Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ahimenes - Achimenes
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ahimenes - Achimenes

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 25>
Korisnik
Poruka
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2013 u 17:15
prezadovoljna sam achimenesima,proslo ljeto su mi obilno cvali


pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2013 u 17:48
Originalno poslano od člana antonija antonija napisao:

i ja sam lani po uputama free držala na pjatinu na suncu. moji su ušli use i omekšali. dugo im je trebalo da niknu.
možda ih je trebalo prskati, ne znam, ja sa tim nemam dobro iskustvo.


...draga antonija, ne trebaš ništa kemijati, imam ih već desetak godina i uvijek ih nakon vađenja iz suhe zemlje odmah posadim, dobro zalijem i pod najlonWink
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2013 u 20:48
Predlažem da ne bacite staru zemlju ako ponovo sadite ahimenes. Postoji mogućnost da je ostalo nešto sjemena u toj zemlji, koje je sitno kao prašina i skoro da nije vidljivo a i vjetar ga raznosi. Meni nikli ahimenesi u drugoj posudi u koju nisam ni sadila( predprošle godine)...


Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2013 u 21:05
svaka cast milice ...kod tebe raste i kad neces Wink
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2013 u 20:12
Monna,smile71
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2013 u 21:43
Originalno poslano od člana Monna Monna napisao:

svaka cast milice ...kod tebe raste i kad neces [IMG]smileys/smiley2.gif" align="absmiddle" alt="Wink" />





I ja kažem....
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2013 u 22:51
večeras sam malo čeprkala po tegli i ima rizoma, već sam se prepala jer sam ih ove zime 2 puta lagano pošprical, bilo me strah da nisu istrulili

ove godine mu mjenjam poziciju i obavezno ću ga prihraniti - koji put LOL
ovo pišem tu, da svi pročitaju i poslije me slobodno "oribajte" ako se ne budem toga pridržavala Tongue

milice, baš me zanima koji kukci ga opraše...
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2013 u 22:54
Natalija, nisam vidjela. Zapravo nisam puno obraćala pažnju da to vidim. Možda uspijem vidjeti kada slijedeći puta procvjeta.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2013 u 07:15
antonija, zaboravih te pitati je li tvoj crveni cvao crveno lani?

pročitala sam temu od početka i vidim da je svima, koji su kupili rizome crvenog achimenesa, cvao roze boje
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2013 u 09:39
natalija, jest cvao je crveno. cvjetovi su mu zamjetno manji od ljubičastoga.
njega si mi napale uši, cijelo ljeto sam se borila sa njima. sad ne znam kad niknu hoće li ih ponovo biti. mislim se da sa nečim naprskam rizome, ako neko zna sa čime naka napiše.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2013 u 21:28
čitala sam da si se mučila s ušima na njemu, ali nisam znala da li je i tvoj lanjski crveni procvao opet istom bojom
izgleda da se ne može računati da će od kupljenih rizoma po trg. centrima izaći biljka kao na slici

 i ja sam jesenas uzela crvenog, kao gotovu biljku pa me zanimalo kolike su šanse da opet cvate crveno

drago mi je da su šanse velike Wink

što se tiče ušiju - obavezno baci svu zemlju od lani, rizome ježno, ali temeljito isperi pod vodom prije ponovne sadnje, a kad biljka naraste onda možeš probati sa nekim insekticidom
ili špricanjem sa deterdžentom za suđe razblaženim u vodi, svi kažu da to odlično djeluje na njih
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2013 u 09:01
...curke, primijetila sam prošlo ljeto da im ne odgovara špricanje po listovima, pa budite oprezne...trebamo pronaći neki djelotvorniji način, a koji ne ostavlja oštećenja po listićimaWink...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Veljača 2013 u 14:22
bome i uši ostavljaju oštećenje Confused

ili staviti teglu u otopinu s insekticidom (tipa confidor, boxer), da se napije i otrov upije u biljku pa kad uši navale, kušaju i potruju se
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2013 u 08:15
natalija, ako si ga kupila kao gotovu biljku onda će ti sigurno biti crveni. nadam se da je na njemu bilo cvijetova! jesu li u tvoga sitniji cvijetovi nego u ljubičastoga.
hvala ti za uputstvo za tretman, imam confidor, probati ću tako!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2013 u 09:23
evo kako je onda izgledao


i meni se tad činilo da mu je sitniji  nego ljubičasti, ali nisam ga mogla usporediti jer mi je ljubičasti već bio suh
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2013 u 12:14
baš je bio lijep, nadam se da će ove godine biti još ljepši.
neznam vara li slika ili su u moga cvijetovi malo tamniji. nekuda sam stavljala slike, odoh tražiti.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Veljača 2013 u 12:19


evo moga, ja sam moga "sredila" u startu. kupila ga preko posla, bilo oblačno i ostavila ga u autu. bio je skroz skuhan.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2013 u 16:14
...prelijepi su vam crvendaći, curke drageSmile...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2013 u 16:04
danas sam istresla tegle sa achimenesima i bila zadivljena malim rizomima ,debeli i rumeni LOLod dvije tegle posadila sam 4 tegle i ostalo mi malo jos 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Veljača 2013 u 12:40
Ja svoje ove godine nisam imala vremena vaditi iz zemlje !!  Preduhitrili me ! Pošto sam ih jesenas kad su se stabljike osušile, spremila jednu na drugu teglicu, ostala sam u čudu kad sam ih htjela izvaditi !!  Sve je bilo puno mladih biljčica !!

Zanemarite datum na slikama, ostao mi datum na njemu od lani, kao i u slikama koje sam stavljala u svojoj temi !! !!  Istina !!  Za dokaz, sutra kad stigne moj kabel, stavim slike kaj sam slikala danas !!


http://www.zaslike.com/files/7zxn1ald2vs5k3i0po18.jpg

jtg2sxll1zpmhvhyq5nc.jpg
mmmmmmmmmmmmmm
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 25>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.