Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mali bilogorski vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mali bilogorski vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 99100101102103 165>
Korisnik
Poruka
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2010 u 23:30
Brugmansija je prelijepa.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2010 u 10:56
bromelija, nadam se da se nećeš naljutiti ali mislim da koralje ne njeguješ na pravi način. lijepe ti jesu ali nisu bujne.
-one vole dosta sunca, ako je moguće cijeli dan
-dosta vode
-pincirati vrhove, kad izbaci novu granu i kad bude u njoj 10cm otkini joj vrh
- prihrana ( pogledaj moje, ja ih prihranjujem svaka 2-3 tjedna sa kristalonom)
- slobodno ih posadi u veću vazu
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2010 u 11:18
neljutim se antonija svaki savjet je dobro došao.....radim onako kako mi je savjetovao Denis Bojčić..

- tegle su na najsunčajnijem mjestu u mom vrtu
- zaljevam svakodnevno
- na ovim velikim granama ne pinciram jer volim da jako vise
- prihranjujem svakih 10 dana cristalonom
- posađene su u velikim teglama možda i prevelike

evo ovako je to bilo prošle godine







njegujem ih kao i prošle godine....ja sam na kontinentu, a ova godina je sa dosta kiše i hladnih dana znači da je glavni razlog nedostatak vručih dana odnosno sunce
antonija lijep pozdrav smile78
Na vrh
Tija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru


Pridružen: 04 Prosinac 2008
Lokacija: nooooo
Status: Offline
Bodovi: 6510
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2010 u 12:01
Prekrasane fotke prekrasnog njegovanog bilja, ali ........ meni su ovi cvjetovi  Ipomoee otkriće, predivni su i morala bi ih nekako uzgojiti jer nemam mjesta za penjanje. Zanimljivi za fotkanje.
Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2010 u 15:45
Bromi i ja ti čestitam na 100-toj stranici i želim ti da nas i u buduće uveseljavaš sa svojim prelijepim cvijećemsmile64
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2010 u 20:34
Žao mi je što sam propustila 100-tu stranicu...................zaista vrijedi čestitati veliko i dragom cvjetoljupcu na tako velikoj brojci i na svim tim stranicama prekrasnog cvijeća!ClapClapClapClapClap
Prekrasne su ti brugmansije............ponekad mi je žao što sam se svoje riješile........ali kad se opet sjetim onog silnog zalijevanja (po nekoliko puta na dan) bude mi manje žao što je više nemam. Uživam u tvojima i Kat. reinim.
 
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2010 u 20:50
Bromek, samo te pozdravljam!!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2010 u 20:58
Bromi, čestitke na stotki smile141!
Čuj draga, dođoh kod tebe s pitanjem ovaj puta Embarrassed Wink: s obzirom da smo obje na kontinentu zanima me što radiš s ruselijama preko zime? Ja ih imam tek od proljeća tako da o njihovu uzgoju i njezi preko zime ne znam ama baš ništa i svako iskustvo bi mi dobro došlo Embarrassed??? I naravno, pohvale za cveteke i ovaj puta!
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2010 u 09:07
pozdrav drage moje Flavia, Gospina trava,Antonija, Anči39, Anaida,Tija, Bergenija, Ivna zahvaljujem na ljepim željama smile78
Tija barem sa slakom nije problem brzo se širi i raste i jednom kad ga posiješ višega se ne možeš riješiti, sigurno imaš neki kutak ili dio plota gdje bi ga pustila da se penje.

Bergenija ako se predomisliš znaš gdje ima reznica...možeš ih posaditi u zemlju i treba puno manje vode....

Ivna ruselije moraju biti na toplom i svjetlom mjestu, zaljevam minimalno ali ne dozvoliti da se zasuše bolje zaliti češće sa manjom količinom vode....idealno bi bilo da su na prozorskoj dasci u tom slučaju cvijetaju cijelu zimu....
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2010 u 09:12
zbog lantana nisam ni vidjela 100 stranicu ,cestitke bromelija
cvijece ti je
Na vrh
ivna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 2773
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2010 u 09:18
Hvala Bromi smile198!
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Rujan 2010 u 09:27
Bromi uživala sam u tvome vrtu ( kao i uvijek), prekrasno cvijeće imaš!!!Smile
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2010 u 17:10
da, ove od prošle godine su prekrasne, jesu li to iste, onda je to sigurno krivac vrijeme. Tko je Denis Bojčić?
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
anči39 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 3042
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anči39 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Rujan 2010 u 20:40
Bromi draga ,tvoje- moje ruselije dobro se drže ,samo da znašWink
Sada su mi na prozoru u hodniku gdje ima najviše sunca naziru se mali pupući.
Tako sam strepila za nju.
Probam se suzdržati od zaljevanja ,to je moj veliki problem,mislim da su svi žedni pa samo naljevam vodu smile42
"pravi prijatelj je ona osoba koja te drži za ruke i dodiruje tvoje srce!"
Na vrh
Mira021 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3188
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira021 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2010 u 12:05
Za tebe i tvoje cvićesmile55
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2010 u 00:45
Draga bromelija stvarno ti je sve skladno i uređeno, pitam se gdje strpaš sve te tegle preko zime, ruselija je i meni prekrasna.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2010 u 10:27
Originalno poslano od člana antonija antonija napisao:

da, ove od prošle godine su prekrasne, jesu li to iste, onda je to sigurno krivac vrijeme. Tko je Denis Bojčić?


Da draga moja antonija to su iste.....a Denis Bojčić je poznati uzgajivač hibiskusa, ruselija i bugenvilija iz Splita
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2010 u 10:34
Čestitke za sto stranica prelijepog vrta s kojim i nama uljepšavaš dane!
Big%20smile
Postavit ću možda bedasto pitanje, ali... Lantane su slikane odozgora. Jesu li u zemlji ili u vazama? Čini mi se da sam dobila savjet (ah, sklerotična pametiConfused) od Lantane da je mogu staviti u zemlju drugu godinu. Pa me zanima jesu li tvoje na suncu ili? 
 
Ruselije su smile39Big%20smile
 
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2010 u 10:38
drage moje svima velika pusa smile79
anči 39 samo pažljivo sa zaljevanjem, a kako se drže ostale biljčice ....
Na vrh
bromelija View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
No.3 Najljepše orhideje2014

Pridružen: 09 Svibanj 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3292
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bromelija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Rujan 2010 u 11:04
evo nekoliko noviteta











 već viđeno ali su me posebno obradovale pa ih uvijek ponovno slikam


















Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 99100101102103 165>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,406 sekundi.