Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Vilac - Cobaea scandens
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Vilac - Cobaea scandens

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 14>
Korisnik
Poruka
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2012 u 09:06
Molim savjet...imam tri kobejice...u kak veliku posudu, (sve zajedno), ih posadim???
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2012 u 09:21
PO mom skromnom mišljenju i iskustvu, najbolje bi bilo staviti ih zajedno da budu gušće i u posudu od nekih 5 litara, da imaju dovoljno mjesta za živjeti, ali da ne idu previše u korijen. Bar sam ja tako i uvijek bila zadovoljna.
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Lipanj 2012 u 15:37
Počeli su prvi pupovi :)

Na vrh
amalia View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 03 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje amalia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2012 u 18:02
Pozdrav!
Meni napokon nakon tri godine pokušaja su se pojavili pupovi, stavila sam tri zajedno u veći lonac skupa sa pasiflorom i asarinom, zasad je ok!
Na vrh
kamelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1016
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2012 u 20:17
Počela je sa cvjetanjem

Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2013 u 11:30
da malo podignem temu.
sijala sam i mislim da bi moglo nešto biti, ovaj put. malo sam čeprkala po zemlji i vidjela da je sjemenka pustila klicusmile213!
donatoru se zahvaljivamsmile78
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2013 u 12:08
Sijala 10 sjemenki, niklo 9.
Sijano 20.02. Do 08.03. nije nikao niti jedan, a danas izgledaju ovako.
I meni je to nevjerojatno da u 6 dana toliko izrastu pošto sam ih ove godine prvi puta sijala
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2013 u 12:14
zaista nevjerovatno kojom brzinom su narasle!
malo sam guglala i došla do podataka (slatko sam se smijala google prevoditelju) da je to jako invazivna biljka. većina ih se žali da slabo cvjetaju. iz ovih tu postova čini mi se da dosta kasno počinju sa cvatnjom. vidjeti ću kako će se u mene ponašati. u mene će im biti zadovoljena vrućina.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2013 u 17:38
i moje su nikle .nisam isla gore u stan da provjerim danas ,al mislim da su 4 nikle od 6 sjemenki..rastu brzo 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2013 u 11:08
i Vilac je presađen prije dva dana
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2013 u 11:22
meni od 8 posijanih sjemenki niklo5! ja sretna!!!
jednu koja mi je pustila prvi par listića i dobrano su se ispružili sam u ponedjeljak 8.4. posadila  u vrt. mislila sam je pikirati pa ipak nisam. kako mi se još čini hladno po noći oko 12° pokrijem je bocom. po danu je otkrijem. vidjeti ću kako će se ponašati! i druge će slijediti njen primjer.
vodila sam se savjetom od bb da je treba ranije sijati i saditi, da bi cvala.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2013 u 22:03
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2013 u 19:58
lijepo mi napreduje cobea
%20photo%20S5007501_zpsd30201a4.jpg
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2013 u 20:30
lijepi su i napredni
Na vrh
tačkaćica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 09 Listopad 2012
Status: Offline
Bodovi: 245
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tačkaćica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2013 u 22:18
Smije li kobeja biti cijeli dan na suncu?
VG
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2013 u 22:33
tačkaćica, čini mi se da sam tu u temi pročitala da može, čak treba joj jako toplo ljeto da bi cvjetala. moje su na suncu pa kako im bude.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Manon View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 27 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Manon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2013 u 10:28
Pozdrav svima, moram se pohvaliti, dobila sam bebu vilca od prijateljice Smile Mojoj sreći nema kraja! Moram ju presaditi ovih dana pa me zanima kakav supstrat vilac voli?
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2013 u 19:11
Manon, mislim da neđe piše u temi. nisam sigurna, mislim da vrtno tlo joj pogoduje, mislim da treba puno vode i prihrane!

strašno, moje dvije koje su vrtu obrstila neka živina. mislim da je skakavac. a tako su fino počele rasti!!!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2013 u 21:15
au antonija,odmah sutra ih vadim iz vrta i ja imam skakavce i vise mi stete prave nego puzevi ..samo nek sutra svane vadim ja njih van 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Travanj 2013 u 21:35
kamenjar, ja ih nisam vadila iz zemlje. otkinula sam dno od velike plastične boce, skinula čep i pokrila cvijet. valjda ih neće jesti kad biljka ojača. to se sve dogodilo danas, kad sam došla sa posla i vidila, pao mi mrak na oči!
mislim da nema smisla da ih ja sada vadim, ko zna bi li ponovo krenule. nemaju uopće lišća, samo obršćene stapke, ma strašno za pogledati! isto tako i jedan klematis, svake godine samo toga obrste!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 14>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.