Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - BB
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


BB

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 19>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Betty Boop View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2012
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 1660
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Betty Boop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2013 u 15:21
Originalno poslano od člana miska miska napisao:

Prekrasno!Zamišljam krivudavi plavi potočić okružen bujnim cvijećem! Odličan projekt i bravo za uloženi trud!smile55

Miska  da znaš da bih ga mogla i obojiti Wink i meni se ta ideja vrzma po glavi LOL 
petlić mi je presladak Heart
The impossible is often the untried.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Betty Boop View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2012
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 1660
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Betty Boop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2013 u 15:26
Originalno poslano od člana dadinica dadinica napisao:

No dakle!!!!
Ja sam oduševljena! Moje divljenje, čestitke, aplauz i sve ostalo što uz to ide za predobru izvedbu.
Originalno!


DadiniceHeart ti i ja pod ruku s našim projektima Wink gde će nam kraj biti LOLLOL 
hvala ti puno na podršci...i ja tebi želim samo dobre ideje i uspešno realizovanje istih smile79
The impossible is often the untried.
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2013 u 16:03
Nemoj ga obojati,to ja samo tako zamišljam ipak je prirodno najlipše ,a pijetlić si ti dok skakućeš po potočiću bosim nogama i uživaš u svom cvijeću!
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2013 u 16:50
Bravo Betty za tebe i TM, trud je urodio itekakvim plodom; već sad je prekrasno, a na proljeće kad oživi bit će Bettyna rapsodija...smile55
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2013 u 18:07

Evo mene opet da se divim slikama. Jako su dobre, nisi se badava smrzavala.
A ono kaj je na slikama mi se posebno sviđa - poznato je da jako volim kamen i ciglu (to se vidi i u mom vrtu).
Stvarno ste si dali truda, zato  smile141 i za TM-a.
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2013 u 19:22
željela si čuti moje mišljenje:

originalna ideja i jako lijepo urađeno,
predobar prostor za stvaranje krasnog vrta.
prvo što bih ja napravila bilo bi nasipanje zemlje u ravnini uspravnih cigli, jer svaka riječica ima makar malo uzdignute obale.
svakako bih premjestila kineski šaš, iskoristila žičanu ogradu za penjačice.
za sadnju i raspored ostalih biljaka znam da ćeš se i sama dobro pobrinuti.
mislim da će to biti krasan i neobičan vrt.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2013 u 19:30
sviđa mi se novi izgled dvorišta....Još kad se sve rascvjeta u proljeće.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2013 u 19:46
smile141    smile141  smile161
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2013 u 20:07
 Konačno sa i ja uspjela ovdje zaviriti, i sve što mogu reći  smile227smile227 Ideeeeeeeš čovječe, pa  ovo je fenomenalno !   Betilly moja smile211 svaka ti čast vrijednice, stvarno si maštovita i kreativna! smile78smile84
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Betty Boop View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2012
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 1660
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Betty Boop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2013 u 22:15
Originalno poslano od člana miska miska napisao:

Nemoj ga obojati,to ja samo tako zamišljam ipak je prirodno najlipše ,a pijetlić si ti dok skakućeš po potočiću bosim nogama i uživaš u svom cvijeću!

Miska Hug  i ja već zamišljam sve ovo lepo što si nabrojala  
The impossible is often the untried.
Na vrh
Betty Boop View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2012
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 1660
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Betty Boop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2013 u 22:25
Originalno poslano od člana Nisa Nisa napisao:

Bravo Betty za tebe i TM, trud je urodio itekakvim plodom; već sad je prekrasno, a na proljeće kad oživi bit će Bettyna rapsodija...smile55

Nisa,hvala ti smile78mogu ti reći da smo baš uživali dok smo se "igrali" kamenčićima...bilo je zabavno,a posao završen WinkLOL
The impossible is often the untried.
Na vrh
Betty Boop View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2012
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 1660
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Betty Boop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2013 u 22:36
Originalno poslano od člana Anastazija_ Anastazija_ napisao:


Evo mene opet da se divim slikama. Jako su dobre, nisi se badava smrzavala.
A ono kaj je na slikama mi se posebno sviđa - poznato je da jako volim kamen i ciglu (to se vidi i u mom vrtu).
Stvarno ste si dali truda, zato  smile141 i za TM-a.

Hej draga A,drago mi je da si opet skoknula do meneHuga još draže da ti se sviđa ono što je na slikicama smile79
The impossible is often the untried.
Na vrh
Betty Boop View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2012
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 1660
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Betty Boop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2013 u 23:26
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

željela si čuti moje mišljenje:

originalna ideja i jako lijepo urađeno,
predobar prostor za stvaranje krasnog vrta.
prvo što bih ja napravila bilo bi nasipanje zemlje u ravnini uspravnih cigli, jer svaka riječica ima makar malo uzdignute obale.
svakako bih premjestila kineski šaš, iskoristila žičanu ogradu za penjačice.
za sadnju i raspored ostalih biljaka znam da ćeš se i sama dobro pobrinuti.
mislim da će to biti krasan i neobičan vrt.

Slavujčice,milo mi je da ti se sviđa moja zamisao.Želela sam da to bude nešto funkcionalno (jer nemam travnjak po kojem mogu gaziti) a ujedno i lepo za oko.
Što se tiče nasipanja zemlje,biće i to urađeno i to u delu gde su betonske žardinjere (uz dvorišnu stazu)...jesi li na taj deo mislila? da preciziramoWinkSmile...ali će biti iskošena,sa padom prema stazi jer je ona dosta niža.Kad smo kod toga,imaš li neku ideju koje bi biljke tu najviše odgovarale? bila bih ti zahvalna na nekom predloguSmile
"...iskoristila žičanu ogradu za penjačice..." da,svakako,ali koje??? kuća iz susednog dvorišta poprilično zaklanja sunce u svim godišnjim dobima (kako bih rekla...krati dan baš na tom delu gredice) i ne znam koje bi penjačice tu lepo napredovale,a volela bih,ako ih bude,da to budu trajnice...
Zatrpah te pitanjima,je l' da? al' znam da ti to voliš i da ti neće biti teret WinkLOL 
Hvala ti na divnim epitetima upućenim mome skromnom vrtu smile79

The impossible is often the untried.
Na vrh
Betty Boop View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2012
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 1660
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Betty Boop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2013 u 23:31
Originalno poslano od člana milica7 milica7 napisao:

sviđa mi se novi izgled dvorišta....Još kad se sve rascvjeta u proljeće.....

Milice smile79 ja ga već sa čežnjom iščekujem(mislim...proleće)WinkLOL
The impossible is often the untried.
Na vrh
Betty Boop View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2012
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 1660
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Betty Boop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2013 u 23:34
Originalno poslano od člana anđelkad anđelkad napisao:

smile141    smile141  smile161

Anđo,srce moje,sva sam se zarumenela od sreće  
The impossible is often the untried.
Na vrh
Betty Boop View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2012
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 1660
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Betty Boop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2013 u 23:44
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

 Konačno sa i ja uspjela ovdje zaviriti, i sve što mogu reći  smile227smile227 Ideeeeeeeš čovječe, pa  ovo je fenomenalno !   Betilly moja smile211 svaka ti čast vrijednice, stvarno si maštovita i kreativna! smile78smile84

Hej draga Monsti Hug ma,to smo se samo malo ja i moj mužić igrali  
Pošto je ulaz rađen kamenčićima,nekako mi bilo slatko da i unutra nešto takvo uradimo,i eto...sad ne mogu proleće dočekati WinkLOLLOLLOL 
Šaljem ti velike smile79 
The impossible is often the untried.
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Studeni 2013 u 23:46

Čuj, bilo bi lijepo kad bi jednu vanjsku gredicu popunila travama raznih visina, a da samo međuprostor popuniš niskim trajnicama? Šta kažeš? Kako god popuniš svoje "otočiće" pred kućom, veselit će se susjedi i prolaznici.

Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2013 u 08:10
Betty,
da krenemo od ograde, na nju možeš posaditi loniceru jer dobro uspjeva u polusjeni.
mislim da bi ti bila bolja lonicera caprifolium jer je manje agresivna od japonice.
ne znam koliko imaš sati sunca na tom djelu ali ne bi bilo loše probati i sa clematisima.
nasipanje zemlje sam mislila na djelu od ograde do kamenčića.
na djelu gdje su ti žardinjere nemoj puno nasipavati jer će ti kiše ispirati i nositi zemlju na stazu.
to možeš spriječiti sadnjom gustih puzavih biljaka poput plamenaca, arabisa i aubrieta a na tom djelu bi one, uz pokoju nisku travu bile najbolje.

sa nasipavanjem djela od ograde, i sadnjom trajnica po visini i dobu cvjetanja, dobila bi jednu lijepu cjelinu, koja bi djelovala prirodnu i u koju bi se tvoja zanimljiva stazica jako lijepo uklopila.

ima puno niskih grmova, trajnica, trava i lukovica kojima bi mogla popuniti gredice.
ne mogu ti sada praviti raspored jer ne znam čime raspolažeš.
moje pravilo je da kombiniraš trajnice po visini, po vremenu cvjetanja, da posadiš nešto zimzeleno, nešto sa zanimljivim listovima a lukovice ispod biljaka koje po zimi nestaju a potjeraju kada lukovice ocvatu.
ako ti još mogu pomoći-pitaj.
Na vrh
Betty Boop View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2012
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 1660
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Betty Boop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2013 u 19:26
Originalno poslano od člana anabistrica anabistrica napisao:

Čuj, bilo bi lijepo kad bi jednu vanjsku gredicu popunila travama raznih visina, a da samo međuprostor popuniš niskim trajnicama? Šta kažeš? Kako god popuniš svoje "otočiće" pred kućom, veselit će se susjedi i prolaznici.


Čujem,čujem WinkLOL i kažem da možda bude i tako nešto...hvala ti na predlogu,a i na posetiHeart   
The impossible is often the untried.
Na vrh
Betty Boop View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 24 Prosinac 2012
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 1660
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Betty Boop Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2013 u 23:32
Originalno poslano od člana SlavujVk SlavujVk napisao:

Betty,
da krenemo od ograde, na nju možeš posaditi loniceru jer dobro uspjeva u polusjeni.
mislim da bi ti bila bolja lonicera caprifolium jer je manje agresivna od japonice.
ne znam koliko imaš sati sunca na tom djelu ali ne bi bilo loše probati i sa clematisima.
nasipanje zemlje sam mislila na djelu od ograde do kamenčića.
na djelu gdje su ti žardinjere nemoj puno nasipavati jer će ti kiše ispirati i nositi zemlju na stazu.
to možeš spriječiti sadnjom gustih puzavih biljaka poput plamenaca, arabisa i aubrieta a na tom djelu bi one, uz pokoju nisku travu bile najbolje.

sa nasipavanjem djela od ograde, i sadnjom trajnica po visini i dobu cvjetanja, dobila bi jednu lijepu cjelinu, koja bi djelovala prirodnu i u koju bi se tvoja zanimljiva stazica jako lijepo uklopila.

ima puno niskih grmova, trajnica, trava i lukovica kojima bi mogla popuniti gredice.
ne mogu ti sada praviti raspored jer ne znam čime raspolažeš.
moje pravilo je da kombiniraš trajnice po visini, po vremenu cvjetanja, da posadiš nešto zimzeleno, nešto sa zanimljivim listovima a lukovice ispod biljaka koje po zimi nestaju a potjeraju kada lukovice ocvatu.
ako ti još mogu pomoći-pitaj.

Ih,Slavujčice,još pitaš Smile

Što se lonicere tiče,pretpostavljam da misliš na onu koju i ti imaš,i ta mi se ideja jako sviđa,a možda bih mogla da probam i sa ovom mojom belom jer čini mi se da joj sadašnji položaj nikako ne odgovara,slabo je cvetala ove godine-možda bi tu,uz žicu,bile srećnije i ona i ja.
Lepi bi bili i klematisi,ali nisam sigurna za njih...ima tu dosta sunčanih sati,pogotovo usred leta,ali komšijska kuća mi zaklanja tu južnu stranu baš,baš (otkad su komšije podigle sprat više mi ni plastenik ne dobija dovoljno sunca,a kamoli gredicaUnhappy).
Za nasipanje zemlje i podizanje same gredice si totalno u pravu...i ja je već dugo gledam i počelo je da mi bode oči što je,da se tako izrazim,"ravna k'o daska" (nije kao kod tebe brežuljkasto,prirodno).
Znam da će to biti isto jedan od većih poslova,kao i iznova razmeštaj biljaka koje su već tu zasađeneOuch,ali definitivno je to nephodno uraditi.
E,sad,čime raspolažem trenutno-to znam (i nije neka zavidna kolekcijaEmbarrassed) aliiiii ide zima pa možda,ne daj Bože,bude i gubitaka...nikad se ne zna.Planiram,u svakom slučaju,na proleće nabaviti još popriličan broj biljaka... 
Sve u svemu,imam nešto trajnica,zimzeleno-ne (a šta bi to konkretno bilo???Embarrassed),sa zanimljivim listovima- a-a (na šta tu misliš?????EmbarrassedEmbarrassedEmbarrassed) i lukovica imam pokoju sortu.
Mogla bih ti ja to sve ispisati u pp ako imaš živaca da se "bakćeš" s početnicom kao što sam jaLOLLOLLOL
Eto,raspisala sam se kao nikad do sada...
Veliki pozdravHeart
The impossible is often the untried.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 19>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.