Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - BB
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


BB

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 19>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2013 u 09:02

Sa zanimljivim listovima bi ti svakako preporučila Euonymus.
Kada ih nabavljaš raspitaj se koji je zimzelen.
Moji zeleno- bijeli mijenjaju dio listova tek u proljeće, dok oni sa žutim (nažalost neznam niti jedno ime) skroz izgube lišće po zimi.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2013 u 09:58
[/QUOTE]

Ih,Slavujčice,još pitaš Smile

Što se lonicere tiče,pretpostavljam da misliš na onu koju i ti imaš,i ta mi se ideja jako sviđa,a možda bih mogla da probam i sa ovom mojom belom jer čini mi se da joj sadašnji položaj nikako ne odgovara,slabo je cvetala ove godine-možda bi tu,uz žicu,bile srećnije i ona i ja.
Lepi bi bili i klematisi,ali nisam sigurna za njih...ima tu dosta sunčanih sati,pogotovo usred leta,ali komšijska kuća mi zaklanja tu južnu stranu baš,baš (otkad su komšije podigle sprat više mi ni plastenik ne dobija dovoljno sunca,a kamoli gredicaUnhappy).
Za nasipanje zemlje i podizanje same gredice si totalno u pravu...i ja je već dugo gledam i počelo je da mi bode oči što je,da se tako izrazim,"ravna k'o daska" (nije kao kod tebe brežuljkasto,prirodno).
Znam da će to biti isto jedan od većih poslova,kao i iznova razmeštaj biljaka koje su već tu zasađeneOuch,ali definitivno je to nephodno uraditi.
E,sad,čime raspolažem trenutno-to znam (i nije neka zavidna kolekcijaEmbarrassed) aliiiii ide zima pa možda,ne daj Bože,bude i gubitaka...nikad se ne zna.Planiram,u svakom slučaju,na proleće nabaviti još popriličan broj biljaka... 
Sve u svemu,imam nešto trajnica,zimzeleno-ne (a šta bi to konkretno bilo???Embarrassed),sa zanimljivim listovima- a-a (na šta tu misliš?????EmbarrassedEmbarrassedEmbarrassed) i lukovica imam pokoju sortu.
Mogla bih ti ja to sve ispisati u pp ako imaš živaca da se "bakćeš" s početnicom kao što sam jaLOLLOLLOL
Eto,raspisala sam se kao nikad do sada...
Veliki pozdravHeart
[/QUOTE] možeš uz ogradu posaditi i žuto bijelu loniceru, ona puno brže i bujnije raste ali je možeš orezivati cijele godine jer cvjeta na mladim izbojima.
jako bitno za nju je da se povija na lijevu stranu, tj obrnuto od kazaljke na satu i u tome je vrlo tvrdoglava.
zbog toga je posadi na desni rub gredice.
U djelu do staze možeš posaditi puzavi plamenac, arabis, aubrietu, campanulu portenschlagianu, armeriu, travu festucu, puzave karanfile.
ovo su biljke koje najbujnije cvjetaju u proljeće ali su lijepe tokom cijele godine jer stvaraju jastučiće u različitim bojama koji su zimzeleni.
možeš posaditi i zimzeleni eonimus 'silver queen" koji ima sivo zelene listove prošarane sa bijelom bojom a u jesen dobije crvenkaste tonove.
redovitim orezivanjem ga možeš oblikovati u niski oblačić.
To je moj prijedlog za prvi dio vrta.
Danas ću staviti slike tih biljaka na moju temu pa pogledaj.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2013 u 10:35
danas sam na miru pregledala novi vrt.oduševila sam se.
samo slijedi slavujku i bit će to krasan,a prirodan vrt
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
Betty Boop View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2012
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 1660
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Betty Boop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2013 u 18:30
Originalno poslano od člana Anastazija_ Anastazija_ napisao:


Sa zanimljivim listovima bi ti svakako preporučila Euonymus.
Kada ih nabavljaš raspitaj se koji je zimzelen.
Moji zeleno- bijeli mijenjaju dio listova tek u proljeće, dok oni sa žutim (nažalost neznam niti jedno ime) skroz izgube lišće po zimi.

Hej Anastazija,milo mi je da si se javila,a što se tiče euonymusa...evo ga,imam gaBig smile

ovako je izgledao kad je kupljen pre 2-3 meseca


a evo ga danas...malo porastao,poneki donji listić izgubio,ali mislim da lepo izgleda


Prodavačica je tvrdila da je zimzelen,a meni se jako svideo i morala sam da ga udomim,pa kako nam budeSmile
PozdravHeart


The impossible is often the untried.
Na vrh
Betty Boop View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2012
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 1660
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Betty Boop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2013 u 19:23
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

 možeš uz ogradu posaditi i žuto bijelu loniceru, ona puno brže i bujnije raste ali je NE možeš orezivati cijele godine jer cvjeta na mladim izbojima.
jako bitno za nju je da se povija na lijevu stranu, tj obrnuto od kazaljke na satu i u tome je vrlo tvrdoglava.
zbog toga je posadi na desni rub gredice.
U djelu do staze možeš posaditi puzavi plamenac, arabis, aubrietu, campanulu portenschlagianu, armeriu, travu festucu, puzave karanfile.
ovo su biljke koje najbujnije cvjetaju u proljeće ali su lijepe tokom cijele godine jer stvaraju jastučiće u različitim bojama koji su zimzeleni.
možeš posaditi i zimzeleni eonimus 'silver queen" koji ima sivo zelene listove prošarane sa bijelom bojom a u jesen dobije crvenkaste tonove.
redovitim orezivanjem ga možeš oblikovati u niski oblačić.
To je moj prijedlog za prvi dio vrta.
Danas ću staviti slike tih biljaka na moju temu pa pogledaj.

Biće da ti je ono ljubičasto ne promaklo pri pisanju,pa sam ga dodala...jesam li u pravu?WinkLOL nije mi zbog njega nego zbog lonicere,da ne ostane bez cvetićaEmbarrassedLOLLOL 
To za levu stranu znam,pisala si ovih dana na tvojoj temi...toliko mogu da joj udovoljim,ali samo toliko,ostalo će biti po momeLOL 
Šta misliš...koliko sadnica bi mi trebalo da pokrijem kompletno zicu,pozadinu gredice? nije valjda da mi treba samo jedna biljka?!?!
Od ovih niskih poneku već negujem i nadam se da će lepo prezimiti,pa da ih na proleće,Bože zdravlje,lepo ispresađujemSmileHeart
 



  

The impossible is often the untried.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2013 u 20:00
Originalno poslano od člana Betty Boop Betty Boop napisao:

Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

 možeš uz ogradu posaditi i žuto bijelu loniceru, ona puno brže i bujnije raste ali je NE možeš orezivati cijele godine jer cvjeta na mladim izbojima.
jako bitno za nju je da se povija na lijevu stranu, tj obrnuto od kazaljke na satu i u tome je vrlo tvrdoglava.
zbog toga je posadi na desni rub gredice.
U djelu do staze možeš posaditi puzavi plamenac, arabis, aubrietu, campanulu portenschlagianu, armeriu, travu festucu, puzave karanfile.


Biće da ti je ono ljubičasto ne promaklo pri pisanju,pa sam ga dodala...jesam li u pravu?WinkLOL nije mi zbog njega nego zbog lonicere,da ne ostane bez cvetićaEmbarrassedLOLLOL 
To za levu stranu znam,pisala si ovih dana na tvojoj temi...toliko mogu da joj udovoljim,ali samo toliko,ostalo će biti po momeLOL 
Šta misliš...koliko sadnica bi mi trebalo da pokrijem kompletno zicu,pozadinu gredice? nije valjda da mi treba samo jedna biljka?!?!
Od ovih niskih poneku već negujem i nadam se da će lepo prezimiti,pa da ih na proleće,Bože zdravlje,lepo ispresađujemSmileHeart
 



  

NE je bilo nepotrebno.
MOŽEŠ je orezivati cijele godine jer poslije orezivanja potjera nove grančice na kojima cvjeta.
Orezuj samo bočne grančice a glavne će ti narasti preko 6 m i njih nemoj nikako orezivati.
ne znam kolika ti je ograda i da li će ti biti jedna dovoljna, ali pazi da ne stvoriš šumu. vidjela si kod mene uz stupove terase kolika je.
možeš na početak ograde staviti zimski jasmin koji, ako se podiže uz oslonac, moze narasti preko tri m.
Na vrh
Betty Boop View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2012
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 1660
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Betty Boop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2013 u 22:38
Ajoj,Slavujčice,pa vidiš li ti kolika sam ja neznalicasmile42 i još pričam kako imam loniceru,a ništa o njoj jadna ne znam vala,urezaću sebi ovaj savet u pametLOL i pod hitno premeriti ogradu,tj. gredicu da znam šta mi je činiti
Zimski jasmin sam ove godine dobila od Wanesse i zasadila na mesto koje sa ulice nije vidljivo...evo ga,još je mali,al' porašće onWinkLOL



 

The impossible is often the untried.
Na vrh
Betty Boop View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2012
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 1660
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Betty Boop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2013 u 23:04
Da stavim još koju sličicu...ima biljaka koje vam još nisam pokazalaSmile

karanfilić 'brilliant'...treba da cveta sledeće godine crvenim cvetom

The impossible is often the untried.
Na vrh
Betty Boop View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2012
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 1660
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Betty Boop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2013 u 23:06
Žalfija

The impossible is often the untried.
Na vrh
Betty Boop View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2012
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 1660
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Betty Boop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2013 u 23:07
Baštenski karanfilčić

The impossible is often the untried.
Na vrh
Betty Boop View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2012
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 1660
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Betty Boop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2013 u 23:24
Majčina dušica

The impossible is often the untried.
Na vrh
Betty Boop View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2012
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 1660
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Betty Boop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2013 u 23:26
Festuca glauca

The impossible is often the untried.
Na vrh
Betty Boop View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2012
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 1660
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Betty Boop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2013 u 23:29
Ruta graveolens


Prodavačica je,inače,ovu biljku prodavala pod imenom PelinShocked
The impossible is often the untried.
Na vrh
Betty Boop View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2012
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 1660
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Betty Boop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2013 u 23:40
Santolina

The impossible is often the untried.
Na vrh
Betty Boop View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2012
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 1660
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Betty Boop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2013 u 23:44
 Budleja    (Leona,hvala ti)

 
The impossible is often the untried.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2013 u 23:44
Betilka zasto si stavila koru od drveta oko biljaka,jel to stiti od necega ili sluzi kao ukras?
Zgodno izgleda to.
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
Betty Boop View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2012
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 1660
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Betty Boop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2013 u 23:46
Opuntia

The impossible is often the untried.
Na vrh
Betty Boop View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2012
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 1660
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Betty Boop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2013 u 23:51
Originalno poslano od člana Pustolovka Pustolovka napisao:

Betilka zasto si stavila koru od drveta oko biljaka,jel to stiti od necega ili sluzi kao ukras?
Zgodno izgleda to.

Hej,Pustilka mojaSmile ta kora bi trebala da zaštiti koren biljke od prevelike hladnoće ako je bude...pošto su skoro zasađene (ove jeseni) da im malo pomognem da ovu prvu zimu u mom vrtu lepo prezime i da im se u proleće opet radujem...
A i lepše izgleda,je l' da?Wink
The impossible is often the untried.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2013 u 23:57
Ahaa to pa ima smisla sto su tu,prefina dekoracija,a sluzi necemu.Thumbs Up
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
Betty Boop View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2012
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 1660
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Betty Boop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2013 u 23:57
Biću i ja jednom veliki Smile

sedum spurium 'tricolor'




The impossible is often the untried.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 19>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.