Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Spremanje kaktusa i sukulenata
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Spremanje kaktusa i sukulenata

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 26>
Korisnik
Poruka
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2012 u 20:29
Pinus..hvala. Chamaecereusi su stari, niti sama ne znam koliko (kaktusi su moje prve bljke, vjerojatno mi je ljubav prema njima prenijela moja p.baka. Oni su čak bebači njenih kaktusa, rekli bismo  - stara loza.
Tu se niti ne vide svi, ima ih još skrivenih jedni iza drugih, a neke sam i unijela unutra jer ne trpa niže temp.
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2012 u 13:29
Evo zahladilo i proradilo centralno pa sam morala sklonit sukulente u negrijan prostor a sad zanalci da li sam potrefila s obzirom na temperaturu.
 
Negrijana soba na katu. gdje temp ne bi smjela pasti ispod 10 C, jugo-zapad
sunca će biti kad ga ima gotovo cijeli dan. Smješten mix,
 



 
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2012 u 13:34
Ove crasule, calanhoa. i stapelija je na stubištu isto negrijano ali sjeverna strana i nikad nema zimi sunca. Tem. bi trebala biti najniža oko 5 C. kažem trebala biti jer kat je novi pa neznam kakve će biti temperature, imam mogućnost sve unijeti u sobu kod drugog prozora gdje predpostavljam da će tem. biti znatno viša.
 
 
 
 

 
 

 

 

 

 
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2012 u 15:37




aralija, kažeš negrijana soba na katu sa puno svijetla – idealno, bolje ne može biti. Sukulenti   i kod mene prezimljavaju na taj način i to bez problema. Jedino su temperature nešto veće recimo od 15 – 20 C u zavisnosti od vremena. Ako postoji mogućnost sukulente je bolje držati na prozorskim policama, dobe više svjetla a to je najvažnije.
Ukrasne tegle ? Tvoje su lijepe kao iz priče. Svojih ukrasnih tegla sam se odrekao. Vizualno su ukrasne tegle puno ljepše ali za sukulente je bolje da postoji jaka cirkulacija zraka oko korijena.
Danas je kod mene bilo dosta sunca, evo i kaktusi su proveli dan na otvorenom.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2012 u 15:51
Aralija,lijepo si složila sukulente na zimovanje.Tongue
 
Pinus,nije li malo prehladno za kaktuse vani,još ako ja dobro vidim,među njima je i melocactus koji ne smije ispod 10 st.?!
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2012 u 16:02
Za melo kaktus zbilja nebi bilo dobro da je vani. Možda mi je promaknuo. Reci mali kaktus na kojoj slici i gdje ga vidiš ? Temperature su danas bile oko 10 C sa dosta sunca a u plasteniku su se temperature dignule do 26 C. Tako da sam plastenike za vrijeme sunčanog razdoblja zračio.Plastenike grijem samo preko noći držeći temperaturu u plastenicima od 5 – 10 C.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2012 u 16:08
Na predzadnjoj slici desno u večoj teglici,ili možda to nije on?Thumbs%20DownImam jedno pitanje,možda je glupo?,kad griješ ispod u plasteniku,ne smeta li to kaktusima za korijen?
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2012 u 16:32
Mislim da si nešto zamijenila. Ne znam na koji kaktus točno misliš ali mislim da znam ID svih kaktusa u plastenicima, po meni niti jedan nije melo.

Pitanje nije glupo. Evo da malo objasnim. To su niskotemperaturni grijaći za terarije snage 22 W/ 30W/40 W velike površine. Toplota se rasprši po velikoj površini , ispod grijaća je beton. Gledao sam kako se ponašaju preko noći kada ih koristim. Temp. okolice je bila – 2 C a temperatura iznad grijača oko 10 C. Mali kaktus dali je to bolje rješenje od tamne garaže ne znam nisam siguran znati ću to u proljeće pod uvjetom da kaktusi do tada prežive.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2012 u 16:35
Valjda sam ja krivo vidjela,ups..
Nek ti kaktusi lijepo prežive zimu,trebalo bi im biti dobroTongue
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2012 u 16:38

Pinus te memperature očekujem kad je vani minus a kod nas to je možda 5 - 10 dana u godini , ma i previše sam rekla 10 a recimo danas kad je sunčano u 16 h kad sam se vratila s posla bilo je 19 C jer je cijeli dan bilo sunce. Savjet ću poslušati i ove s donjih polica selim na prozorske klupčice, više me zanima sjeverna strane bez sunca da li da preselim u ovu prostoriju ili neku drugu zapadnu jer je cijeli kat slobodan, btw. meni ih je lijepo vidjeti na stubištu pa su zato tu.

 
MK hvala na pohvalama a i smrdljivica je tu.
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2012 u 16:42
Aralija,ako možeš stavi sve na prozorske klupčice,moji smrdljivci su u hodniku na sjevernoj strani,ništa im ne smeta,hladno je oko 15 C,oni sad lijepo miruju.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Camellia View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2012
Lokacija: Dugo selo
Status: Offline
Bodovi: 6620
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Camellia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2012 u 17:29
Aralija,Pinus,mali kaktus,koja izložba!!!Odlično ste ih zbrinuli.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2012 u 18:12
aralija, ne znam točno kakva je situacija kod tebe. Ali ja bi za sukulente preko zime izabrao uvijek mjesto sa što više svijetla (sunca). Preko ljeta je situacija malo drugačija. Tada puno zavisi o kojem sukulentu se radi. Ne vole svi sukulenti cjelodnevno direktno sunce.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2012 u 19:02
 Mk primljeno na znanje. Pinus ovo sunce je zubato (mada sam u Dalmaciji) i vjerujem da im neće škoditi, a ljetno to je druga priča i tada ćemo razmjenjivati iskustva mada ih ja nemam puno jer ovo je prva sezona u kojoj sam se posvetila sukulentima i kaktusima i moram reći da su me na to natjerale ove stranice( i moj posjet kneževini Monaco gdje su me fascinirali primjerci  kaktusa i sukulanata ) do sad su bile samo ljetnice i to je značilo svake godine iznova.
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2012 u 20:03
nemam puno vremena da se bavim svojim cvjeticima al se iskreno mislim da ce mi i ovu zimu svi prezimit bez problema,male tegle zaljevat ,isuse se i do sad nisam imala problema
 
 
 
 
 
 
 
jos jednom ljepotani
 
 
a ovima šta bog da,malo previše kiše ,al nema im druge
 
 
 
 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2012 u 20:08
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2012 u 20:16
Ne znam što je @trava htio reći ali i ja sam skoro ostao bez riječi. Zbilja prekrasna kolekcija sukulenata   @kamenjar !!!
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2012 u 20:21
trava Smilepa ti poznas moju kolekciju
pinus i sama se cudim kad ih pogledam ,pitam se odakle mi toliko ih,muku mučim sa smještajem ,zaista nemam vise apaartmana za goste ,a zna se desit da mi i po zimi dođu ,al ja zbog sukulenata moram otkazat LOL
nisam zadovoljna sa izgledom nekih echerevia ,izduzuju se a bas sam ih stavila na najveci izvor svjetlosti
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2012 u 20:25

Kamenjar, kako kažeš sama kažeš  imat ćeš s čime zabavljat ovu zimu, impresivno . BRAVO svaka čast!!!!!!!!!

Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Prosinac 2012 u 20:26
@kamenjar, neke od eševeria su zbilja teške u uzgoju. Smanji zalijevanje na najmanju moguću mjeru. Onako gledaj kad se počnu gubati i tada zalij.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 26>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.