Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Naše dvorište
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Naše dvorište

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 102103104105106 140>
Korisnik
Poruka
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2010 u 11:26
Ovo je nešto samoniklo pored banane, vidjela sam i kode Mede istu biljku, ali nisam vidjela da je netko odgonetnuo o čemu je riječ.
nešto%20samoniklo
oko ovoga sam dugo mozgala što bi moglo biti, ma sve ono list me na nešto podsječa, ali na štooooQuestionsmile42 i napokon, eureka, pa to je ostić LOLLOLLOL. Lani sam tu imala ostiće u tegli, i očito je jedna sjemenka pala između betona i mic po mic, iskilavio se on van, sada je ogroman grm, ali pun lista, a od cvijeta ni "C"
Picture%201096
 vidite ga koliki je grm, ima više od 1/2 m visine, lisne mase da možeš kravu nahranit, a ni jednog cvjetića Angry, moram mu ja lomačom zaprijetiti.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2010 u 11:30

Hoyina/moja alstroemeria

Picture%201097
 ja se bojala nakon tuče da neče biti ništa od cvijeta, ali evo ljepotice, od 2 grančice jedna procvala več prve godine
Picture%201098
 baš sam hapy smile213
Na vrh
waterlily View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Kolovoz 2009
Status: Offline
Bodovi: 709
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje waterlily Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2010 u 11:38
Divna ti je astroemerija! Jel ima podmlatka?smile222
Na vrh
toni View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Veljača 2008
Lokacija: Babotok
Status: Offline
Bodovi: 13567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje toni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2010 u 11:51
smile169
toni

o Babotok,moj Babotok
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2010 u 12:08
pozdravljam gospođu alstromeriju!Smile
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2010 u 15:35
Predivna gospođa
Picture%201097
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2010 u 15:55
Hvala cure i dečko.
Alstroemerie sam lani dobila od Hoye i kada sam več mislila da nema ništa od njih, da su se smrzle, potjerale mi 2 grančice i eto jedna se odlučila i procvasti, a Hoya je rekla da je rijetkost da cvate prve godine nakon presađivanja. Zato sam ja tako sretna Big%20smile. WL, bumo dijelile, bratski Wink.
 Idemo dalje sa slikama...
Picture%201106
 mlade englezice
Picture%201110
ovu sirotu begoniju je tuča 2 puta stukla, lišće joj je jako oštečeno, ali neda se ona, cvate...
Picture%201101
 ovo je opet nešto samoniklo u balkonskim žardinjerama, očito su ptice donijele sjeme...
Picture%201132
 cvijet iste biljke... formom podsječa na stolisnikQuestion
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2010 u 16:03
Da me Šmrcko ne špota da ne slikam šire, veći dio dvorišta, evo jedna slika od povrtnjaka prema novoj ogradi sa južne strane, odnosno zapadna strana kuće ... ali oni koji su bili kod mene znaju o čemu pričam kada kažem da mi je teško poslikati šire, jer se nemam kamo odmaknuti da sliknem iz daljega Unhappy
Picture%201111
znači zapadna strana dvorišta i pogled uz " krug oko šahte"
Picture%201122
krug iz bližega
Picture%201121
detalj kruga... uz šahtu su ščiri koji "pokrivaju" šahtu i posudu u kojoj je palma, drugi red su begonijice ( crvene roza i bijele), a uz sami rub su mlade potočnice
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2010 u 16:08
Friške, taze, jutros procvale tigrice i to "čak" 3 odjednom Wink
Picture%201114
krupnog cvijeta tamnije crvena ( dvije)
Picture%201112
i svjetlije crvena i sitnijeg cvijeta, ali zato "tigrastija" u sredini
Picture%201113
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2010 u 16:12
Konačno su i velike sestre one moje sirote gladiole odlučile procvasti
Picture%201115
rudbekije neumorno cvatu, adanas se kočoperi ovaj veliki cvijet
Picture%201118
P.S. moja ruka je zbog usporedbe veličine cvijeta Wink
 
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2010 u 16:18
Lantanina/moja lantana je napravila krug promjera 1 m...... raste u širinu
Picture%201129
u hladovini anđeoskih truba rastu beonijice... srvena od R. Sare, bijela sitnija od MM, a krupnija je samonikla
Picture%201130
i opet nešto samoniklo, kada je počelo rasti ja sam mislila da je to petunija, jer je list kao kod petunije, ali kada sam vidjela da je nešto drugo nisam čupala nego sam čekala cvijet ( znatiželjna baba)
Picture%201131
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2010 u 16:21
Na sjevernom balkonu su pelargonije nakon tuče i kiše malo posustale sa cvatnjom, ali zato cvatu petunije divljakuše
Picture%201133
 
Picture%201134
 a ova kalnhoa kalandiva od zimus je imala samo malu kratku pauzicu kada je bila samo sa par cvjetića, inače stalno cvate
Picture%201135
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2010 u 16:31
Lodža, moja bolna točka, odnosno ovaj zid sa ovim velikim posudama, jer je od ranog jutra na suncu i nikako pronači "dobitnu kombinaciju" za tu poziciju
Picture%201136
 u proljeće su tu bile sitne viseće mačuhice i zbog velikih posuda dugo su bile lijepe i ogromne, sada su alisumi i jedna mini ruža, koja više nije baš mini Wink, ali drugo cvijeće baš neće...Cry, ah, da tu je obavezni ščir i petunija divljakuša LOL, ovo dvoje, ili bolje rečeno troje jer u tu kategoriju idu i alisumi, se kod mene samo zasijava i to svugdje i takoreći cijele godine
Picture%201137
ružica koja je po deklaraciji trebala biti crvena, ali šta je tu je...
i na dijelu lodže koji ipak ima hlada su dva stara hibiskusa koji cvatu pomalo cijelo ljeto, ono cvjetić -dva
Picture%201138
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2010 u 18:00
Procvala ti tigridia. Mislim da za moje nema nade. A treba vrebati oko njih, jer im cvijet traje samo jedan dan
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2010 u 18:22
One tigrice su super, je li to trajnica ?
Na vrh
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2010 u 19:47
Joj Katek jako ti je lepo bilje, sve od reda! Ono nekaj čudnoga kaj imam i ja u vrtu je baš nekak simpa, kaj ne? Zgleda ko neka koprivica i onda još oni lijepi cveteki...
Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2010 u 21:24
Nakon godišnjeg trebalo mi je dosta vremena da se prošetam kroz tvoj vrt.cvijeće prelijepo,a sviđa mi se kako se veseliš kad ti nešto samo neplanirani nikneClap
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2010 u 21:55
Otok, slažem se s tobom, tigridie su lijepe, ali da su mi procvale radnim danom ne bih ih sigurno ulovila.
Gospina trava, tigrice, odnosno tigridia je  lukovičasta biljka.
Medo imaš pravo, simpatičan cvetek, ali još uvijek neznamo kako se zove, zar ne?
Mali kaktus, svaki čas nešto nikne neplanirano, odnosno nešto što znam da nisam ja sijala, a onda ostavim i čekam cvijet, nekada ispadne drač, a nekada i lijepi cvijet, lani su mi nicale begonije semperflorens i od njih dvije su u onim teglama ispod anđeoskih truba... nekada sjeme donesu ptice, nekada dođe sa zemljom Wink.
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2010 u 22:07
Onda još jednom smile55za alstromeriju što je procvijetala i za bratsko-sestrinski Wink
Jel ovo neka vrtna orhideja,prekrasna je ?!Thumbs%20Up 
Picture%201114
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
kat.rea View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Studeni 2008
Status: Offline
Bodovi: 5433
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kat.rea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Kolovoz 2010 u 22:17
Anči to je tigridia ili tigrica kako ju ja zovem Wink.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 102103104105106 140>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,422 sekundi.