku lijepih cvjetova, koja može izazvati ozbiljna oštećenja kože, pa čak i potpuno ili djelimično sljepilo.

Opasnabiljka1

Riječ je o biljci čiji je latinski naziv Heracleum mantegazzianum Somm. et Lev., a navodno se ponovo pojavila u Mađarskoj, državi koja i nije tako daleko.

U upozorenju koje kruži društvenim mrežama stoji sljedeće:

- Slike su zastrašujuće! Ova biljka koja počinje da se širi i u Madjarskoj (možda i kod nas), veoma je opasna – vide se na slikama posljedica, a dovoljno je samo dotaći list, a na mjestu se pojave rane, slične opekotinama – mjesecima traju, a trajno ostaje na koži tamnobordo fleka. Raste od 2-5 m. visine. Ima lijep bijeli cvet. Toksini biljke su kancerogeni, ako dospije u oko, nastupa sljepilo, koja se najčešče ne može liječiti. Veoma ju je teško istrijebiti. Izbjegavajte ovu opasnu biljku, ukoliko biste je sreli, nemojte da Vas prevari njen lijepi bijeli cvijet.

Opasnabiljka-2


Zaista, i u stručnoj literaturi našli smo potvrdu dobrog dijela ovih navoda, gdje se precizira kako je Heracleum mantegazzianum Somm. et Lev. zapravo možda i biljka sa najopasnijim otrovom kada je u cvatu.

Toksin je vrlo otrovan i izaziva tzv. fotodermatitis. Odnosno, kada je koža istovremeno izložena djelovanju soka biljke i suncu, pojavljuju se teški osip, plikovi, a ponekad ostaju i trajni ožiljci ili mrlje na koži. U roku od 24 do 48 sati. U očima može prouzrokovati privremeno ili u teškim slučajevima trajno sljepilo.

Opasnabiljka-4

Ako nekim slučajem koža dođe u dodir sa ovim toksinom, treba je što prije zaštititi od sunčevog svjetla te isprati hladnom vodom i obavezno se javiti doktoru.

Na fotografijama pogledajte kako izgleda biljka te neke slučajeve fotodermatitisa.

Letak upozorenja na francuskom jeziku…

Opasnabiljka-5

Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
medy View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2011
Status: Offline
Bodovi: 325
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2014 u 18:00
Mons ovaj ti je psić presladak  
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Lipanj 2014 u 20:44
Iako nisi u potpunosti zadovoljna, meni sve izgleda divno i krasno i super i veliko! Dlakava loptica je za čistu peticu, uveseljavati će nas sigurna sam i dalje kroz ove stranice...
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2014 u 01:18
Medy, Rosi Hvala vam puno drage moje! Hugsmile79smile86


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2014 u 02:03
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:


 Šmrcko, nije to ta biljka, imam i  to isto kod kanala....ovo čudo o kojem govorim ne smije se čak ni dirati...radi se o gigantskoj biljci. U našem prijevodu zove se gigantski svinjski korov ili kravlji pastrnjak.. 



Znam da nije ista biljka. Nego mislim da te opasne kod nas nema. Ni ambroziju kod sebe ne vidim.

U Slavoniji postoji biljka koja uništava bubrege preko kravljeg mlijeka, ima je i uz sliv rijeke Bosne. ALi je ovdje nema PGŽ i pazim od kud mi je kupovno mljeko.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Lipanj 2014 u 15:16
 Ima je zato u Mađarskoj, a odande teško da neće doći i k nama..Ouch


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Sunlight View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Lipanj 2014
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 147
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sunlight Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2014 u 20:01
Joj ne znam kad sam zadnji put vidjela nesto u isto vrijeme toliko namrgođeno a tako slatko kao onu krznenu lopticu Big smile
Ako sve prodje ok, narednog vikenda cu i ja na poklon dobiti jedog cuku, pa će i ona biti predstavljena Smile
Inace sto se tice vrta, ili bolje rečeno njive Big smile, izgleda da monstera jako drzi do svog nadimka pa joj je sve monsterno dobro Big smile
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2014 u 20:13
 Prije svega  u moj povrtnjak ! Hugsmile73  Hvala ti na lijepim riječima, ali moj vrt sad izgleda stvarno "monsterno" ali od drača i korova..    smile96ovo je gore nego u nekim horor filmovima, koliko god se trudila suzbiti vražji opaki korov, on i dalje raste i raste.....Noćna mora, samo ovaj puta ne Željka Malnara nego moja...smile156



Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2014 u 22:44
 
Vidim da sam neke riječi izgubila, a post više ne mogu popraviti, stoga slijedi ispravak, naime htjela sam reći : 
      Dobrodošla Sunlight u moj povrtnjak ! smile73






Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2014 u 10:33

  Blitve ko u priči..Bit će zdravog zelenog sokića...Smile
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2014 u 10:36

  Mala povrtlarka.....smile96


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 111112113114115 138>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,453 sekundi.