Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Dnevnik radova
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Dnevnik - Šeflera + Miha-M
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Dnevnik - Šeflera + Miha-M

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 19>
Korisnik
Poruka
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2008 u 11:19
supeer tralalaala LOL
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2008 u 22:24
Misija uspješno završila! Opet imamo livadu.
Makina je super, samohodna, široki nož. Sad nam je naš breg kad kosimo odmor i lagana šetnja!
A cvjetnjaci su napokon ponovno vidljivi!

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2008 u 22:35
Čestitam na novoj kosilici, ja si želim onu s traktorom da se mogu voziti po livadi  i usput kositi, ali mm kaže da bi se posvađali tko će kositi.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2008 u 23:03
Jučer smo bili u šopingu. Išla sam u nabavku visećeg cvijeća za terasu.
Sva žalosna jer nigdje nisam našla ništa žuto viseće. No dobro. Pomirila sam se da buju i bijele pelargonije s ljubičastim verbenama krasno izgledale u tegli. Od žutog našla jednu gazaniju u koju se mm odmah zaljubio pa ajde bumo i nju udomili!
I usput mi stanemo, za svaki slućaj, kod tete uz cestu- ima štand i puno cvijeća- kadifice, petunije , surfinije...- pitam ja nju, onako reda radi - ima li štogod za teglu , viseće i žuto!?
I teta odmah pokaže na nešto ćemu nije znala ime! W h a t e v e r!!!
Glavno da je žuto!
Odmah mi sunce svanulo!
Imam žuto ceće za terasu! Smile

Za sad evo samo par slikica- ima ih puno i ne stignem ih sve obraditi.

Livada Big%20smile nakon košnje makinom!


gazanija



i tegle sa pelargonijama , verbenama i žuuuutim cećem



Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2008 u 23:17
Prekrasno je sve, a livada je prava, možete igrati golf na njoj.
Gazanije su super.smile79
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2008 u 15:19
Prelijepo, nisi napisala radno vrijeme i je li potrebno najavljivati se za pojedinačne dolaske...smile78. Bože, što miriši trava
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2008 u 21:23
Pravi mali zeleni raj...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2008 u 22:29
Dok se treći puta vratim na slike bum se divila  ostalom(kaj nisam prijetila) jer jedino kaj vidim onu krasnu kanticu oslikanu cvijećemsmile93
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2008 u 10:40
Hvala, hvala svima!
Sasha- ona kanta je već tak sirota zguljena i potrebna joj je detaljna obnova. To mi je plan za idućih par vikenda. Još nije u nju niš posađeno baš iz tog razloga jer nije uređena. Sad sam u fazi izrade ukrasnih tegli za sobno bilje, a nakon toga dolazi i ova kantica na red.
Naravno sliknem kad bu gotovo!

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2008 u 22:04
ukrasne tegle za sobno bilje me zanimaju uvijek, pa ćemo po zimi imati zanimaciju, sad je vrijeme za vanjske radove.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2008 u 10:25
Pa ja ti to sve delam vani Triša- dok ptičice cvrkuću, cvijeće miriši ja pemzlam, a to jako volim delati! Lani sam prepemzlala svu stolariju na kući, preklani plot, a ove godine nemam nikaj drastičnog za pemzlati pa zmišljam kaj.
A sad kad imam  "kutak za trenutak" svašta bum delala.
A znaš kaj mi je najdraže - vani sam i ne moram pometatismile61
Na vrh
FranjicaZG View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 10 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 4567
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje FranjicaZG Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2008 u 13:16
Moj PC je poludio ali ja sam uđa od njega. Sada pišem po 5 puta ovu porukicu  - ako nemaš više kaj doma za farbati nemoj biti nesretna, rado ću te ugostiti i dozvoliti da se primiš pemzlina od podruma do tavana, bu se našlo i aranžmančića za smazati a naravno i neka za podmazati grleko
Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2008 u 23:18
Kako mene tvoj brijeg podsjeća na moj zagorski!!!!!!!!! Wink

Zanimljivo i ja sam na terasi uvidjela onu cvjetnu kanticu. Podsjetila me na kante za muženje mlijeka, koju ja negdje imam samo da dođem do nje i da ja nešto napravim s njom!

Očekujemo da vidimo teglice bile sobne, bile za vanjsko bilje!

Na što si stavila ovu žutu gazaniju? I ta podloga mi je interesantna, izgleda kao nekakav gumeni poklopac... Cry

Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2008 u 09:03
Je Andreić- to je kanta koja je služila za mužnju. Našli smo ju u štali kad smo kupili hižu.
A onaj stalak je kolotur od neke žnjore koji mi ljeti služi kao stalak za biljčice na terasi. Prvobitno je bio zamišljen kao kolotur za šlauf za vrt, ali se pokazao kao malo preveliki pa je postao moj stolić, a za šlauf imamo felgu od auta.
Sad imam u planu nabaviti takav veliki kolotur i napraviti stol od njega za 2.dvorište.
Iskoristi što se može! Novo nije nužno i bolje.
Tako mi je recimo ormar od stare "zingerice" poslužio kao ormarić ispod umivaonika, starinski ormar kao kupaonski ormar,.... Svašta smo iskoristili!
Bilo je u kući starih vrčeva koji su sad ukras u cvjetnjaku, oluk-isto u cvjetnjaku, stari biber crijep kao obrub oko cvjetnjaka,a daski za police ko u priči.
A najdraža su mi korita za napoj!
Na vrh
rijeka53 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Ožujak 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1517
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rijeka53 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2008 u 09:25
bok, daj ti to nama malo bolje ili jos bolje poslikaj kako si ca upotrijebila jer su to super ideje
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2008 u 20:15
Tako je poslikaj korita, vrčeve, a mogla bi i ormare da vidimo i to.
Vrijedne ruke tvoje i tm uvijek nešto smišljaju - pa kud ćeš ljepše zabave, naravno i koristi.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2008 u 23:15
Danas je dan započeo relativno kasno. Probudila se u 9:30, popila kavicu do 10:20. Dok sam pila kavicu slikala sam neke detalje u kući kako bi vam mogla pokazati. Dok je MM ostao njonjati završila sam grabljanje trave od jučerašnje košnje, poflaksala rubove oko cvjetnjaka, oprala štenge, dio ispred kuće i terasu. Oprala stolice za terasu, složila jastučiće, stoljnjak i aranžman tak da kad se MM probudi popije jutarnje-podnevnu kavicu na terasi sa mnom.
Tako je i bilo! Probudio se moj vrijedni mrav oko 15 sati (radi noćne pa spava preko dana) skuhala ja kavicu i sterala ga sirotog odmah van na zrak. Ko za vraga kad se zbudio, vrijeme se naoblačilo i počelo je puhati. No obzirom da sam nam tak ljepo uredila terasu za sjedenje, nisam se dala vremenskim neprilikama pa sam nam donesla košulje da se obučemo.
I uživali smo!

Dnevnik radova će se popuniti i nekim starijim tzv.radovima tj. nazovimo ga iskorištenim i prenamjenjenim stvarima. Pa evo da zadovoljim naše znatiželjnike, a možda nekom dam i ideju!

Gledam ja tako jutros po kući, dok ispijam kavicu, i razmišljam - kaj smo mi to napravili da bi vas moglo zanimati. Ovo i ovo, aha i ovo- i odvalim se smijati jer smo svakom komadiću u kući na neki način dali dio sebe- bilo u namještanju, renoviranju, izradi. Mislim da mi je lakše napraviti dan otvorenih vrata nego poslikati sve što ima neku svoju priću.

Ipak sam izabrala neke detalje za pokaz pa evo:

Jedan božićni poklon mom mužiću- čini mi se preklani
Stalak za CD-e (isti sam napravila i burazu)


Ovo su kuhinjski elementi koji su trebali završiti na smetlištu- a ja u njima "vidjela" hodnik. I tako je nastalo- malo okreneš naopačke  pa ovak pa onak i :
 

Volim kad susedi  i prijatelji imaju čišćenje stanova-kuća. Uvijek se ogrebem za neki komad namještaja. Vizija- stara singerica koja ne dela proć, ormar ispod umivaonika - savršeno!


Da bi kupaona bila u stilu sa singericom, obnovili mi stari ormar. Injektirali fungicid u sve rupice protiv crvića i umetnuli na milimetar između kade i veš-mašine.


Jedne godine mi bilo dosadno- cijeli tjedan solo doma. MM na službenom putu. Ja kupila materijal za posteljinu i sašila jastučnice. Ostalo viška materijala za koji sam imala - naravno - viziju!
Znam da u štali imam neke žice i stare žnjore od starih lampa- i tako je nastalo ovo


No - jastučnice su se nakon par godina scufale, boja sobe promjenila kao i moj ukus u bojama (starim). Pa mi ni lampe više ne odgovaraju.
Ima rješenja- od starih podložaka za sunčanje napravila sam omot i dobila nove lampe u novom stilu spavaće sobe


Ovu lampu je neko hitil na smetlište. Imala je čak i 3 žarulje koje su radile, ali joj je sjenilo izgorilo (zbog jačine žarulje). Kupila sam samoljepljivu tapetu i dobila novu samostojeću lampu


Ovo je doba " Fimo faza". Vrijeme kad sam se igrala sa fimo masom pa su nastale ribice


ima tu još toliko detalja koje smo uredili. Cijeli dnevni boravak je rad MM i mene- od postavljanja laminata, lamperije, pregradnih zidova, klupica, stalak ......

Nakon kavice kao što sam rekla izašla sam van.
Pa evo nekih vanjskih detalja.

Terasa
 

pa malo na terasi






Evo i vrčeva i kopanja i bačvi i ...











Evo jedna felga koja je jako dobro poslužila


Terasa 2 - ispod vrbe


Zašto kupovati skupe klupe u centrima


A i plot se može napraviti od paleta


A ovako sam iskoristila letvice i stari kalendar. Jako volim konjeke i oni su sad kao ukras u mom kutku za trenutak


I jedan cvjetni aranžman za terasu


Mislim da sam vam sad već i dosadila pa prekidam sa izvještajem starih radova!
Idem stavljat slikice procvalog cvijeća u druge teme!


Na vrh
andrea01 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Svibanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 5238
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje andrea01 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2008 u 23:42
Nemam preveć vremena prokomentirati sve, ali samo mogu reći da jedva čekam to doživjeti "kao susjeda" na kavici!!! smile72
Na vrh
Šeflera View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Lokacija: Stankovo
Status: Offline
Bodovi: 2274
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Šeflera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Svibanj 2008 u 23:50
Treba ti 15 minuta prek brega do mene! A imam i za peglati nekaj smile96
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2008 u 08:55
Sve detaljno pregledano, i kad to vidim, oduševljena sam. Vi mladi ljudi također znate cjeniti stare stvari, a kako si neke iskoristila naprosto me oduševilo. MM kad je vidio oduševljen, jer on misli da samo on tako skuplja, radi preinake da nastanu korisne. Bravo vas dvoje sve je super. Ne znam što bi posebno izdvojila, ali recimo klupa na ciglama je ideja za 5. Cvijeće u bačvama to imam, ali uvijek mi je lijepo i paše nekako u seoskim imanjima.
Terase čak dvije super, jedna vjerojatno u hladu, druga u suncu kad se želiš sunčati i grijati.
Mogla bih ovako nabrajati do sutra, ali neću, jer vaše vrijedne ruke bi još toliko toga izmislile i napravila, kad bi se udružili mogli bi osvojiti svijet.
smile79
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 19>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.