Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vrtlarenje kroz moje oci
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vrtlarenje kroz moje oci

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 17>
Korisnik
Poruka
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2012 u 17:30
Dođem ti za šegrta da naučim planirati. Meni to neide pa neide. Stavim jedno na papir, a čist drugo ispadne na terenu.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Siječanj 2012 u 18:36
Originalno poslano od člana anabistrica anabistrica napisao:

Dođem ti za šegrta da naučim planirati. Meni to neide pa neide. Stavim jedno na papir, a čist drugo ispadne na terenu.


Ma ne sekiraj se Ano...to je standardno, kad isplaniras na papiru nekad izgleda toliko savrseno da kad poslozis sve u zivo ispadne totalna katastrofa :) heh Vazno je imati nesto konkretno na papiru kao pocetnu ideju ili barem neki okvirni plan, poslje je sve uzivo prilagodavanje :)
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2012 u 21:49
Pocelo je pocelo :)

Per dana toplog i suncanog vremena bilo je dovoljno da probudi lukovicasto bilje.

Ipheion uniflorum



Iris histrioides Katharine Hodgkig



Scilla siberica



Procvijetao je i novi crveni plucnjak Pulmonaria rubra David Ward


Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2012 u 21:52
Malo se guzvamo ove godine :) Croccus fuscotinctus



Irisici se zuri da stigne do svijetla - Iris reticulata Pixie



a bogami ni supaljka ne gubi vrijeme Corydalis cheilantifolia


Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2012 u 23:26
Vidim da su mnogi imali sreću posjetiti tvoj vrt uživo, prošetati zanimljivim kamenim stepenicama, dotaknuti i osjetiti biljke prvi put viđene, promatrati kombinacije biljaka i što je najvažnije, upoznati vlasnika vrta, velikog zaljubljenika u prirodu od kojeg se može mnogo naučiti, a koji i sam još uvijek uči, istražuje, kombinira, popravlja, planira. Zahvaljujući kvalitetnim fotografijama i popratnim tekstovima ja ću uživati u virtualnoj šetnji. 
Sutra je novi dan.
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2012 u 23:35
Lijepo je proljeće u tvom vrtu Dado, čak ti i plučnjak već cvate. Moje scille su tek izvirile iz zemlje. Dugo smo čekali nove slike, ali čekanje se isplatilo.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Baka Bea View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 19 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2451
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Baka Bea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 08:04
Neću se tako igrati!! LOL Kod tebe proljeće. S lukovicama uvijek gužva, kad krenu ne možeš ih se riješiti.

Dado jel ti Coryalis posađen vani ili je bio u plasteniku. Moji u negrijanom plasteniku su ipak zadržali krasno tamno lišće, ali od cvijeta ni c. Onaj koji je vani na testiranju tek sad je krenuo u vegetaciju. Izgleda da na kontinentu gubi lišće. Baš me zanima kakva su iskustva, jednog sam odnijela u SL na testiranje. Inače obožavam koridalise, ovaj mi je poseban radi boje lišća, a neki radi plave boje cvijeta. Crveni su također lijepi ali me podsjećaju na njihovog samoniklog rođaka šupaljku koja se sama preselila iz šume. Imaš možda bijeli?
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 10:33
Hvala Lucy na lijepim rijecima. :)

Originalno poslano od člana lucy lucy napisao:

a koji i sam još uvijek uči, istražuje, kombinira, popravlja, planira. Zahvaljujući kvalitetnim fotografijama i popratnim tekstovima ja ću uživati u virtualnoj šetnji. 


to je i ono najbolje sta stoji iza lijepe biljke...a iskustva i kombinacija s trajnicama (s obzirom koliko ih ima na svijetu) nemoze pomanjkati - zato ih i volim, nemogu mi dosaditi ;) Bez ucenja nazalost nema uspjesnog uzgoja. Stalno nesto novo procitas, nesto ponovis...ali ne treba se sekirati ako se nesto ne zapamti odmah, kroz rad s biljkama uzivo, svo se znaje nesvjesno  primjenjuje.. :)
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 10:35
Originalno poslano od člana anabistrica anabistrica napisao:

Lijepo je proljeće u tvom vrtu Dado, čak ti i plučnjak već cvate. Moje scille su tek izvirile iz zemlje. Dugo smo čekali nove slike, ali čekanje se isplatilo.


Plucnjak cvate jer je na toplom mjestu... kasno sam ih presadio na jesen pa nisam htio riskirati da se smrznu. Bili su vani sve dok nije pocela jaka zima, kad sam ih premjestio unutra. Obicni plucnjak, vani na gredicama tek se sprema na cvatnju. :)
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 10:47
Originalno poslano od člana Baka Bea Baka Bea napisao:

Neću se tako igrati!! LOL Kod tebe proljeće. S lukovicama uvijek gužva, kad krenu ne možeš ih se riješiti.

Dado jel ti Coryalis posađen vani ili je bio u plasteniku. Moji u negrijanom plasteniku su ipak zadržali krasno tamno lišće, ali od cvijeta ni c. Onaj koji je vani na testiranju tek sad je krenuo u vegetaciju. Izgleda da na kontinentu gubi lišće. Baš me zanima kakva su iskustva, jednog sam odnijela u SL na testiranje. Inače obožavam koridalise, ovaj mi je poseban radi boje lišća, a neki radi plave boje cvijeta. Crveni su također lijepi ali me podsjećaju na njihovog samoniklog rođaka šupaljku koja se sama preselila iz šume. Imaš možda bijeli?


:) Nekad bi ja volio da sam u okolici Zga da mogu uzgajati moje omiljeno sumsko bilje, koje bi bolje uspjevalo tamo neg u mojoj ljetnoj sahari ;)
Ovaj na slici je u plasteniku, jedini koji je procvjetao - druge se biljke spremaju. Malo sam u cudu da vec cvjetaju buduci da nemaju ni godinu dana. Imam i dosta biljcica koje su se same rasijale posvuda u vrtu. Izdrzale su buretinu i minuse bez problema, nisu ni lisce izgubile. A da ne spominjem da ih jos posvuda nice. Primjetio sam da ta vrsta bolje uspjeva u suhim uvjetima. Ostale poput C. flexuosa vole vlaznije uvjete. I ja volim koridalise ali jos uvjek nisam na ti s njima :D. Taman kad mislim da sam pogodio uvjete koji im najvise odgovaraju,paff oni nesto gundaju. Cisto bjelu vrstu nemam, imam jednu zuckasto bijelu, c. ochroleuca. Vodi se pod bijeli coridalis ali ima dosta zutog tona u cvijetu. Neznam u kakvom je stanju trenutno, nije jos izvirio iz zemlje. Prosle je godine bogato cvijetao, mozda se i rasijao po gredici.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 10:51
Krasno Dado, poseban mi je onaj plucnjak !
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 13:28
Više nemam riječi kada dojdem na ovu temu, sve sam već odavno rekla, zna se da sam tvoj fan...uživancija je imati ovako rano toliko krasnih i ne baš čestih primjeraka. A  pulućnjak je savršen, moj favoritClap!
lijepi pozdrav
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
ella16 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 46
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ella16 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 14:45
Jaooooo Dado Smile Ostala sam bez teksta...
Predivno!!
Zagreb - zapad
Na vrh
Horti View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1187
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Horti Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 19:31
E Dado, Dado baš si zločest! Taman odlučim da ništa, al baš ništa više neću nabavljati jer nemam više kud ni s ovim što imam - i ti onda staviš slike. I David, Katarina i kompanija poljuljaju moju odluku LOL.
Al zbilja je genijalan plućnjak!
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 19:34
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

Više nemam riječi kada dojdem na ovu temu, sve sam već odavno rekla, zna se da sam tvoj fan...uživancija je imati ovako rano toliko krasnih i ne baš čestih primjeraka. A  pulućnjak je savršen, moj favoritClap!
lijepi pozdrav
 
 
Potpisujem Saru i veselim se da ćemo i ove godine navratiti do tebe u posjetu u šoping Smile
Rijeka

Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 20:53
Procvijetale i ljubicice :)

bijela dupla - sorta Comte de Brazza



plava dupla - sorta Doppia di Udine



te nazalost rijetka australska ljubicica, Viola hederacea. Zimzelena trajnica, malih okruglih listova puzajuceg habitusa (dakle ne stvara klasicne vrijeze kao ostale ljubicice).


Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 20:54
Originalno poslano od člana Horti Horti napisao:

E Dado, Dado baš si zločest! Taman odlučim da ništa, al baš ništa više neću nabavljati jer nemam više kud ni s ovim što imam - i ti onda staviš slike. I David, Katarina i kompanija poljuljaju moju odluku LOL.
Al zbilja je genijalan plućnjak!


hahah ma nisam, Zamisli samo onda u kakvoj sam ja situaciji ;) jos malo pa cu ja postati podstanar biljkama ;)
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 20:56
ma ne mogu da vjerujem da je već toliko toga u cvatu,pa izgleda da proljeće još neće u Sarajevo zadugo,predivne zaista boje tvog vrta
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 21:06
Napokon! godinu dana cekanja od kad sam posadio mali komadic korijena ipak se isplatilo. Poceli su nicati Trilliumi! :) Odlicne i jednostavne puzajuce biljke za sjenovita stanista. Sve sto se nalazi iznad zemlje je zapravo cvijet, koji je sastavljen od visoke stapke, ona tri "lista" koje vidite na slici (zapravo nisu listovi vec modificirane brakteje) iz cije se sredine razvija cvijet. Boje su razne od bijele, zute, crvene... Pravi se listovi nalaze ispod zemlje i reducirani su na jednu papirnatu ovojnicu okolo puzajuce stabljike. Nisu zahtjevne oko uzgoja ali ne vole presadivanja jer se biljke oporavljaju i par godina od soka (mojima je trebalo godinu dana da provire iz zemlje). Jos jedna zanimljivost je vezana uz nacin razmnozavanja. Jedne su od rijetkih biljaka koje razmnozavaju mravi noseci sjemenke uokolo.

Trillium cuneatum



Trillium recurvatum


Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 21:26
Estetski savršeno i vrlo zanimljivo...bravo DadoClap!
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 17>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.