Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Trišino dvorište
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Trišino dvorište

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 243>
Korisnik
Poruka
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2008 u 20:12
e skoro sam taj Graptopetalum(jezik da polomis)capnula kad sam isla u posjet prijateljici,i stavila ga u vodu.Mogu li ga odmah posaditi?
Trisa i kod mene su napokon pocele l.kate,bice razni boja...e kad bi ja bila vredna pa ostavljala seme posebno ,vec ostavim sve zajedno.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2008 u 20:42
Originalno poslano od člana vera4 vera4 napisao:

Ajd malo latinskog. Onaj zeleniji ti je Aeonium a onaj sivlji Graptopetalum. smile184
 
Sigurno neću zapamtiti, ali hvala ti sjetit ću se na grapu (rakiju), a onaj drugi već ću naći neki sistem za pamćenje.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2008 u 21:09
Gio, vadi iz vode!!! To je sukulent. Čekaj da mu se rana zasuši pa onda u zemlju. Ima to i naš naziv, nađi malo ranije na postu.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2008 u 21:35
Šteta za tikvice, ali barem jedna nego nijedna. Primjetila sam da pepelnica neke tikve napada više, neke skoro uopće ne. Noćurak je baš prekrasan.
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2008 u 21:42
Trišice - kraljice cvijeća i ludih ideja. Spremila sam dvije šuplje cigle pa ću te kopirati slijedeće proljeće a čini mi se da ću probati u jednu ubaciti i prkos. Što misliš o tome?
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2008 u 21:49
Triša, opet ću hvaliti klematis....hm...hm...Embarrassed Predivan je !
Lijepa Kate je preslatka, a ti ne voliš rozu boju!? Služi me sjećanje ili...!?
I moje ukrasne tikvice je pepelnica satrla, uspjela sam ubrati 4 male, kvrgavo zelene....Tvoja je puno ljepša!
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2008 u 22:34
vera4 vadim odma!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2008 u 23:20
Originalno poslano od člana manči manči napisao:

Triša, opet ću hvaliti klematis....hm...hm...Embarrassed Predivan je !
Lijepa Kate je preslatka, a ti ne voliš rozu boju!? Služi me sjećanje ili...!?
I moje ukrasne tikvice je pepelnica satrla, uspjela sam ubrati 4 male, kvrgavo zelene....Tvoja je puno ljepša!
 
Da Manči nisam ljubitelj roza boje, pa niti cvjeća, žuto može proći, ali moj favorit je plavo, pa bijelo, sve nijanse crvene, narančaste, pa čak i ljubičaste, no roza baš i ne, pa tako u garderobi nemam niti jedan roza komadić.
Inače najdraža boja mi je zelena, zato valjda volim zelenilo.
 
No cvijeće je cvijeće, a njega obožavam.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2008 u 12:54
gioiaa kad posadis taj cvijetak tek sutradan ga zalij,to vazi za sve sukulente.trisa ni ja nevolim roza boju,ni svjetlo plavu,ali samo kad je garderoba u pitanju,ali kad je cvijece u pitanju sve prolazi.a favoriti su mi bijelo,plavo i narancasto.
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Kolovoz 2008 u 13:34
zaboravih se pojadat da mi se ove godine potrefilo da iman najmanje cvijeca u bas tim bojama koje su mi favoriti.zato dodatno uzivan u slikama vaseg cvijecaClap
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2008 u 14:21
Triša napokon sam imala vremena pregledati sve tvoje slikice...PREKRASNO...a clematis smile39,mislim kad uhvatim opet malo vremena opet ću ispočetka malkice napasat oči Smile
Na vrh
seni View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 626
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje seni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2008 u 18:57
Triša, danas sam uspjela pogledati tvoje stranice. Sve ti je prekrasno. Koliko si cvijeća posadila! Vidi se da si se trudila. Super ti je vrt.smile57
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Kolovoz 2008 u 22:23
Hvala cure, neće me biti dva dana, ali donosim nove slikice, malo s mora, malo iz gorja, a malo iz mog dvorišta.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2008 u 08:30
Tak se veselim novim fotkicama smile213
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Kolovoz 2008 u 20:58
mi smo i dalje u isčekivanju slikica Smile
Na vrh
Mikica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 25 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3024
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Kolovoz 2008 u 12:19
Sve ono što sam vidjela je baš lijepo.Gledam tvoje surfinije i žalim za svojima.Sve su ljepljive.Imaju puno pupova i neki se otvore ali veliki dio ne.Šteta.No kod tebe su super.
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 11:43

Sve je lijepo, kao i inače! Zaustavila sam se i divila clematisu multu blue - kojeg sam si i sama ove godine nabavila ali mene nije obradovao cvatnjom veće se jadniček osušio!

Nadam se da ćete još koji put obradovati sa svojim cvjetovima (koji su mu vauuuu!)
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 14:26
Mada u globalu moje dvorište za laike izgleda uvijek isto, rascvjetana džungla, to ipak nije tako, jer svako jutro kad  ga obiđem ima neki novi otvoren cvjetak, neobičan i tako lijep, a ustvari tako običan.
Pa tako neumorna pasiflora često zaustavlja dah sličajnih prolaznika
 
Vodenike svojim nježnim cvjetovima uveseljavaju već dva mjeseca i više inače taman kutak mog dvorište.
 
Cinije ove godine visoke, graciozne, prekrasnih glavica - podsjećaju na gimnastičarke, koje gledam na tv.
 
 
Raskošne žute surfinije, pomješane s jednom crvenom petunijom, osvjetlile su obraz ostalim tužnim prestavnicima svog roda.
 
 
Cleoma- ove godine usamljena ljepotica, druge godine dobiva u dvorištu počasno mjesto (hvala Andrei)
 
 
Među žutim noćnim frajlama svako se jutro podkrade neki drugačiji cvjetak, pa me traženje tog neobičnog oblika boje nikad ne ostavlja ravnodušnom
 
 
Ni kamenjar nije uvijek isti. Namučila bi se da sve što je unutra imenujem pravim imenom, pa samo kažem da se dobro drži
 
 
Jedina koja prijeti svojom veličinom, pa ću joj morati osigurati neko drugo mjesto je ova agava, koja neobično brzo raste.
 
 
Tradescantia (morali bi pogledati u knjigu točni naziv) lijepo se raširila podno žute ruže penjačice, praktički u hladovini - uspjeva savršeno.
Zahvalna biljka, koja po zimi jednostavno nestane, a u VI mjesecu se samo pojavi i cjelo ljeto je tu.
 
 
Ima još dosta toga, no ne smijem sve pokazati, jer moram nešto zadržati za slijedeći put.
 
 
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 14:33
Sve je tako lijepo,sve ima svoje mjesto i svoj kutak gdje najljepše uspjeva.Cleoma je savršena kao i isusova kruna (pasiflora).
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Kolovoz 2008 u 15:03
samo ti još fali tamno plava kakvu ima moja mama, pa da se zajedno ogledaju
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 243>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.