Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Tropski hibiskus - Hibiscus rosa sinensis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Tropski hibiskus - Hibiscus rosa sinensis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 110111112113114 131>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2014 u 15:49
Bas me obradovao....




Nije isto covek u pustinji
i pustinja u coveku
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2014 u 16:02
Leona olala, prekrasan jesmile55
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Leona31 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 23 Prosinac 2012
Status: Offline
Bodovi: 3106
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Leona31 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2014 u 17:49
Originalno poslano od člana pčelica7 pčelica7 napisao:

Leona olala, prekrasan jesmile55


Pcelice,draga,hvala ....Tongue
Nije isto covek u pustinji
i pustinja u coveku
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2014 u 06:19
Originalno poslano od člana nbjelovu nbjelovu napisao:

Bugice, oni podnose lagano do 2C, ali na hladnom moraju biti dosta suhi, dakle ako su vani, moraju biti zaštićeni od kiše. TAvan, ako ima svjetla, sa 10C je naprosto IDEALNO mjesto za prezimljavanje, samo i tu ih moraš držati suhaste, a to znači da je zemlja na površini skroz suha, a pitar vidno laganiji nego kad su zalivene, ali ne smiješ dopustiti totalno zasušenje, barem ne dugo dana.  Kad zalijevaš, ne natapaš, nego malo.
Kamenjar, poznajem točno tu dilemu. Mislim da ćeš jako pogriješiti. Sada je lijep, ali donji listovi na tim granama ipak su godinu dana stari, i dio njih, možda i veći dio, će, u proljeće kada krene bujna vegetacija, otpasti, pa ćeš dobiti polugole grane. Orezivanje će ga, istina, malo ukočiti u cvatu, ali ćeš dobiti još ljepši oblik, i grane pune lista. U svakom slučaju, šta god napraviš, javi svoje iskustvo, moje je kako sam ti napisala.


nina ,mislila sam orezati ga ali samo ajmo reci vrhove ..e sad ,zanima me ako orezem samo vrhove opet ce ostati polugole donje grane ili...
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2014 u 09:33
Bila sam prisiljena jedan svoj hibić poslije nove godine presaditi jer je kalić bio prepun korijenja i nije mogao više u njemu preživljavati, na žalost lišće opalo i nije više ozelenio.A bio je tako lijep cijelo prošlo ljeto mamio je poglede prolaznika.  smile43
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
frenky View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frenky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2014 u 19:38
evo i mog sirotana, u negrijanoj prostoriji je pa se sav posusio,valjda ce izdrurat do ljeta

ako trebam orezivat, recite


Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2014 u 19:46
ja nisam strucnjak za hibiskuse ali frenky ,ja bi ovaj da je moj pošteno ošišala ,ove grancice sa strane sve do zelenog dijela grane ,a ove velike grane bi orezala skroz ,ostavila bi nekih 10 cm
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
frenky View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frenky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2014 u 00:38
ok, probat ću se upustit u tu pustolovinu orezivanja, nisam nikad :)
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2014 u 06:10
Kamenjar, nikako ne samo vrhove, donji će ti djelovi ostati opet goli.
Arim, ako nije strunuo, a ne vidim zašto bi strunuo, onda će se super oporaviti, to odbacivanje lišća je normalno za mirovanje, i dobro je da odmiruje malo zimi, onda bolje cvate u sezoni.
Frenki, Kamenjar ti je sve super savjetovala (Kamenjar, vidi kako znaš reći drugome, a za svoga ljepotana se bojiš!!! To me podsjeća za mame koje super znaju dati savjet za tuđu djecu, gdje su objektivne, a za svoju nižu grešku za greškom (ta sam!)). Ovaj tvoj prividno izgleda loše, ali zapravo se vidi da je skroz zdrav, i da u sebi ima snagu za proljeće. Kad se oreže, uvijek je super dobro staviti malo nove zemlje (ili na dno i vrh posude, ili još bolje malo rastresti staru zemlju i onda dodati nove, te dobro prihraniti.) Velike grane možeš na 10-15 cm (pazi da ti od početka grane ostane najmanje 3 pupa, to su mjesta gdje je nekoć raslo lišće, ona se vide), a možeš i na malo više, npr. 25, onda ćeš dobiti malo drugačiji, viši grmić.
 
Kad razmišljate o tome gdje orezati, morate znati da hibiskus pušta mlade grane SAMO na posljednjem, najgornjem pupu koji ostane na grani. Sve ono što je ispod toga pomalo ostane bez velikih listova. Tako da, ako ostavite oko 30 cm grane, ona će se razgranati na samome vrhu, i tu će dobiti velike, lijepe listove, a ostatak će biti tu i tamo gol, prekriven onim manjim listovima koji se ipak u proljeće formiraju tu i tamo po deblu. Tko je potpuno novi u orezivanju, nije loše pročitati:
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2014 u 10:38
Hvala Nina na potpori,i ja se nadam da će ozeleniti i uveseljavati me svojom ljepotom.
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2014 u 16:18
ovako je danas izgledo moj ljubimac tj moji ljubimci,imam ih 2...




pa sam uzela škare ,malo mi je ruka zadrhtala ali sjetila sam se kako sam prosle god ih ošišala i nisam se pokajala ,evo sad izgledaju ovako







pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2014 u 16:19
e sad opet imam pitanje,ako ja njih svake god šišam ovako drastično,kad će oni meni biti veliki
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2014 u 17:59
...ajoj koka, valjda bude dobro...moram pofotkati svoje da mi konzilij da preporuke za rezanjeEmbarrassed...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2014 u 19:10
bit ce dobro sara ,prosle god sam ih više orezala i cijelo ljeto su bile krasotice ,pune listova i cvjetova ..istina je da mi je bilo zao porezat ,ali.....sto se mora,mora se
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2014 u 16:04
Prvi tropski za ovu sezonu Thumbs Up 
Cherry Appaloosa Heart

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2014 u 16:35
smile93pa, tko zna - zna! Thumbs Up
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
arim View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Ožujak 2009
Lokacija: Vinkovci
Status: Offline
Bodovi: 1377
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje arim Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2014 u 18:52
Bebolina   smile227
“Život je kao ogledalo: ako mu se namrštiš, namrštiće se i ono tebi; ali ako mu se nasmiješ, uzvratiće ti osmijehom.” – Vilijem Takerej
Na vrh
sumarica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Siječanj 2014
Lokacija: sv.p.cvrstec
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sumarica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2014 u 20:39
bok ljudi,ja isto obozavam hibiskuse. Imam pet boja i rado bih se razmjenjivala s vama. u sezoni naravno pa ako ima zainteresiranih,javite se..
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2014 u 22:20
Hvala cure Hug
Očekujem vatromet tropikanera svakojakih boja i oblikaApprove koje sam ove zime nabavila..
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
OSica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Svibanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OSica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2014 u 13:10
Meni se čini da bi i ja moje sijance od prošle godine trebala rezati.Na zimovanju su,na temp. između 10 i 13 stupnjeva,ali su tanki i visoki.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 110111112113114 131>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.