Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Cvijeće i ostale biljke u mom dvorištu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Cvijeće i ostale biljke u mom dvorištu

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 105106107108109 159>
Korisnik
Poruka
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2011 u 00:31

Cvijeće se budi pa i ono za koje si mislila da neće. Noviteti su jako lijepi, orhideja na akciji s takvim cvijetom - baš si imala sreće da si naletila na nju. Već si i u vrtu vrijedna Clap

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2011 u 06:50
Kupila si božikovinu, a ja je u svom vrtu nudila prije mjesec danasmile178
Za ostale biljke, naravno pohvala. Kupila sam i ja orhideju ali po 9 kn, već ocvalu. Zanima me da li ću je uspjeti natjerati da procvjeta.
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2011 u 09:10
Kod tebe uvijek nešto lijepo, prekrasno i nešto posebno!ClapClapClap
Nadam se daćeš imati sreće s orhidejom. Ja nisam.Kad je ocvala slijedeći godinu je samo listala iako sam se "držala pravila"Cry.
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2011 u 09:39
noviteti divni,al ilex mi predivan
Na vrh
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2011 u 10:08
kod tebe se uvijek ima što za vidjeti!smile78
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2011 u 10:11
Predivno jagoda, počela si već s novitetima, što će biti do ljeta, gdje samo nađeš mjesto za sve, no nadam se da će sadnja biljaka početi i na očišćenom terenu, gdje će ti onda biti kraj - pitam se pitam.
 
Moje iskustvo s gore spomenutom orhidejom isto je kao bakino, još je nisam bacila, ali ima namjeru.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2011 u 10:21
Opa, počele su slikice iz novog vrta Thumbs%20Up. Znan da ti je gušt i da biš stalno bila tamo......
Bit će mjesta za udomljavat razne biljke...Wink, i veselin se da ću to sve videt u živo Thumbs%20Up
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Duda-Lave View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Duda-Lave Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2011 u 10:43
juhuuu vratila se ja domeka LOL
evo odma sam se ukopčala i uz kavicu ti pogledala vrteka kao i uvijek divnih noviteta Big%20smile drago mi je da se je mirtica primila,a kamelije su uvijek božanstvene..pusa s murtera
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2011 u 11:11
Tvoj se vrt probudio iz zimskog sna,uživam u tvojem dok se moj ne razbudiTongue
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2011 u 11:45
Originalno poslano od člana jagoda jagoda napisao:

Evo malo novih slika iz mog dvorišta,prvo hortenzija
draga Jagoda evo sam konacno i tvoj cvjetni raj pogledala od A-Z, prekrasnog cvijeca imas vidi se da vrijedna, ova hortenzija ti je prekrasna da nemas mozda jednu grancicu za mene, puno te pozdravljam iz hladne SlavonijeClap
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2011 u 12:15
Jagoda, sa zadovoljstvom dođem k tebi - vidjeti i naučiti!! Ovog puta, uz puno lijepih biljkica, uočila sam i ludisiu koju imam jako malu i ja, a nikako da krene.. Malo sam potražila po netu i vidim u čemu griješim - ne zalijevam ju dovoljno. Odmah danas ću to početi popravljati!!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
bigmamma View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 02 Studeni 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bigmamma Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2011 u 12:35
Draga, koliko prekrasnih biljčica kod tebe! I, nasreću, ništa ti nije smrzlo.

Ona jerihonska ruža me fascinira, gdje god da je vidim. Toliko zanimljiva biljka!

Al, naravno, prvo mjesto na tvom dvorištu za mene i dalje drže kamelije.
Stvarno su mi preprekrasne

Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2011 u 23:38
Originalno poslano od člana bigmamma bigmamma napisao:

Draga, koliko prekrasnih biljčica kod tebe! I, nasreću, ništa ti nije smrzlo.

Ona jerihonska ruža me fascinira, gdje god da je vidim. Toliko zanimljiva biljka!

Al, naravno, prvo mjesto na tvom dvorištu za mene i dalje drže kamelije.
Stvarno su mi preprekrasne

 
Bigmama drago mi je da si došla u moje dvorište...Kamelije, kamelije su stvarno glavne glumice zimskih dana...Svi ih vole i dive im se jer ni hladnoća niti snijeg ne mogu ništa nažao učiniti njihovim lijepim cvijetovima....Jerihonska ruža je baš zanimljiva jer voda joj čini čuda, od one suhe loptice začas nastaje otvoreni cvijet odnosno grančice....Imam je već sigurno 5 godina, možda i više, ali ona se uvijek otvara kad je stavim u vodu....WinkWinkTongue
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2011 u 23:46
Originalno poslano od člana Anaida Anaida napisao:

Jagoda, sa zadovoljstvom dođem k tebi - vidjeti i naučiti!! Ovog puta, uz puno lijepih biljkica, uočila sam i ludisiu koju imam jako malu i ja, a nikako da krene.. Malo sam potražila po netu i vidim u čemu griješim - ne zalijevam ju dovoljno. Odmah danas ću to početi popravljati!!
 
Hvala ti Anaida što redovno svraćaš u moje dvorište...Ludisia je simpatična biljka, imam je od lani i nije mi uginula kao mnoge orhideje, jer i ona je iz porodice orhideja , zar ne? Lani je cvjetala, ove godine još nije, ali baca mladice iz korjena i bočne sa stabljike. Nadam se da će i cvjetati...U Bau sam vidijela da imaju i varijantu zelenih listova, što je isto zgodno...Big%20smileBig%20smileWink
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Veljača 2011 u 23:53
Originalno poslano od člana Duda-Lave Duda-Lave napisao:

juhuuu vratila se ja domeka LOL
evo odma sam se ukopčala i uz kavicu ti pogledala vrteka kao i uvijek divnih noviteta Big%20smile drago mi je da se je mirtica primila,a kamelije su uvijek božanstvene..pusa s murtera
 
Duda konačno se vratila doma, super....Vjerovatno će i tvoje biljčice biti sretne....Tvoje mirte su posađene na raznim mjestima, uglavnom vani u vrtu i dobro se drže, žive su i zajedno ćemo uživati u njihovom napredovanju....Kamelije su tek krenule, tek dvije cvjetaju....WinkTongueTongue
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2011 u 00:00
Originalno poslano od člana korijenko korijenko napisao:

Opa, počele su slikice iz novog vrta Thumbs%20Up. Znan da ti je gušt i da biš stalno bila tamo......
Bit će mjesta za udomljavat razne biljke...Wink, i veselin se da ću to sve videt u živo Thumbs%20Up
 
Korjenko naravno da bin stalno bila va noven vrte jer on nastaje od ničega....Kad se sjetin da je lane tu bila graja od 2 metra visine, gušt mi je to oplemenjivat....Mesta ima za udomit sve viškove trajnica....Nadan se da ćeš uskoro to videt u živo, bit će mi posebna čast, jer ću čut kakov pametan i koristan savjet....WinkWinkBig%20smile
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2011 u 00:10
Originalno poslano od člana Nataly Nataly napisao:

Kupila si božikovinu, a ja je u svom vrtu nudila prije mjesec danasmile178
Za ostale biljke, naravno pohvala. Kupila sam i ja orhideju ali po 9 kn, već ocvalu. Zanima me da li ću je uspjeti natjerati da procvjeta.
 
Nataly očito mi je promaklo tvoje nuđenje božikovine, jer sigurno bi se odmah prijavila, obzirom da novi vrt ima mjesta za puno biljaka....Ako nije kasno prijavljujem se odmah, jer ona kupljena će više biti za balkon....Što se tiče orhideja ja sam totalni amater, neću nabrajati koliko sam ih poslala u DeadDead....Čitala sam savjete, slušala savjete ali uglavnom mi s njima ne ide, a sviđaju mi se...Uvijek ih ponovo kupim i kažem neću više...Ova ima dva cvijeta i uživati ću u njima dok traju, a nakon toga možda se stvari okrenu na bolje....WinkWinkBig%20smile
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2011 u 00:31
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Predivno jagoda, počela si već s novitetima, što će biti do ljeta, gdje samo nađeš mjesto za sve, no nadam se da će sadnja biljaka početi i na očišćenom terenu, gdje će ti onda biti kraj - pitam se pitam.
 
Moje iskustvo s gore spomenutom orhidejom isto je kao bakino, još je nisam bacila, ali ima namjeru.
 
Triša hvala ti na javljanju, ovi noviteti su uglavnom za kuću i dvorište, jer ću iz dvorišta preseliti neke veće biljke trajnice koje su u gužvi...Sađenje na očišćenom terenu je krenulo, već je puno toga premješteno...Posađeno je 6 novih ruža, malo lukovica, perunika, graničica, alstromerija, lavande, kana, kala, kampanula, anemona ....Uskoro bi mogli napraviti razgledavanje i savjetovanje vezano za taj vrt. Dani su duži pa se možemo tamo naći da mi date koji pametan savjet,Wink jer sadim onako stihijski kako očistim, ali uvijek se može premještati...Još uvijek nisam posadila kameliju ( imam jednu za tamo )jer ne znam kako je po ljeti, moram to prvo snimiti pa onda joj naći mjesto....
Što se tiče orhideja moja su iskustva loša, to sam maloprije napisala Nataly, ali uvijek se pomamim i mislim da ću ovog puta biti bolje sreće....WinkWinkTongueTongue
 
 
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2011 u 00:48
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Da prekrasno cvijećeClap

Jagoda tvoje aloe su vani na hladnoći?Shocked
 
 
Smrcko, hvala ti na posjeti.Moje su ti aloe vani na zaštićenoj terasi i dobro se drže...Neke sam ostavila i u kamenjaru, ali ništa od njih.Dead Mislim da ih je uništila voda, kad je padalo puno kiše i nakon toga hladnoća...WinkWink
sutra je novi dan
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2011 u 00:55
Originalno poslano od člana baka baka napisao:

Kod tebe uvijek nešto lijepo, prekrasno i nešto posebno!ClapClapClap
Nadam se daćeš imati sreće s orhidejom. Ja nisam.Kad je ocvala slijedeći godinu je samo listala iako sam se "držala pravila"Cry.
 
Baka draga, hvala ti što si navratila. Što se tiče orhideja ja nemam sreće sa njima, ali uvijek me neki vrag tjera da ih kupim ponovo...I ja sam se držala pravila i savjeta, ali uglavnom parte...Volim ih imati jer su posebne ,ali ne znam s njima ....Možda s ovom bude sreće, tako uvijek pomislim....WinkWinkWink
sutra je novi dan
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 105106107108109 159>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.