Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Pachypodium
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Pachypodium

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 32>
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Veljača 2012 u 20:38
Po meni je to sasvim u redu kombinacija. Najvažnije je da je supstrat propustan.(perlit) Ostalo zavisi od tebe. Kako ćeš ga prihranjivati tako će rasti.   
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2012 u 14:00
Danas sam nabasao na ovu biljku i dobio grančicu da pokušam zakorjeniti. Izgleda kao vrsta pachypodiuma ali po listovima nisam znao prepoznati o čemu se radi. Pustiti ću neko vrijeme da se kalus napravi pa da stavim u suhi supstrat. Zanima me može li med namazan na kalus pomoći zakorjenjivanju kao i kod ostalih vrsta biljaka?

Evo slika te biljke, ako tko zna točno što je to i da li je uopće pachypodium:









Nažalost biljku u cjelini nisam najbolje uslikao pa sam tu sliku izbrisao. Na mjestu reza izašao je bijeli sok (koji nisam dirao). Ako je pachy, moguće je da je sama biljka isto nastala iz pelcera jer nije imala nikakvo jače zadebljanje debla pri dnu.
Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2012 u 20:33
Ako je izašao bijeli sok u pitanju je prije euphorbia
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2012 u 22:05
Mislim da sam našao - Euphorbia ambarivatoensis. Hvala na sugestiji.


Isto je sa madagaskara.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2012 u 22:40

Krasna euforbija. Držim palčeve da ti se ukorijeni.
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Veljača 2012 u 22:53
Hvala. Ikakav savjet kako da to ispravno napravim? Nisam baš na ti s euforbijama.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2012 u 07:22
U tri riječi :odrežeš, posušiš,posadiš. Vrijedi da sve sukulente. Kod euforbija nakon rezanja opereš bijeli sok da se ne posuši na reznici. Držiš na toplom sa puno difuznog svijetla i povremeno zaliješ.   
Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 12:05
...u plodinama cijena 35kn....pa koga zanima...
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 14:41
Koliko su veliki otprilike?
Na vrh
irenaidani View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 19 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 817
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irenaidani Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2012 u 18:21
jaoooo...krivo sam napisala...hawaii palma je u pitanju...sory...a obrisala sam post ....
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2012 u 13:25
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Po meni je to sasvim u redu kombinacija. Najvažnije je da je supstrat propustan.(perlit) Ostalo zavisi od tebe. Kako ćeš ga prihranjivati tako će rasti.   [IMG]smileys/smiley4.gif" align="middle" />



ja sam ga danas kupila u plodinama za 17,99 kn... u nailonu ima dosta uvelih ,otpalih listova ali na njemu ima i novih i vide se mladi kako izlaze....kupola sam i zemlju za kaktuse i prisadila ga u veču teglu... oni su ga jako zalili ....sad čekam da se osuši pa mga mislim svakih 10 dana zaliti sa vodom pomješanom sa tekučim gnjojivom za kaktuse DA LI JE TO U REDU TAKO?????
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2012 u 13:26
Originalno poslano od člana kamenjar kamenjar napisao:

evo moj pachypodium ,drzim ga u toplom prostoru i zaljevam ga svakih 10 dana po malo ..listove mu redovno orosavam [IMG]http://i40.tinypic.com/2w1xr9w.jpg" />[IMG]http://i43.tinypic.com/4uz21c.jpg" />





orošavaš listove??? pumpicom??
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2012 u 15:55
bit ce u redu tvoj pachypodium ,ne brini 11111 ,presadi ga i ostavi ,za pocetak ga nemoj stavljat na jako sunce,par dana nek ti stoji negdje na svijetlom mjestu ,a kad se navikne kod tebe onda ga iznesi na sunce..moj je trenutno ćelav ,otpali mu listivi,al nista zato,barast ce novi 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2012 u 17:45
Originalno poslano od člana kamenjar kamenjar napisao:

bit ce u redu tvoj pachypodium ,ne brini 11111 ,presadi ga i ostavi ,za pocetak ga nemoj stavljat na jako sunce,par dana nek ti stoji negdje na svijetlom mjestu ,a kad se navikne kod tebe onda ga iznesi na sunce..moj je trenutno ćelav ,otpali mu listivi,al nista zato,barast ce novi 





hvala kamenjar ;)) vidila sam na str 10 na slici kod pinusa da sa strane ima dva mlada ...baš lipo..jedva čekam kad će se moj umnožiti :)) ... znači, kamenjar, da ga bez straha ponekad pumpicom osvježim ?
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Ožujak 2012 u 17:50
nemoj ga pumpicom osvezavam,nemas potrebe ,samo ga privikni na sunce i van sa njim.zaljevas ga kao i ostale sukulente ..ja sam po zimi spricala ,mislila sam zbog listove,al nista nisam s tim dobila,listovi su otpali...
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2012 u 21:28
Nabavio sam sjeme P. densifloruma i imam ga namjeru sutra-prekosutra posijati. Sve što sam uspio saznati o sijanju pachypodiuma jest da se siju na isti način kao i adeniumi s razlikom da bi supstrat trebao biti 1/3 pijesak, 1/3 kupovna zemlja i 1/3 perlit. Sad neznam da li baš sve treba biti kao i kod adeniuma - znači pokriti posudu u kojoj sam sijao najlonskom folijom i da li treba sijeme samo pritisnuti na površinu supstrata ili pokriti ga supstratom?
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2012 u 21:36
mememe, što ti to znači kupovna zemlja ? Imaš ih bar 10 tak vrsta od pH 3,5 pa do pH 7,8 pa i više. U koju ćeš sijati. Ja još čekam sa sijanjem pahića. Trenutno imam u klijalištu adeniume.

pogledaj ovdje
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2012 u 21:48
Dobro je sve od univerzalnog supstrata od supstrata za kaktuse rekao bih - ne bih o nekim specijalnim supstratima pošto nisam upoznat sa svojstvima, ali rekao bih da će i najjeftiniji poslužiti (samo da nije treset) ako se doda gore navedeno. Adeniume sam sijao u tri različita supstrata dosad i manje više iste rezultate sam dobio.

Naravno, govorim to za densiflorum, što kažu da je jednostavan za uzgoj, u rangu sa lamerei. Da je neki drugi pachy tipa namaquanum, moguće da bi drugačiji pristup bio potreban.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2012 u 22:02
Moj P. deniflorum za sada dobro raste u pumici. No čitam da densiflorum preferira kiseli supstrat od pH3,5 pa do pH 5. Nabavio sam bijeli litvanski treset. Razmišljao sam da posijem u kombinaciju pumice i bijelog treseta u volumnom omjeru 1 : 1.
Zašto si protiv treseta ?
Na vrh
mememe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: ZG / PU
Status: Offline
Bodovi: 578
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mememe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2012 u 22:21
Dosadašnja loša iskustva s njim.


Znači, neki specifični savjet za sijanje densifloruma?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 32>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.