Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slavujev vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slavujev vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 103104105106107 282>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 5 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2013 u 21:38


Viburnum opulus


SNJEŽNE LOPTE     viburnum opulus

Viburnum opulus je grm koji cvjeta u svibnju.
Naraste do 3 m ali se orezivanjem može oblikovati u manji grm ili stabalce.
Cvjeta u svibnju krupnim cvjetovima koji su u početku zelenkaste boje a nakon nekolko dana postaju bijeli i sliče snježnim grudama.
Viburnum je listopadni grm koji cvjetne pupove formira u jesen.
Lagan je za održavanje i ne traži puno pažnje i brige, nije mu bitna vrsta tla, podnosi niske temperature a jesenski ukras njegovih grana su listovi koji dobiju crvenkastu boju.
Lagano se zakorjenjuje reznicama i povaljenicama.
Ovo je grm koji podsjeća na djetinjstvo jer je bio česta i omiljena biljka u starinskim vrtovima.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2013 u 22:29
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:





ERYSIMUM GELIDUM

Ponovila sam ovu sliku..... prekrasan mi je ovaj maleni cvjetić, jednostavan a blješti!
Imam utisak da u mraku svijetli tom svojom jarkožutom bojom.
Kraj takvih biljaka se uvijek ponovo poklonim majci prirodi - koliko ljepote je stvorila u tako jednostavnim cvjetovima!




Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2013 u 22:40
dadinice,
dobro si primjetila posebnu žutu boju ove biljčice.
ovo je slikano kada sam ju kupila, sada je ona pravi gusti tepih.
Na vrh
LeoNata View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 22 Veljača 2011
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 278
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje LeoNata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2013 u 23:03
Jako ti je lijep viburnum,obožavam cvjetajuce grmove. Nisam na žalost primjetila njegovu boju sad u jesen,ali crvenkasto lišće sada je predivan ukras u prirodi.
...budi u miru sa Bogom, bez obzira kako Ga zamišljaš, i bez obzira čemu težiš u bučnom komešanju života, zadrži mir u svojoj duši... ovo je ipak divan svijet, teži da budeš sretan...
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2013 u 23:36

Weigela


Weigela


VAJGELA   ZANICA    weigela

U kasno proljeće, kada ocvatu lukovice i nestane šarenilo prvih proljetnih trajnica, olistale grane vajgele se okite mnoštvom trubastih cvjetova, od čije težine se povijaju grane i pružaju neponovljiv prizor ljepote.
Vajgela je listopadni grm koji raste na suncu ili laganoj sjeni, cvjeta na prošlogodišnjim granama.
Najljepša je kada raste kao soliterna biljka a u nedostatku prostora, može se formirati i kao stablašica.
Orezivanje nije potrebno jer će sama, odbacivanjem izdanaka održati formu.
Ako se želi smanjiti grm, orezuje se u proljeće nakon cvatnje.
Razmnožava se u proljeće, nakon cvatnje, poluzrelim reznicama ili u jesen drvenastim.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2013 u 10:35
ZADNJI DAN LISTOPADA






















Za sjećanje...




Na vrh
FLORAMYE View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
DONATOR

Pridružen: 14 Siječanj 2011
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1321
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FLORAMYE Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2013 u 13:28
Svaka biljka mi je lijepa na svoj način, no danas me za nijansu osvojio Geum rivale... Clap
Najsretniji ljudi ne posjeduju najbolje od svega. Oni samo naprave najbolje iz onoga, što im je na raspolaganju.
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2013 u 14:00
Morala sam se vratiti koju stranicu unazad, da nadoknadim propušteno. Iako je teško izdvojiti bilo što iz tvog vrta, ovaj put ću učiniti iznimku i izdvojiti vajgelu stablašicu. Čarobna je!!!!
Na vrh
dadinica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Travanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 5177
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dadinica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2013 u 22:07
[QUOTE=SlavujVk]




Uvijek pobjegne oko na stazicu koju sam ljetos, dok je bila obrasla rscvjetalim bujnim cvijećem, nazvala začarobirana.... Taj dio tvog vrta mi, svaki puta kad ga vidim, izmami osmjeh.
Nekako mislim da ću na kraju stazice naići na ovakav prizor  
Pozdravi iz Baranje!
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2013 u 22:08
Kad se vec motam ovuda,da ostavim trag.Weigela je fenomenalnasmile93,lavanda u cvatu i krasan aranzman za sjecanje od tvog cvijeca i tvojih ruku djelosmile79
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2013 u 22:19





SILENE UNIFLORA "COMPACTA"

Jastučasta kamenjarka sivozelenih listova i bijelih cvjetića.
Cvjeta od svibnja do jeseni.
Silene je poluzimzelena biljka koja voli puno sunce i suho tlo.
Može se saditi u kamenjare, uz rub cvjetnih gredica i žardinjere.
Zanimljivo je da ova biljka stvara gusti pokrov ali se grančice ne zakorjenjuju kao kod ostalih jastučastih trajnica, nego sve rastu iz jednog korjena.
Razmnožava se reznicama u proljeće.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2013 u 22:27
Originalno poslano od člana LeoNata LeoNata napisao:

Jako ti je lijep viburnum,obožavam cvjetajuce grmove. Nisam na žalost primjetila njegovu boju sad u jesen,ali crvenkasto lišće sada je predivan ukras u prirodi.
viburnum mi je ljepši dok je ovako zelen i dok ne otvori potpuno svoje cvjetove.
i ja volim grmove koji cvatu i imam ih dosta u vrtu.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2013 u 22:38
Originalno poslano od člana FLORAMYE FLORAMYE napisao:

Svaka biljka mi je lijepa na svoj način, no danas me za nijansu osvojio Geum rivale... Clap
za mene je rivale najljepši geum.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2013 u 22:43
Originalno poslano od člana tikvić tikvić napisao:

Morala sam se vratiti koju stranicu unazad, da nadoknadim propušteno. Iako je teško izdvojiti bilo što iz tvog vrta, ovaj put ću učiniti iznimku i izdvojiti vajgelu stablašicu. Čarobna je!!!!
hvala tikvić!
a vajgela je ....vajgela!
ovo stablo sam odgojila od 4 sadnice, plela sam dvije po dvije, sada su postale dvije debele pletenice.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2013 u 22:58
Originalno poslano od člana dadinica dadinica napisao:

[QUOTE=SlavujVk]

Uvijek pobjegne oko na stazicu koju sam ljetos, dok je bila obrasla rscvjetalim bujnim cvijećem, nazvala začarobirana.... Taj dio tvog vrta mi, svaki puta kad ga vidim, izmami osmjeh.
Nekako mislim da ću na kraju stazice naići na ovakav prizor  
ima na kraju te tvoje stazice jedno lijepo mjesto između. zimskog jasmina i zavjese od falopije, možda me nađeš tamo gdje spavam zimski san i čekam proljeće- sa ježevima!
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Listopad 2013 u 23:00
Originalno poslano od člana miska miska napisao:

Kad se vec motam ovuda,da ostavim trag.Weigela je fenomenalnasmile93,lavanda u cvatu i krasan aranzman za sjecanje od tvog cvijeca i tvojih ruku djelosmile79<div id="isChromeWebToolbarDiv" style="display:none">
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2013 u 08:32
PRVI DANI STUDENOG




























Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2013 u 08:54
Kamenjar,trave,stepenice uz loniceru i ukrasna srecica uz panj..sve je savrseno!
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2013 u 09:07
Dobro da sam se malo i do tebe prošetala,jer vani pada kiša kao iz kabla....oduševio me vartomet tvojih boja,a viburnum opulus-snježne lopte vidim prvi putClap
Stanje u tvom vrtu je predobro,svi puževi su skoknuli na more i jedu i jedu.....
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2013 u 13:28



Jutros sam u vrtu zastala pred ovim cvijetom dalije.
Premda je jesen i vrt je pun usahlog bilja, ovaj cvijet, svojim laticama prošaranim purpurom,
odudara,
onako samotan i ohol.

Za još malo boje pobrinuo se ukrasni kupus


BRASSICA OLERACEA
Iz sivih listova, kada temperature padnu ispod 10", izlaze listovi pastelnih boja.
Što je temperatura niža, oni su ljepši.
Ukrasni kupus je jestiva biljka , koja je stvorena krizanjem da bi bila lijepa.
Sve više ju vrtlari sade u ukrasne vrtove a cvjećari koriste u aranžmanima.
Voli sunčane položaje, vlažno tlo i zalijevanje po listovima.
Malo je biljaka koje tako dobro podnose maglu, kiše i mrazeve kao ovo povrće koje je postalo cvijeće i koje svojim bojama i ljepotom unosi vedrinu u jesenski vrt.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 103104105106107 282>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.