Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slike ljekovitog bilja
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slike ljekovitog bilja

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 15>
Korisnik
Poruka
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2010 u 22:50
obična verbena , sporiš


ono što ameri zovu verbena pa je to sad i po njihovoj modi po kafičima u vrečicama pod nazivom verbena ili limunska verbena


divizima


vodopija

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2010 u 22:57
vrisak, čubar


vrkuta cvate

Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2010 u 22:58
vrbica




Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2010 u 22:59
vrbovica, razne vrste






Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2010 u 23:04
zlatnica, to je super biljka! jako ljekovita!







Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2010 u 23:05
zečji trn





žuti kokotac




Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2010 u 23:07


eto, to je bio jedan mali presjek kroz (pokušah) abecedu ..... izvukla sam neke najpoznatije, najučestalije biljke.... nadam se da će bar nekome biti od koristi......


e, da:))) kako me Fermina uvjerila da sigurno ima dimljače i kod mene ja ju našla na dijelu gdje smo proljetos dovezli novu zemlju :)))) tako da je i ona u kolekciji :))))) 
fala Fermina! :)))
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Srpanj 2010 u 23:52
Molim, molim.
Dimnjače ima u svakom vrtu.Vrlo česta  biljka.
Godinama je gledala po vrtu da bi mi jednom upalio kliker da je to ona.Evo malo sličica, možda je još netko pronađe u svom vrtu:




Vrlo je nježna biljka, lako se isčupa.Raste po luku i drugom povrću, naročito po rubovima vrta gdje je slabo obrađeno,
Cvijet joj je sitan, roza-ljubičasti sa tamnijom nijansom na vrhu, kao točkica.
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Srpanj 2010 u 00:34
a evo još nekih slika ljekovitog bilja što je griva, čini mi se, preskočila:
Badej, osljebad (Sylibum marianum),odličan za jetru:


Crni sljez( Malva sylvestris ):


Pastirska iglica (Geranium robertianum ):


Bijeli bušin (? ), smanjuje bore (moram ga isprobati !!!)

 
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
nata07 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nata07 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2010 u 12:58
jako poučne stvari  ali ajde pomoć griva: gdje naći ovu ? Jer kad me poćne derat migrena  ne komuniciram s nikim 2 dana pa možda da probam ...
 
  - tanacetum a dal je parethium....??... u svakom slučaju moja baka ga koristila cijeli život kad je nekom trebalo za glavobolje i migrene, tu biljku
ako vas nitko ne voli, cvijeće će vam sigurno uzvratiti
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2010 u 13:59
Mislim da je to  tanacetum parthenium (povratić)
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2010 u 15:45
pozdrav vam

prepoznala sam dvije biljke,zeciji trn i zlatnica.imam ih u blizini kuce pa me zanima za sta se koriste ? berem ovih dana majcinu dusicu,kantarion i ranjenik pa sam vidjela i ove dvije vrste i za zeciji trn sam jedino sigurna d aje dosadna zivica na livadi Smile
unaprijed hvala
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Srpanj 2010 u 17:25
Evo moj povratić (Tanacetum parthenium ) u vrtu.Biljku mi je poslala griva s tim da sam ja malo surfala, uspoređivala, istraživala i skoro sam sigurna da je to onaj pravi:



Prema Jamesu Duke-u to je biljka koja sigurno pomaže kod dvije trećine ljudi koji pate od migrene.Ali je treba redovito uzimati i kad nemate migrenu.Ona će smanjiti učestalost i intezitet migrene.
On preporuča jedenje 1-4 lista dnevno.To baš nije lako s obzirom na njegov okus a kod nekih ljudi može izazvati i rane u ustima.Zato je bolje skuhati čaj od 2-8 svježih listova koji se ubace u vrelu vodu, bez kuhanja.
Postoje i kapsule od ove biljke koje se mogu nabaviti, kako čujem, i u našim biljnim ljekarnama.Pije se od 1-6 kapsula dnevno.
Biljka je bogata partenolidima a to je ono što pomaže kod migrene.
Kako je i naš domaći lovor također bogat partenolidima, zašto ne probati popiti čaj sa lovorom i tanacetumom zajedno???
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2010 u 16:39
Originalno poslano od člana nata07 nata07 napisao:

jako poučne stvari  ali ajde pomoć griva: gdje naći ovu ? Jer kad me poćne derat migrena  ne komuniciram s nikim 2 dana pa možda da probam ...
 
  - tanacetum a dal je parethium....??... u svakom slučaju moja baka ga koristila cijeli život kad je nekom trebalo za glavobolje i migrene, tu biljku



pošalji adresu na pp .... poslati ću ti sjeme....vjerujem da će ti izrasti još ove god... u loncu pa ć ti u zatvorenom možda i zimu rasti lišće........ mže s i sušiti list i raditi kao čaj ali i kao prašak u juhe i sl......................

... baci pogled i na ovo.........
http://www.henriettesherbal.com/faqs/medi-2-9-feverfew.html

***********************************************************
ma da, :))) nisam puno biljaka stavila... zeznula u međuvremenu nešto sa programo pa niti sike ne mogu otvarati a da nisu u adobe readeru..tako da.... :))))))))))
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2010 u 16:40
Originalno poslano od člana PUSTOLOV PUSTOLOV napisao:

pozdrav vam

prepoznala sam dvije biljke,zeciji trn i zlatnica.imam ih u blizini kuce pa me zanima za sta se koriste ? berem ovih dana majcinu dusicu,kantarion i ranjenik pa sam vidjela i ove dvije vrste i za zeciji trn sam jedino sigurna d aje dosadna zivica na livadi Smile
unaprijed hvala


a gdje ti živiš da ovih dana bereš majčinu dušicu?.. i ranjenik...
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2010 u 16:44
fermina, slikla ja sikavicu ali mi u pozadini kravice na ispaši :))))............ nego  ja bijeli bušin vidjela kao jako veliki grm pod velebitom.... pa se sad pitam da nisam šta pomješala ili je ovo bio jako stari grm....
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2010 u 16:01
Pretpostavljam da to ipak nije bio bijeli bušin.On nije veliki grm, barem ovdje kod nas nije.Iste je veličine kao i rozi, otprilike.

Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2010 u 10:54
Originalno poslano od člana griva1978 griva1978 napisao:

Originalno poslano od člana PUSTOLOV PUSTOLOV napisao:

pozdrav vam

prepoznala sam dvije biljke,zeciji trn i zlatnica.imam ih u blizini kuce pa me zanima za sta se koriste ? berem ovih dana majcinu dusicu,kantarion i ranjenik pa sam vidjela i ove dvije vrste i za zeciji trn sam jedino sigurna d aje dosadna zivica na livadi Smile
unaprijed hvala


a gdje ti živiš da ovih dana bereš majčinu dušicu?.. i ranjenik...


prvo odgovor za sta sluze one dvije biljke,lako je reci gdje zivim Approve hehe

da imam maj.dusicu i ranjenik u obilju ovih dana valjda kasno stiglo to cvijece zbog obilnih kisa.
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2010 u 17:25
Griva te to pita zato što je zaista nevjerojatno da majčina dušica cvjeta tek sada.Ja sam je brala u travnju!Ali na krajnjem juguEmbarrassed

A evo i mog skromnog odgovora na tvoje pitanje:
-Zečji trn (Ononis spinosa ) čisti krv,izbacuje pijesak i kamence iz bubrega i mjehura, dobar je za jetru i žuć...Najljekovitiji mu je korijen.
- Zlatnica (Solidago virgaurea ),liječi rane , ubode insekata, čireve a naročito je dobra kod teškog mokrenja jer čisti bubrege, jetru, mjehur, pomaže izbacivanju tekućine iz tijela...
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2010 u 11:53
hvala Fermina na objasnjenju,zivim u BH pa mozda ovdje cvjeta u junu i julu,a kod vas ranije.nisam jos pregledala sve teme da uporedim na sto vi mislite pod majcina dusica,mozda sam ja nesto fulilaCensored  jer nisam neki poznavalac cajeva,tek u posljednje 3 godine to berem i to prepoznqjem preko interneta sto je vrlo moguce fulit.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,215 sekundi.