Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Osteospermum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Osteospermum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 18>
Korisnik
Poruka
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2009 u 17:31
uz pomoć Bake Bee zaključak je da osteospermum nije trajnica iako se u Dalmaciji ponaša tako. Na kontinentu se uzgaja kao balkonsko cvijeće i može prezimiti samo ako mu uspijete omogućiti uvjete koji mu odgovaraju. Najvažnija stvar je da ne podnosi minus temperaturu.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2009 u 23:26

....prvi put sam ovu biljku sa jarko rozim cvjetom vidjela prije više od 10 god,  uz magistralu iza Zatona ili Orašca, kako u ogromnom slapu pada niz među...i tu je već godinama....za mene je to trajnica tj. višegodišnja biljka...???Stern%20Smile

Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2009 u 23:48
Prošlo ljeto sam dobila pelcer.Prezimio mi je u zatvorenom.
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2009 u 12:04
lipo su mi niknule dvi biljčice iz sjemena osteosperuma sada jedna ima treči red lističa a druga ima dva reda lističa, zanima me kada ih presaditi u pitar.
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2009 u 20:48
ova dva ostića se razlikuju (očito), da li tko zna zašto, jel možda jedan spuštajući a dr. grmasta sorta?
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 13:26



Iris ovo je tvoj ostić od sjemenkica, već mi je veliki Clap tu se nalaze dvije biljkice neznam kad ga presadim da li obe u isti pitar ili svaku za sebe .
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 13:33
vanja presadi svaku za sebe jer oni se rašire
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 14:52
Iris  smile79
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2009 u 18:54
Vanja i moje su takve i već sam presadila svaku za sebe, jer mi se čini da su one lanjske skoro sve otišle, pa sam sretna što imam ove mlade.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2009 u 11:53
Ja sam od none neki dan uzela par grančica i zapiknula u zemlju.
Ima li ikakve šanse da mi se tako prime?
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2009 u 12:02
Ima šanse, dosta se lako zakorjenjuju iz grančica
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2009 u 12:48
joj hoću i ja da imam ovaj cvijet nisam ga vidjela u prodaji kod nas u sarajevu doduše samo sam gledala po tržnim centrima,nisam još išla u rasadnike.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2009 u 15:37
Originalno poslano od člana inaja inaja napisao:

joj hoću i ja da imam ovaj cvijet nisam ga vidjela u prodaji kod nas u sarajevu doduše samo sam gledala po tržnim centrima,nisam još išla u rasadnike.

Inaja i njih bude u prolječe u prodaji.I u cvijecarama,rasadnicima i kaminskoj prodaji.Bude jedan presad oko 5km
Na vrh
brankica View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Studeni 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 28
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje brankica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2009 u 14:06
joj, pa ja imam osteospermum, jupiiiiiiiiiii
prezimio mi je od prošle godine - Solin kraj Splita i sada opet cvjeta predivnim bijelo ljubičastim cvjetićima. meni je viseći u žardinjerama na južnom balkonu, ali su mu grane i listovi malo rijetki. tko zna, mogu li ga malo podšišati da bi mi dao nove mladice i obnovio se u širinu? Smile 
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2009 u 14:07
Možeš ga slobodno pošišati i onda će se zgusnuti, a to što pošišaš zabodi u vrt i primit će se novi.
život je more
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2009 u 11:10
Izgleda da se stvarno lako prima jer vidim da grančice tjeraju nove listiće, a jedna i cvijet.
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2009 u 11:56
kupila sam jedan osteosperum i čekam da procvita pa ću ga slikati i pokazati.
Na vrh
inaja View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 1007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje inaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 14:51
jupiiiiiiiiiiiiiiii ja dobila sjeme od proljeće sad ga sijem na balkon samo me interesuje ako su saksije duge 50 cm pa koliko sjemenki da stavim u jednu
Na vrh
ljubica087 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 30
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljubica087 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2009 u 23:02
Ja isto imam Osteospermum i među dražim mi je biljkama,jer kad cvjeta pun je cvitova uopće se ne vide listovi presavršen mi je.Imam rozi i bjeli,nikad ga nisam sijala.Njemu grane padaju po tlu i na tim mjestima pusti korjen onda ga ja lipo odrežem i posadim.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2009 u 10:32
...zakorijenjivanje zelenih reznica mi nije uspjelo i mislim da nije jednostavno....zato sam kupila gotovi, 12 kn, isplati se , već cvjeta i lijepo se adaptirao u đardinjerici plastičnoj, međutim mali pupoljci žute i propadaju....što mu je sad ? Malo sunca ? Puno vode ? Prihranila sam ga 2 puta u 20 dana. 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 18>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.