Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Astrophytum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Astrophytum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 14>
Korisnik
Poruka
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2014 u 13:14
predpostavljam da si cjepio ovo na vrhu, šta je ovo sa strane.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2014 u 13:26
Originalno poslano od člana antonija antonija napisao:

predpostavljam da si cjepio ovo na vrhu, šta je ovo sa strane.
ovo na vrhu su mali, dva mjeseca stari astrofitum hibridi, ovo sa strane sa lišćem su isto  kaktusi– pereskie. Lat. Pereskiopsis spathulata . Na njih se cijepe mali sijanci da im ubrzaš rast.
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Prosinac 2014 u 13:33
aaa, tako znači.
malo sam istraživala, ta pereskia je predivna.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2014 u 20:01
astrophytum myriostigma hybrid, 18. 12. 2014
astrophytum asterias hybrid, 18.12. 2014
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2014 u 15:48
Pereskia i pereskiopsis nisu ista biljka , Pinus trgaj te izdanke troše hranu za plemku.
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2014 u 17:48
To sa lističima je kako pogledaš.

Meni su na nekom drugom forumu rekli, da se ti lističi ostavljaju zbog toga, da osiguravaju fotosintezu u donjoj biljci, koja pravi hranu za mali kaktus.
Eksotika je kul
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2014 u 18:13
Originalno poslano od člana Miss M. Miss M. napisao:

Pinus trgaj te izdanke troše hranu za plemku.
Miss M. hvala na savjetu.
Predugo sam držao cijepljene kaktuse pod najlonom, otpala su još 2 hibrida sa pereskiopsisa. Već pod najlonom su bili puni plijesni. Ovaj jedan koji je ostao mislim da će ipak preživjeti, za sada lijepo napreduje. Sljedeći puta neću držati pod najlonom. A izdanke sam pustio pošto su pereskiopsisi sada bez hibrida. Trebati ću uskoro još bar 20 pereskiopsisa.   

 Imam jedno smiješno pitanje. Kako izabrati "pravi", mislim atraktivan, lijep asterias hibrid za cijepiti. Mjesec dana stari sijanci asteriasa  su mi svi više manje slični. Koliko stari ili recimo veliki asterias hibridi su najprimjereniji za cijepiti na pereskiopsis. 

Originalno poslano od člana majcka majcka napisao:

Meni su na nekom drugom forumu rekli, da se ti lističi ostavljaju zbog toga, da osiguravaju fotosintezu u donjoj biljci, koja pravi hranu za mali kaktus.

Majo, tako sam i ja razmišljao zato sam i pustio da rastu
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2014 u 12:09
Listovi ispod su ok ali nove grane se trgaju. Pa Pinus mislim da možeš pričekati s cijepljenjem dok god plemka nije veća od podloge na koju ide. A što se razmnožavanja pereskiopsisa tiče to ti ide prilično brzo jednom kad krene uskoro ćeš imati pravu malu šumu. Uostalom oni kaktusi koji su dosegli dovoljnu veličinu za zakorijenjivanje nema potrebe da budu i dalje na pereskiopsisu.
 Moji svi hibridi su na vlastitom korijenu osim jednog koji baš ne može biti zbog variegatnosti.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2014 u 18:27

Miss M. hvala. Evo i zadnjeg ju uzeo vrag. Nešto sam ipak naučio. Za početak znam što više ne smijem raditi.LOL
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2015 u 13:55
sijanci, 21. 12. 2014
  21. 12. , Astrofitum kultivari
 21. 12. Astrofitum super kabuto , mix
Na vrh
temzi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zagreb,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1316
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje temzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2015 u 14:27
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Ispričavam se, malo je van teme, zanima me kako se zovu ovi bijeli dlakavi kaktusi sa strane...imam jedan takav, pa bi mu htjela znati ime...
I naravno čestitam na velikom broju sijanaca!
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2015 u 15:43
@temzi, lijevo i desno su Rovškova i Baljkasova Mammillaria plumosa. Navodno da plumosa cvjeta preko zime. Zato ih držim na prozorskoj polici čekajući da procvjetaju. Ali izgleda da niti ove zime kod mene neće cvjetati  Confused

Na vrh
temzi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zagreb,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1316
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje temzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2015 u 16:15
Pinus hvala na odgovoru...nisam baš doma s nazivima kaktusa...smile138
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2015 u 13:42

2. 1. 2015, malo početničke sreće uvijek dobro dođe ..Big smile  
Na vrh
temzi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2013
Lokacija: Zagreb,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1316
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje temzi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2015 u 10:42
Prekrasno i čudesno, svaka čast!
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Siječanj 2015 u 11:41
11. 1. 2015

Približno 3 tjedna stari sijanci astrofitum hibrida - različiti kultivari. Danas sam prvi puta malo pognojio jako blagom koncentracijom gnojiva siromašnog dušikom.
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2015 u 11:59



Ovo su moja dva Astriča iz kolekcije.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Siječanj 2015 u 14:19


Detalji iz klijališta: astrophytum caput medusae. Približno tri tjedna stari sijanci./25. 1. 2015
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2015 u 11:42
ovi sijanci na gornjoj slicu su me asocirali na bombone, meduze na vanzemaljce, mali zeleni. Sa zanimanjem ću pratiti njihov razvoj.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
tekel View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 15 Kolovoz 2013
Lokacija: Zg
Status: Offline
Bodovi: 112
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tekel Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2015 u 14:28
pinus dali oni sijanci  caput medusae moraju na kalem ili mogu biti i na svom korjenu
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 14>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.