Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj lijepi vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj lijepi vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 15>
Korisnik
Poruka
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2009 u 21:51
Smilesvaka čast, cvijeće prekrasno, kuća mi se dopada, slikice su mrak- a za temu mi obavezno pošalji link na pp u gužvi sam pa ne stignem sve pratitiWink
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2009 u 10:36
Krasno Domingo, meni se osim cvijeća sviđa i ovaj tvoj interijer, police, slike, luster, stepenice...
život je more
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2009 u 21:33
Originalno poslano od člana domingo domingo napisao:

Smrcko.....od kupovnih gomolja nečeš ništa dobiti bar su meni tako objasnili.
Batat je višegodišnja biljka u tropima (iz roda slakova) a kod nas je ljetnica jer ne podnosi mraz.
Navodno neki kažu da lijepo izgleda kao ukrasna biljka....sadi se ili zauzima prostor oko 60x60.
Preko zime se može održati negdje do sijećnja ali uz visoke temperature i vlažnost.
Trebala bi upaliti pečnicu na 32 stupnja i čekati da krenu klice kako bi ga imala opet na proljećeWink


Ma nema veze ja ga pogurala u zemlju, vidjet ćemo što će nićiWink

Sve ti je jako lijepo, pogotovo kad to uređuju ruke muškarca.Clap
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2009 u 18:09
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Domingo, super slikice, ali ruža je stvarno prekrasna ovako mnogocvjetana.


Triša....sad ću staviti drugu sliku, da vidiš kako cvijeta.
Tako bih rado volio više imati vremena i posjetiti vaše vrtove, gledati vaše cvijeće.....ali ne stignem

.

Sutra bih otvorio još jednu temu s američkim cvijećem pa bi bilo lijepo da i vi pogledate nazive i da mi kažete što bi bilo dobro da naručim.
Jedna osoba mi je obečala donjeti(samo sjemenke) ali joj moram javiti do     1. 7. što želim
Pa uz to i neke savjete od vas i kako to već ide.
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2009 u 18:24
Originalno poslano od člana bromelija bromelija napisao:


koliko prekrasnog cvijeća, dali nam možeš pokazati- uslikati naravno kako izgledaju ti batati koje prodaješ.........jer ih nikad nisam vidjela

smile143


Oprosti bromelija.....nešto tih batata sam donio doma i posadio.
Kako to sad izgleda......idem odmah slikati.........(nakon nekog vremena)....hahaha....da vidimo taj batat


Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2009 u 18:32
Malo podsjeća na list jorgovana.....prema ovoj slici se vidi - rub lista da je malo crven. To znaći da će gomolji biti kad se presjeku crveni iznutra - kao mrkva.
Nadam se da ćeš biti zadovoljna što i kako je uslikano.
Pazi!!!!....batat više voli sušno podneblje jer će tako skupljati vodu u svoje korijenje i tako će nastati gomolji. Previše vlage će donjeti samo veliku masu lišća koja je isto zdrava.....možeš lišće pripremiti kao blitvu, kao čaj a dobra je i kao gomolj za dijabetičare.
Čuo sam da neki prave i kolače, krempite od batata......
Bromelija, želim ti puno uspijeha......
gomolji se vade iste godine prije prvih mrazeva.....
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2009 u 18:47
Mamaa---poslao bih ti link ali nemam pojma što ta riječ znači

Lantana.....da, kod mene je krasno. Kad bi bar znala biti stolarica a prepoznaješ što je lijepo. Prije 2 god su renovirali osnovnu školu u koju sam išao kao dijete pa sam poskidao nekoliko starih vrata, štokova, prozora i napravio si ovakav namještaj......rame od slika, police.
Pokazat ću još svojih radova vremenom.

smrcko.....batat može biti i ukrasna biljka, da prekrije neka mjesta u vrtu, ali pazi - širi se oko 60-70 cm. Batat je iz porodice slakova. Bilo bi krasno kad bi još i cvijetao. (voli rahlu zemlju)
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2009 u 18:53
Bromelija.......zaboravio sam još reći da je batat zgodan za uzgoj malim poljoprivrednicima - na malim površinama. Otprilike ide 2 kom na metar kvadratni i po jednoj biljci se može dobiti 2 kg i više.
Sad treba samo računati.
Moje mišljenje: ja mislim kad bi se gredica uzdizala s daskama i zemljom zatrpavala biljka - nagrtala zemlja u vis (na malim prostorima) da bi dala 5-6 kg po biljci...........znaš kako to već ide s krumpirom u posudama???
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2009 u 21:48
divno domingo,svega ima u tvom vrtu
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2009 u 01:16
Ma čini mi se da je imao klice na sebi, bio mi je u vrtnoj kućici  pa je od vrućine možda naklijao. Zasađen je uz krumpir. Ma čisto iz eksperimenta.  I krumpir ne traži posebno vodu, samo sam za krumpir primjetila da mu paše hladovina.Embarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2009 u 14:47
hvala na informacijama ja sam posadila četiri pa šta bude za probu, neka istjera barem lišće za ukras...sviđa mi se tvoj primjerak...hvala još jednom
 ako se vidimo imaš
                               
   smile121    tvoje cvijeće je jako lijepo  baš me zanima što ćeš još nabavit i ja volim novo cvijeće i neobićno
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2009 u 11:59
Bok društvo.....
Zamolio bih vas da mi kažete nešto o ovom spisku.....navodno je autohtono cvijeće sjeverne Amerike.
Pa da počnem nabrajati:

nemophila menziesii
campanula medium
gilla tricolor
rudbeckia hirta
asclepias tuberosa
calendula officinalis
iberis umbellata
dianthus caryophyllus
physalis alkegenki
aquilegia vulgaris
cosmos bipinnatus
dianthus plumarius
hesperis matronalis
seneciocineraria
papaver rhoes
brassica oleracia
cynoglssum amabile
mirabilis jalapa
digitalis purpurea
globe amaranth
echinopos rotro
lagurus ovatus
althea rosea
lunaria annua
impatiens vallerina
gailardia pulchella
amaranthus gangeticus
amaranthus caudatus
reseda alba
nicotiana rustica
capsicium annuum
dianthus deltoides
delfinium ajacis
cleoma serrulata
linum grandiflorum rubrum
eryngium planum
crysanthemum maximum
antirrhinum majus
mathiola incana
helichrysum bracteatum
lathyrus odoratus
dianthus barbatus
coreopsis lanceolata
cheiranthus cheiri
phlox drummondii
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2009 u 12:03
Jedna osoba mi je dala catalog cvijeća i kaže da joj predam spisak do 1. 7.

Zamolio bih vas da mi kažete što vi znate o ovom cvijeću, poznajete li ga?, ima li tko, što je zgodno za naručiti..........
Cijena jedne vrećice je 1.25 centi $$$$$
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2009 u 12:05
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Svibanj 2009 u 12:27

Domingo, sve cvijeće na ovom spisku sigurno je prekrasno, ali nije mi baš jasno što pitaš - objašnjenje za svaki pojedini cvijet? da li je cijena prihvatljiva? ili .....,

Ima tu dosta uobičajenog cvijeća, npr
 
calendula  je neven
impatiens je vodenika
lathyrus odoratus je mirisna grahorica
cheiranthus cheiri je šeboj
helichrysum bracteatum je slamnati cvijet
 
znači uobičajeno cvijeće kod nas, kao i iberis, cosmos, gailardia
 
većinu sa ovog spiska pronaći ćeš na ovom forumu 
 
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2009 u 12:15
Primjetio sam da je tako OTOK.....no ipak sam nešto izabrao što kod nas ipak nema. Još samo da pogledam i engleske nazive pa ćemo vidjeti.

U stvari tražio sam vaše preporuke.
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2009 u 12:20
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2009 u 21:38
Kad procvijetaju nove mlade ruže, mada su već jednom cvijetale....javim se.
Mislim da su sve gotovo pastelnih boja. Kad bi još bile onako tvrde a ne klonule.....pozdrav svima
Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2009 u 15:13





Na vrh
domingo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 14 Kolovoz 2008
Status: Offline
Bodovi: 602
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje domingo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2009 u 15:14
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.