Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Nagradna igra: pogodite ljekovitu biljku
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Nagradna igra: pogodite ljekovitu biljku

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9101112>
Korisnik
Poruka
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2011 u 20:56
nešto lagano:

1.

2.

3.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2011 u 22:00
Vodopija, trputac i maslačakWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2011 u 22:13
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Vodopija, Cichorium intybus - cijela je ljekovita: listovi mogu kao salata, a uz korijen dobra je za jetru, protiv žutice, čisti krv, regulira stolicu, pospješuje mokrenje,...

trputac, Plantaginaceae - sama skupljam listove i radim sirup protiv kašlja, za bronhije,...

 maslačakWink - Taraxacum -cijeli je ljekovit, pun vitamina C i minerala. Radim maslačkov sirup (med) i listove jedem kao salatu. Inulin dobro djeluje na probavu, korijen pročišćava i jača tijelo, odstranjuje otrove,...


Čekam novu igru.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2011 u 20:56
nešto teže:
1.

2.

3.


Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
cenarius View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cenarius Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2011 u 22:44
1. Lycopus europaeus
3.
vec je bilo  :D
2. nemam pojma! :D
Korov je biljka cije vrline jos nisu otkrivene!!!

Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2011 u 00:08
Da, tanacetum je već bio.Sorry.
1. točno, da dodam i hrvatski naziv: vučja noga
2.Epilobium parviflurum, vrbovica, vrbolika
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
cenarius View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cenarius Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2011 u 00:49
Vrbovica mi je nepoznata... Da li mozes da nam napises nesto vise o njoj?
Korov je biljka cije vrline jos nisu otkrivene!!!

Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2011 u 01:04
Sad, nažalost, ne.
Austrijska travarka Marija Treben je uzdiže do nebesa u liječenju prostate, čak raka prostate.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
cenarius View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 116
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cenarius Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2011 u 01:10
Ok. Hvala u svakom slučaju. Iskopaćemo već nešto ;)
Korov je biljka cije vrline jos nisu otkrivene!!!

Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 19:26
Dvije biljke:
1. i 2.

3.


Na vrh
Cvijetomanijak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
*moderator - povrća

Pridružen: 31 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetomanijak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Siječanj 2012 u 20:10
1 slika: Ruzmarin lavanda
2:Jel kopar ili komorac ?
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Travanj 2012 u 18:34
Točno Cvijetomanijak.
3. Komorač
Par riječi o svakom poslije.
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2012 u 11:45
1. Ružmarin - Rosmarinus Officinalis, potiče cirkulaciju, pamćenje, jača imunološki sustav, sprečava razvoj bakterija i gljivica. Alkoholna otopina - sredstvo za vanjsku masažu kod reumatizma mišća, glavobolje, isto tako i čaj opušta mišiće, otklanja probavne i menstrualne smetnje, (koristiti u malim količinama, a tijekom trudnoće nikako. Dobar je za ispiranje kod masne kose i kao dodatak kupki.
2. Lavanda - Lavandula Officinalis, sam miris je opuštajući, a dolazi od molekula linalil estera. Par kapi ulja umasiranog na sljepoočnice umiruje: glavobolju, a pomiješan sa maslinovim uljem smanjuje bolove, svrbež, ubode insekata. Čaj umiruje želudac i vjetrove (u malim količinama). Oparak pomaže da se rane ne inficiraju.
3. Komorač - Foeniculum vulgare, je aromatična začinska i ljekovita biljka. Koristi se cijela: sjeme, kao začin, čaj za želučano crijevne tegobe, protiv nadimanja, prehlade. Listiće, korijen koristim u salatama, varivima. Posebno mi je dobra juha od komorača koju svi volimo.
Gore navedeno znam po pričanju pok. bake, ali se ipak treba posavjetovati sa liječnikom.
Ako griješim, neka me naše FD i griva isprave.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2012 u 22:35
I FD stalno uči, nemam što ispraviti.
Dodala bih ipak da ružmarin razbuđuje pa nije pametno stavljati ga u kupku prije spavanja.Inače se, kao što si rekla, koristi u malim količinama, jer može previše razbuditi organizam pa tako stvoriti nemir ne samo nesanicu.
Za masnu, seboreičnu kosu može se napraviti odlična tinktura sa ružmarinom, kaduljom, timijanom i koprivom.

Za komorač bih dodala da su njegove sjemenke odlične kao dodatak čajevima za bronhitis i iskašljavanje.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2012 u 11:35
Hvala FD,
učim i ja. Za tatu sam kupila čaj od vrbovice, zahvaljujući tebi.
       
Na vrh
SolarWindKiss View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SolarWindKiss Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2012 u 13:36
Evo jedne zanimljive.....lagana a opet...

Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2012 u 00:20
Da li je ovo klas koji pomalo cvjeta crvenim cvjetićima?
Na vrh
SolarWindKiss View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SolarWindKiss Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2012 u 12:28
Nije nikakvo klasje u pitanju....
Na vrh
rosa2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 29 Srpanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 2168
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rosa2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2012 u 14:27
vidi vidi sasvim sam slucajno tu zalutala i usput nasla kako se zove moja dugogodisnja ruza koju imam u vrtu,a i jos je k tome ljekovita ako ko treba tu vrbovicu bit ce je najesen jer se jako razasije
cvijet za cvijet=buket
Na vrh
SolarWindKiss View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SolarWindKiss Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2012 u 16:29
Ipak nije ni vrbovica na slici ....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9101112>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.