Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Agave
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Agave

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 15>
Korisnik
Poruka
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Kolovoz 2013 u 13:16

Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2013 u 17:00
moja

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Rujan 2013 u 10:04
jedna prinova:


Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2013 u 22:02
moja ima mladicu

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2013 u 22:32

Originalno poslano od člana trava trava napisao:

Pinus,čini mi se da je ta A.filifera u biti Yucca filifera,sudeći po korijenu,takav korijen imaju Yucce.
Mislim da je to ipak agave. U stvari siguran sam da je agava. No dali je filifera to je pitanje ?  Kada sam ju donio kući bila je zatrpana do vrata. Prilikom presađivanja dignuo sam ju za dobrih 10 cm iz supstrata. Zato izgleda malo neobično za jednu agavu.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2013 u 22:50

@trava, sory.  U pravu si vjerojatno je to Yucca na postu iznad, hvala na ID. . . . EmbarrassedEmbarrassedEmbarrassed

 na slici je agave fililera ili možda parviflora   ? Confused 

Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2013 u 22:53
Pinus, ovo ti je yuca. Agava ima deblje listove, a i korjenje vuče na yucu, kao što je Trava napisao.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2013 u 22:54
E ovo ti je agava !
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2013 u 23:02

Glikica, tnx !

a ova biljka ? Big smile  mislim da znam ID ali nisam baš 100%  siguran LOL

Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2013 u 23:05
Neka aloja ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2013 u 23:10
Mislim da nije aloe. Prirodno stanište biljke sa slike je  Južna Amerika, vjerojatno Brazil da ne kompliciram mislim da je to Dyckia (?)

Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2013 u 23:18
Dyckia ? Liči, al ni nalik. U svakaom slučaju, lijepo izgleda. Čija je to biljka ?
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 00:20
Krasna je ta dyckia,nisam još vidio da je netko ima,to bi trebao biti kultivar sylver?Malo sam proguglao,sjemena ima za kupiti,vrlo povoljno,ali biljke su malo skuplje.Kakve su dyckie za održavanje?Sa bromelijama nisam baš imao uspjeha.Možda je malo lakše sa dyckiama?
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 01:02
Ima puno Dyckia,pa Dyckia hibrida,a ima i rod Hechtia,evo jedan dobar link-
http://www.anniesmagicgarden.com/home.php?cat=105
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 08:48

Rod Dyckia je zbilja ogroman. Vrsta, hibrida i kultivara kao u prići. @trava, gledao sam malo dyckie sa linka kojeg si dao i dyckiama nikad kraja. Čudno je jedino da je tako rijetka u našim zbirkama. U uzgoju je nezahtjevna. Kod mene ima isti tretman kao i agave. Sunce ju je malo opeklo početkom proljeća no to opečeno lišće sam nedavno porezao i sada je kao nova. Pogledajte ju OVDJE. Početkom proljeća je imala samo jednu centralnu rozetu. Tokom ljeta je formirala dvije centralne rozete !!  Slično kao i agave uz bazu formira male rozete. Vidim po slikama sa interneta da se najlakše razmnožava vegetativno dijeljenjem sa tim malim rozetama baš kao i agave.

Dyckia je inače iz uzgoja moje susjede. 

Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 09:30
Je,nešto sam čitao o tom ožiljavanju dijeljenjem biljke,pa kaže da treba oprezno razdijeliti biljke,da se ne ošteti korijenje,preporučuje se koristiti rukavice radi lakšeg rukovanja,i preporučuje se upotreba hormona za lakše ožiljavanje korijena,neznam dali je potreban hormon i ako korijen nije puno oštećen,i paziti da se ne pretjera sa vodom,jer lako dođe do truljenja korijena.Supstrat za dyckie ko za katuse samo im treba više humusa,malo teža kombinacija,ako zaliješ da humus može "raditi"može lako doći i do truljenja korijena?U svako slučaju,zapalio si me za dyckie pa ću morati naručiti nešto sjemenja iz Annies magic gardenThumbs Up 
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 10:07
Za dyckiu sam zamiješao supstrat kao kombinaciju pumice i starog odležanog komposta. Tri dijela prosijane pumice promjera od 1 – 5 mm i jedan dio prosijanog i steriliziranog komposta. Vidim da Dyckii ta kombinacija odgovara, lijepo raste i izgleda zdrava. Preko ljeta za vrijeme najvećih vrućina vodu je dobila svaki dan. Sada zalijevam slično kao i agave jednom mjesečno.

Dyckia je oštra kao žilet. Lišće je čvrsto i žilavo. Opasna je za ubosti se kao i agave a osim toga lišće ima oštre bodljike po cijeloj dužini ruba. Bez dobrih rukavica nema šanse da ju primimo u ruke.

Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 11:27
Hu,opasna mala!
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 14:28

@natalija je jednom pokazala svoju sličnu agave. Smile Mislim da su obadvije ista vrsta agave no 100 %  nisam.  Može li ju tko prepoznati ?

Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2013 u 15:40
Da nije ova?
http://www.cactus-art.biz/schede/AGAVE/Agave_victoria-reginae/Agave_victoria-reginae_caespitosa/Agave_victoria-reginae_caespitosa.htm
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 910111213 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,186 sekundi.