Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Lič (Gorski kotar)
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Lič (Gorski kotar)

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 24>
Korisnik
Poruka
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2011 u 20:33

Ivna, Anotonija, Lora, moon - moje drage i vjerne posjetiteljice, samo vi svratite kad god poželite. Tongue

Ivna - nažalost neke firme više na ovom području ne rade, pa su ljudi između ostalog, otišli i trbuhom za kruhom Unhappy

Antonija - vjerovatno sam ja nestrpljivija u iščekivanju proljeća. Ovih dana temperature su stalno oko -5 ali što je najgore jako puše bura pa je dojam hladnoće još veći smile65

Moon - vidim da si dosta radoznala kad dolaziš unatoč hladnoći i strahu od vukova, medvjeda...Wink 


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2011 u 21:02

Kad se iz pravca mjesta dolazi prema Svetištu Majke Božje Snježne, na desnoj strani nalazi se brdo Sveti Ivan (na slici se raspoznaje po tome što nije obraslo šumom).




Prema predaji, na tom su brijegu 1605. godine doseljenici izgradili drvenu crkvu Svetog Ivana Krstitelja koja nije preživjela turska osvajanja. Ličani su htjeli obnoviti i ponovo sagraditi crkvu, no nakon što je pao snijeg 05.08. i ukazanja Majke Božje  - sagradili su crkvu na mjestu današnjeg svetišta (to sam opisala u prethodnim postovima). Od tada pa do danas brijegu je ostao naziv Sveti Ivan.

Na vrh brda, 2002. godine, Etnografska udruga postavila je 8-metarski drveni križ.






2004. godine formiran je odbor za gradnju Križnog puta na brdo. Staza križnog puta svečano je otvorena 2005. godine. Sve ostalo (postaje....) još su fazi planiranja, dogovora i izrade.




03.11.2007. godine Etnografska udruga ispod vrha brda Svetog Ivana podigla je kapelicu u spomen na papu Ivana Pavla II.




I za kraj da ponovim sliku koju ste vidjeli na početku teme a na kojoj je prikazano mjesto Lič. Slikana je sa brda Sveti Ivan.



smile78




Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2011 u 21:57
smile186
Na vrh
BLANKA C. View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje BLANKA C. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2011 u 22:22

 

 Lijepo sve opisuješ.Super reportaža,tako da poželim da sve to pogledam uživo.

 

BRAVO  Clap.  

Na vrh
tomica View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Listopad 2009
Lokacija: Mostar
Status: Offline
Bodovi: 939
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tomica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2011 u 09:40

Ne znam jesam li već jednom napisala, ako jesam, moram ponoviti: Goran Milić ti nije ni do koljena. Hvala ti!

Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2011 u 09:53
smile55
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2011 u 11:11
Da se i ja oglasim iako te redovito pratim.I ja ne znam jesam li već napisala ali... stvarno si temeljiti reporter i zbilja si nam prikazala Lič prekrasno. Svaka čast na slikama ali i na popratnim tekstovima posebno!Thumbs%20UpClapClapClap
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2011 u 18:57
Draga moja, baš sam se vratila iz Francuske, gdje sam sa našom Dži obišla Nicu, pa na putu do Rijeke, rado sam ponovo svratila u Lič i k tebi naravno.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2011 u 19:08

Drage moje

- Mari Tongue
- Blanka Tongue
- antonija Tongue
- baka Tongue
- Tomica Embarrassed
- Triša Tongue

od vaših pohvala još ću se uobraziti. Wink


Ja Vam, zaista, osim riječi HVALA ne znam što drugo reći.





Na vrh
1234DRENOVA View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 10 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 535
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 1234DRENOVA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2011 u 21:46
prekrasno prikazan kraj o kome malo znamo ako nismo zbog nečega vezani za njega,jako lijepa priroda, od sada ću redovito svračati da vidim što ima novo u Liču
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2011 u 06:43

1234DRENOVA - drago mi je da ću imati još jednu gošću Hug
Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2011 u 12:51
Opet sam uživala u tvom prelijepom Liču i divila se tebi koliko dobro poznaješ gasmile55
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2011 u 22:39

Mira021 - Hug

U proteklom periodu (skoro od zadnjeg pisanja u ovoj temi) u Liču su se događale razne aktivnosti pa nisam imala vremena biti aktivna u obe moje teme i baviti se obavezama u mjestu.
Narednih dana upoznat ću vas sa gore spomenutim događanjima.

Prva aktivnost bila je vezana uz godišnju skupštinu DVD-a Lič. Na slici je detalj sa te skupštine održane 11.03.2011.





Vatrogasno društvo u Liču počelo je sa radom 1933. godine i to je jedna od najstarijih udruga, a koja je nastavila rad sve do danas. Od opreme imali su zastarjelu vatrogasnu pumpu, a od vlastitih sredstava kupljene su cijevi. S obzirom da u to vrijeme vodovod još nije prolazio kroz cijelo mjesto, za potrebe gašenja požara bili su određeni vlasnici konjskih zaprega koji su dovozili vodu.

1951. godine dobili su prvu motornu vatrogasnu pumpu i drugu potrebnu opremu zahvaljujući činjenici da je jedan mještanin radio na rukovodećem mjestu u Luka Rijeka, pa kada su tamo vršili zamjenu svoje vatrogasne opreme - opskrbili su tom opremom DVD Lič.

Staro vatrogasno spremište srušeno je 1994. godine, a novi vatrogasni dom službeno je otvoren 2001.


Na donjim slikama prikazana je prva vatrogasna pumpa.







Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2011 u 22:45

Danas ću staviti još samo par slika gljiva iz mog kraja.

Jučer je ubran i slikan smrčak ili marohljin




Evo još par slika (pozdrav našim tetama gljivaricama Jagodi i BlankiC). Nadam se da ne beru neke od ovih gljiva.






















Za večeras toliko....smile78


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2011 u 08:47
Baš sam si mislila kako "štrajkaš", no tvoje mjesto očito ne ,pa kad-tad dobijemo izvještaj i to je super. Evo ja svratila malo do Liča i vidim stalno se nešto događa.
Ovaj puta su me zaista oduševile slike gljiva, a neke bi rado probala, vjerojatno one crvene ne bih smjela.
Pozdrav tebi i tvom Liču.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2011 u 10:33
Clapza iszvješće o vatrogascima i slike gljiva
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2011 u 11:03
smile79
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 21:43

Triša, Mari, Antonija i svi oni koji dođu na ove stranice a ne ostave trag - drago mi je da svraćate. Htjela sam vam na ovim stranicama pokazati događaje u mojem kraju kroz godinu. No, već kasnim.....

Prije nego u idućem postu napišem par rečenica o skupštini i svečanoj sjednici Etnografske udruge, pokazat ću vam gdje i kako sam jučer proslavila Praznik rada.




Ova lovačka kuća nalazi se u Vratima (bliže je budućoj Smrckinoj kući nego meni).




Malo smo boćali......




...malo jeli.....







Gulaš i odojak nisam stigla slikati, bojala sam se da mi sve ne pojedu...Wink


Nakon prenajedanja dobro je došla šetnjica po prirodi (samo za one koji su imali snage pokrenuti se)...















Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 21:54
Baš lijepa kućaClap. Ne znam gdje je to, nisam stigla dovoljno upoznati sva mjesta.

Znači nije jedino boćalište na mom terenu?

Možda si me vidjela jučer kako postavljam vjetrobran i štijamWink, moj dan je bio radnički. Nemam baš puno vremena niti opcija.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2011 u 22:20

Prije nekoliko dana ukratko sam vas upoznala sa godišnjom skupštinom DVD-a Lič. Idućeg dana, tj. 12.03. održana je izborna skupština i svečana sjednica Etnografske udruge "Sveti Juraj".




Nakon izborne skupšine na kojoj su sudjelovali samo članovi, na svečanoj sjednici su bili nazočni i ljudi koji su na bilo koji način pomogli prilikom otvaranja zbirke, kolege iz drugih udruga, načelnik Općine... Svečana sjednica održana je u prostoriji Doma kulture.






Ovom svečanom sjednicom proslavilo se 10 godina udruge. Iako je prva izložba prikupljenih etnografskih eksponata bila postavljena i otvorena 1994. godine, a 1995. godine zbirka dobila status evidentiranog spomenika kulture - Etnografska udruga osnovana je 2001.






S obzirom da se već nekoliko godina radi na monografiji i da je znatan dio posla pri kraju, dvoranu u kojoj je bila svečana sjednica "ukrasili" smo oglednim primjercima jednog dijela monografije.




Tijekom rada, zbirka je dobila i priznanje tj. zlatnu plaketu Turističke zajednice Primorsko-goranske županije.



Kraj sjednice uveličali su naši tamburaši koje sam predstavila na jednoj od prijašnjih stranica.




Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 24>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.