Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj senjski vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj senjski vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 103104105106107 152>
Korisnik
Poruka
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2012 u 09:20
potpuno se slažem s tobom kamenjar, to sam i ja primijetila...jedino one stare sorte, da ne kažem prve, mogu se pustiti na miru, iako su se i one meni ponekad u Senju neke osušile.
Sve druge trebaju povremeno  malo pažnje i njege.
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2012 u 10:38
Originalno poslano od člana anabistrica anabistrica napisao:

Čuvarkuća ti je prekrasna. Kak si je samo tak uspjela uslikati? Kaj si se obesila na luster?
 
Mislim ko Ana, pa nemres slikati ako ne visis naglavacke, obesena za noge Wink
 
Da, ja sam na svojem balkonu, u kopanji, imala krasnu cuvarkucu. Stalno sam cackala oko nje, i zalijevala zbog drugog cvijeca i bila je jako velika. Znaci neke ipak vole paznju.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2012 u 11:34
Originalno poslano od člana kamenjar kamenjar napisao:

saro oprosti sto ti na temi pisem o cuvarkuci..ja se ne slazem sa tim da cuvarkuce treba pustit na miru ,jer sam ih pustajuci ih na miru izgubila ..jedno su cuvarkuce koje imamo godinama ,njih ne treba gledat,prezivjet ce,al ja sam prosle god posadila ih par u kamen i svakodnevno zalila ,one su mi super,one koje nisam zaljevala (bojala se istrunut ce) e bome te sam izgubila od suše...


Pa naravno da i one trebaju vode, to sto je sukulentna biljka ne znaci da moze vjecno zivjeti bez da se zalije - to joj je samo mehanizam za preziviti malo duzi period suse. Cuvarkuce vole vlazan supstrat (ali dobro dreniran) pogotovo u proljece. To su biljke koje rastu na Alpama (i drugim lancima kao i na Velebitu) koje su cijelu zimu i rano proljece cesto prekrivene snjegom, koji im nakon otapanja pruza vodu za razvoj prije nego nastupi ljetna susa.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2012 u 11:37
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

potpuno se slažem s tobom kamenjar, to sam i ja primijetila...jedino one stare sorte, da ne kažem prve, mogu se pustiti na miru, iako su se i one meni ponekad u Senju neke osušile.
Sve druge trebaju povremeno  malo pažnje i njege.


naravno da obicna cuvarkuca - s. tectorum i sorte nastale iz te vrste, mogu izdrzati vise bez vode negoli mali i sitni sempervivum arachnoideum (npr) koji ima sitne listove.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2012 u 12:58
Vrt prelijep, cvijeće zdravo. ćilo i naravno divno, a poooooogled na more...jooooj...to je sve što mogu reći
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2012 u 13:53
hvala na pojašnjenjima, majstore Dado!
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2012 u 11:12
procvao mi je i drugi amarilis:
 
 
 
stigle nove čuvarkuće:
 
 
 
i kroton se "napuhnuo" u svoj svojoj ljepoti:
 
 
to je to, pozdrav svima!
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2012 u 11:23
Krasna mi je ta boja amarilisa. A i kroton se baš lijepo opiturao.
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2012 u 11:57

evo proljeća u tebe. lijep ti je amarilis. ja ih imam vanka, u zemlji. tek imaju male naznake života. cvijetati će dosta kasnije.

ove čuvarkuće su od bb? prekrasne su ti!

kroton je pravi maneken, je li on novi!

jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2012 u 12:17
Amarilis je divan, nježan...a kroton ,izuzetno lijep primjerak !!
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2012 u 12:33
lijepa boja amarilisa, dobro kaže korjenko - nježna, za odmoriti oči

i moj su favorit čuvarkuće, prekrasne su
kakav mi je vrtlarski horoskop, morati ću se samo njima početi baviti

a kroton je napokon dobio pažnju kakvu je i zaslužio Thumbs%20Up
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2012 u 13:40
hvala curke!
 
Antonija, čuvari nisu od BB, jednog mi je poklonila kikach, a jednog sam kupila kod Šnajdera.
A kroton je jedna moja draga prijateljica, da joj ne spominjem ime, šupirala iz kuće jer joj je išao na živce, ja ga vrlo rado udomila i svi zadovoljni.
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
VILMAČ View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1530
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VILMAČ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2012 u 15:05
lijepi primjerci, nema šta!ClapClapClap
"radije bih imala ruže na stolu, nego dijamante na vratu"

emma goldman
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2012 u 16:51
Predivaan je croton.Ja sam ga imala jednom davno i nije dugo živio kod mene.Vrlo brzo je propao.Očito neznam sa njima..I boja amarilisa je lijepa,tako nježna..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2012 u 22:41
nove cuvarkuce Thumbs%20Upamarilis je predivan 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Ožujak 2012 u 23:59
Stvarno ti je lijep amarilis. Pogle kak ti paše uz majicu na avataru! Definitivno tvoja boja. Clap
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2012 u 00:01
Lijepo si se ponovila ovog proljeća Sara. Uživaj i slikaj pa opet podjeli svoju srećicu s nama. Thumbs%20Up
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2012 u 21:23
Pozdravljam sve redovite posjetioce mojega vrta.
 
Današnji sunčani dan odlučila sam na južni balkon iznijeti neke sukulente da se malo posunčaju na stoliću za poziranje:
 
 
no onda je zapuhao jaki južni vjetar koji mi je čak odnio teglu s bilbergijom, na svu sreću preživjela je pad s prvog kata bez ozljeda. Onda sam se prebacila na sjeverni balkon gdje je bilo bez vjetra. U društvu sitnolisne tradeskancije gibasis i crasule ovate smjestila sam dvije nove predivne biljke iz vrtlarije BB:
 
 
ovo je jedna prelijepa varjegirana žuto-zelena trava, kojoj naravno, ne znam ime:
 
 
a ovo je  jedan od kukurjeka iz Beine nevjerojatne kolekcije:
 
 
to je sve za danas, pozdrav svimaSmile!
 
 
 
 
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Ožujak 2012 u 23:52
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:


 

 

 
ovo je jedna prelijepa varjegirana žuto-zelena trava, kojoj naravno, ne znam ime:
 
 

 



Saro ovo ti je acorus - idirot, močvarna biljka a vjerojatno se radi o sorti Ogon

Nadam se da ce BB konacno pokazati neki njezin krizanac kukurijeka ;)
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2012 u 07:33
sad znam ime moje sitnolisne tradescantije ...lijepi su ti noviteti a tek sukulenti na sunčanju smile71
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 103104105106107 152>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,410 sekundi.