Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slavujev vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slavujev vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 110111112113114 282>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 5 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2013 u 14:31
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

Nakon ovakvog cvjetanja, biljke su zaslužile odmor i tišinu koja ih okružuje.




Ova slika me uvijek ponovo oduševi.Vrt ti prekrasan i volim šetnju po tvom travnjaku.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2013 u 16:27






Ova je fotografija za moju dušu... Heart
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2013 u 21:31


VERBENA BONARIENSIS

Verbena je visoka i vitka trajnica koja počinje cvjetati sredinom ljeta i cvjeta do prvih jačih mrazeva.
Lijepo se uklapa među visoke trajnice a njezini ljubičasti cvjetići kao da lebde u zraku, jer na stabljikama nema listova.Zbog toga je dobila ime zračna biljka
Ovu biljku obožavaju leptiri i ona je jedina biljka u mom vrtu koja može konkurirati budleji.
Verbena je trajnica kratkog životnog vijeka ali se sama zasijava i cvjeta istu godinu.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2013 u 21:35


Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2013 u 10:30



UDOVIČICA     skabiosa caucasica

Trajnica koju zbog zanimljivih prašnika još zovu jastučić za pribadače.
Visoka je 60 cm , voli puno sunce i suho tlo.
Zbog natopljenog tla u zimi može uginuti.
Udovičica se razmnožava djeljenjem korjena u proljeće ili sjemenom.
Biljke dobivene iz sjemena, cvjetat će za dvije godine.
Cvjeta tokom cijelog ljeta i jeseni na čvrstim stabljikama koje treba nakon cvjetanja orezati.
Cvjetovi udovičice, osim što svojom lijepim cvjetovima krase kamenjare i cvjetne gredice, vesele i leptire koji ih rado posjećuju.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2013 u 11:34
Slike za Betty,
sve biljke koje sam ti preporučila na tvojoj temi, pokazat ću ti kako izgledaju sada, u jesen.





Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2013 u 11:42

armeria i puzavi plamenac



Ranunculus

Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2013 u 11:45


Campanula garganica


Aubrieta




Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2013 u 11:50
euonymus fortunei "silver queen"






Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2013 u 11:54
campanula portenschlagiana






Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2013 u 12:05
ovako su neke niske puzave biljke izgledale dok su cvjetale

sisyrinchium montanum


Oenothera speciosa


Oenothera missouriensis


Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2013 u 12:07




ERYSIMUM GELIDUM

Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2013 u 12:08
...imaš pravo, draga Slavujka, jesenski dan u tvojem vrtu zaista nisu tužni, naprotiv...mi forumaši, pravi ljubitelji cvijeća i prirode općenito,  itekako uživamo u jesenskim izdanjima naših vrtova...nije me bilo dosta dugo, ali nisam zaboravila tvoj vrt i pomalo nadoknađujem zaostatke...polako i pomalo,  jer se po nekoliko puta vraćam na već pregledane fotke da upijem svaki detalj tvojih prelijepih biljaka...a za čitanje tekstova još nemam previše vremena jer ne mogu predugo sjediti pred kompomConfused, no, vjerujem da ću do sljedeće sezone sve uspjeti iščitati, hahaha...
lijepi pozdravčekSmile
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2013 u 12:09





SILENE UNIFLORA "COMPACTA"
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2013 u 12:14


Kamenika (Saxifraga)


SAXIFRAGA ARENDSII

Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2013 u 12:25
....a za lijep dan jedna slika proljeća,
rascvali plamenci, presličice, iberis, potočnice...



Na vrh
Betty Boop View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2012
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 1660
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Betty Boop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2013 u 13:15
Slavujčice,stigla sam i uživam u lepotama tvojih biljaka i tvoga vrta,i prvo što ti moram reći je da mi je ova slika jako često bila pred očima dok sam razmišljala kako da oblikujem svoj vrt i stvorim moje parčence raja...


Želja mi nije da te kompletno kopiram,što i ne mogu jer nam se vrtovi jako razlikuju,ali sam oduvek priželjkivala baš takve 'obline' u svom vrtu...vijuge bez oštrih ivica bilo da se gredica širi ili sužava u neki puteljak,koji će opet voditi ka brežuljku koji oduzima dah svojom lepotom...
Beskrajno se divim ovom prizoru...tvom prizoru!smile71
The impossible is often the untried.
Na vrh
Betty Boop View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2012
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 1660
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Betty Boop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2013 u 14:10
Još uvek sam ovdeWink 
Divim se ovim preslatkim biljčicama koje si mi pokazala i neke od njih će,ako ne i sve,sigurno naći svoje mestašce u mom vrtu.Neke već i imam EmbarrassedBig smile tako da sam,u glavi,već krenula u deljenje bokora,presađivanje i već sanjarim o cvetićimaLOL
Prelepo izgledaju i u jesen kada se pretvore u malene zelene tepihe...baš se radujem predstojećem prolećuSmileHeart
The impossible is often the untried.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2013 u 14:24
Betty, na ovoj slici se još bolje vide brežuljci i puteljci.
Ove obadvije slike su slikane na kraju 7. mjeseca.
Možeš sve kopirati ali ponovo ti kažem da polovinu ljepote vrta daju izdignute gredice koje završavaju sa niskim biljkama.
Kada pogledaš najistureniju gredicu u mom vrtu, izgleda kao brdovita obala koja se spušta u more.
A da je sve ravno, ili možda i niže, koliko bi bilo manje zanimljivo!?
Na ovaj način gledaš svaku biljku kao na dlanu.


Na vrh
Betty Boop View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2012
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 1660
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Betty Boop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2013 u 18:16
Šta da ti kažem osim da si potpuno u pravu...
...moja "daska" će morati da dobije poneku "oblinicu" da bi i dalje privlačila pogledeWink inače će ostati sama kao devojka koju niko ne primećujeLOLLOLLOL 
Neće mi pasti teško taj fizički posao,koliko će mi teško pasti "cimanje" biljaka...ipak,moraću da im se muvam oko korena,a ne bih volela da neku povredim ili,ne daj Bože,izgubim...biće mučno,to znamOuch

I da se vratim na sliku...
         lepo ja rekoh...

               ...puče pogled na prizor iz bajke...Heart
The impossible is often the untried.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 110111112113114 282>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.