Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj vrt seoski - dnevnik radova
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj vrt seoski - dnevnik radova

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 21>
Korisnik
Poruka
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2009 u 10:18
Ima toliko prekrasnih priča, mnoge sam i zaboravila, a bilo bih opet lijepo čitati.
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
rose View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
Moderatorica

Pridružen: 16 Listopad 2008
Status: Offline
Bodovi: 5598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2009 u 11:05
gogo svaka cast,uzivala sam citajuci tvoj dnevnik kao i u slikama tvog prekranog vrta.
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2009 u 13:32
U narednih tjedan dana planiram napraviti zidni plastenik za uzgoj presadnica.
Uspio sam i skicirati kako bi to otprilike izgledalo.
 
Planiram uzgojiti presadnice: kadifice (visoke žute i narandžaste niske), cosmos, verbenu, lobeliju, petuniju, ciniju, ageratum, noćurak, sadnice rajčice i paprike, karfiola, korabice, lubenice, dinje, krastavaca i još svašta ponešto, samo se ne mogu sad trenutno sjetit LOL...
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2009 u 13:33

Rose hvala na pohvalama. Dobrodošla u moj vrt.

Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2009 u 13:58
Gogo ova ideja s zidnim plastenikom je super, ovo što se zatvara će bit neka plastična folija ili...? Ja sam nešto tako mislila napraviti sa pravim staklom ili pexiglasom, ali se bojim da bi mi bura to sve srušila.
život je more
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2009 u 14:12
To bi bilo idealno napraviti od stakla, ali nažalost financijska situacija mi to ne dopušta. Zato ću ove godine napraviti plastenik, koristeći običnu foliju za plstenike.
 
Ako se pokaže dobrim, a recesija prođe do idućeg proljeća, tada ću upotrijebiti staklo.
 
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2009 u 14:20
Bravo Gogo.
život je more
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2009 u 14:28
koja super super ideja, vidiš za pravi nemam mjesta ali za ovo da, daj mi samo reci to ti bude na direktnom Suncu ili u polusjeni? Slobodno kopiramo ja i mm ideju, ili idu autorska prava gore? Znala sam ja da ta mala glavica ne spava već smišlja nove ideje, super još jednom.
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2009 u 14:46
Na direktnom suncu.
Ipak je proljeće vrijeme presadnica, a tada im treba dosta sunca. A ako bude previsoka temperatura, lako se preko toga stavi ona pletena trska. Ima je za kupit u Baumaxu i nije pretjerano skupa.
 
Ma samo vi "kopirajte". Nema kod mene autorskih prava:)
Eto bit će mi drago da vidim kako je tko realizirao ideju.
 
Tija, TM će sigurno savršeno napraviti plastenik. Vidim da je genije za takve stvari.
 
Onako po čistoj logici, a i prema nekim pročitanim naputcima:
 
- razmak između polica mora biti dovoljno velik da i biljke u pozadini dobiju dovoljno svjetla
 
- na zid bi bilo dobro postaviti aluminijsku ili kakvu drugu reflektirajuću foliju (ovo sam pročitao na netu). Tako će se dio svjetlosti reflektirati na sve strane pa biljke neće imati težnju da se svijaju prema izvoru svjetla.
 
- plastenik dići od zemlje kako bi se spriječio ulazak puževa
 
- police ne smiju biti previše široke - iz istog razloga, da sve biljke dobiju dovoljno svjetla
 
- molim i Vas, ako ima tko kakvih saznanja ili ga vodi čista logika, neka da savjete prije izrade.
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2009 u 15:35
Mali Gogo ideja fantastična, ne preskupa, ne zauzima previše mjesta jer može biti i u zraku, a poslužiti će sigurno, možda razmislim i ja o nečem sličnom, iako imam mali plastenika, ali je zauzet sukulentima i kaktusima.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2009 u 18:12
Muž upoznat sa idejom i najvjerojatnije idemo u realizaciju
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2009 u 09:05

Super!

Jučer sam švrljao malo po Pevecu. Ustvari sam išao kupit držalicu za štihaču ili kako mi u Slavoniji kažemo - štijaricu.

Usput sam svratio na vrtni odjel, samo "pogledat" što ima nova.
 
Nisam uspio odoljeti pa sam kupio lukovicu afričke biljke, euchomisa. Spada u hyacintaceae, kao i zumbul. A pošto mi je zumbul najdraži cvijet, morao sam imati i ovaj primjerak iz te porodice.
 
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2009 u 09:10
Pa naravno da si ga morao kupiti, to bi bilo isto kao da ja dođem doma iz Peveca bez kaktusa- ma moš mislit!
Pohvale za plastenik čekamo slike kad bude gotov!
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2009 u 09:27
Ti si Gogo pravi analitičar, ja bi tebe zaposlila u mojoj firmi, ti sve do detalja isplaniraš i analiziraš. Bravo Gogo, a ovaj zadnji cvijet je nešto posebno.
život je more
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2009 u 09:32
prekrasan mi je cvijet, jer je neobičan. Imaš pozdrave od mog muža.
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2009 u 10:41
Hvala na pozdravima!
I ja njemu i tvojim ukućanima šaljem puno pozdrava!
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2009 u 11:37
pravi si genijalac   ,mislim na plastenik,a i nova biljka mi se dopada
Na vrh
mali gogo View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 780
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali gogo Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2009 u 12:03
Lantana, računam na posao u tvojoj firmi, ako propadne ova moja, haha.
 
Inače i jesam analitičar proizvodnje, pa mi je potreba za analiziranjem, skiciranjem i proučavanjem procesa vjerojatno profesionalna deformacija Tongue.
 
Hvala Gioiaa! Vidjet ćemo koliki ću bit genijalac kad to sklepam. Nisam baš pretjerano vješt sa alatima.
Slavonijo, zemljo plemenita, vele ti si lipo uzorita. Okićena zelenim gorama, obaljana četirim vodama, na priliku zemaljskoga raja.
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2009 u 13:06
Gogo ideja sa staklenikom je više nego odlična.....pratim daljnji razvoj situacije....
 
I moram ti reći da sam jednoj novoj forumašici preporučila onaj tvoj vrtni namještaj od paleta....
 
Pravi si praktičar!!!smile120
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2009 u 13:28
Gogo mi svake sezone primimo oko 200 sezonaca za rad u hotelima i oko hotela. Ovo oko hotela bi bilo za tebe, radi se o površini od nekoliko tisuća kvadrata pod zelenim površinama (cvijeće, trava, grmovi stabla), a treba to sve održavati.
život je more
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 21>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.