Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Penjačice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Podranea-Pandorea
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Podranea-Pandorea

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 19>
Korisnik
Poruka
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2011 u 11:10
 Meni, osobno, čak nije ni važno ime....glavno da joj se sviđa kod mene...i da procvate...jednom kad stasa...Wink
..al ipak je dobro znati kaj imam....PANDOREA
.pandoreice...živa ti meni bila....Wink
Hvala MiraK na pomoći...
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2011 u 15:21
Originalno poslano od člana freeland44 freeland44 napisao:

Ja imam...pppp, sa 3, 5 i 7 listića na jednoj lisoj peteljici, Sa tri listića se pokazalo da je jasmin, a ostalo će isto pokazati cvijetići sljedće godine!!!
Kožast je kao pandorein, reckav nije ni jedan, svi su glatki rubovi!!  Toliko od mene po ovom pitanju!!!  Bravo ja!!  smile113Wink





Uploaded with ImageShack.us    Sve po 7 listića!!!

Evo je pa vi poznavaoci odlučite jel ovo pandorea ili podranea!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2011 u 16:53
Ak vele da je moj pandorea, nekak mi se čini da je i tvoj!
Poglej moju biljčocu!


Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Studeni 2011 u 19:07
Freeland, to je pandorea.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2011 u 06:39
Evo moje podranee od neki dan. Zaista je divno sto cvate u ovo doba godine.
Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2011 u 07:45
nina divna ti je, moja je zimus poledila, skroz i jako kasno je potjerala iz zemlje par grana, ove godine ih nisam vezivala uz box, jer su u njemu 2 luda lovačka psa koji pokidaju sve zeleno do čega mogu doći, katastrofa su za moje biljke...

nažalost, ne vjerujem da će biti cvjetova na njoj... a onda će je opet zima uništiti pa dogodine sve ispočetka... krivo mjesto sam joj odabrala, a sad me strah presađivati je da je ne uništim
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2011 u 13:44
Nina, tvoja je za prste polizati!!!! Sada se mogu požderati kaj je nisam kupila!!  Ali bit će, ima dana!!!

A uopšte nije bitno jel podranea ili pandorea, jer neću opet upamtiti, ali bi bilo najbolje da zapišem ime i svakoj svoju naljepnicu na teglicu!!  Jer imam obje!!

Natalija, a krivo mjesto, zato ja takve "stvari"  unosim unutra na sigurno, pa ako malo i potjera više nego bi trebala, od viška glava ne boli!!!

Zato me obradovala Lantanina podranea, (E sad više ni to neznam kaj je)za sada znam koja je, hehehe, jer je jedina u kupaonici na zakorjenjivanju, a potjerala je pedalj visoku novu grančicu!!!!    Juuppi      Joj sad se prisjetih kakve je oči imala naša draga Lantana kad me uhvatila na djelu, ali pogled me nije ubio, a mogao je!!

E, zbilja mi je ova tema za ubiti se, svratim da nešto saznam ali kad završim opet sam više luda nego kada sam dolazilaAngryAngry
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2011 u 06:55
hA, HA, Freeland, tvoje je odusevljenje zarazno!
A dobro si rekla da je "za polizati", bas tako!
 
Obje su lagane biljke, nema razloga za veliku patnju nikome tko ih zeli, lagano idu iz reznica...Ne znam zasto su tako rijetke kod nas, a zaista su dobre.
Natalia, ako si u kontinentalnoj klimi, obje moraju unutra zimi. U Dalmaciji ne moraju.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2011 u 08:19
ma vraga sam na kontinentu - zadar, ali rubni dio grada, na visini i buretini,
prošla zima joj je bila prva u vrtu i skroz je uništila nadzemni dio, mislila sam da je više nema, bilo mi žao ko psu, već sam pikirala novu u rasadniku, ali ovo ljeto me iznenadile nove grančice

ne mogu vjerovati da se razmnožava reznicama, ja sam lani u proljeće pokušavala sa reznicama kad sam je orezala - još je bila u tegli, prije nego sam je posadila u vrt, niti jedna se nije primila
valjda sam fulala doba
bi li sada išlo sa reznicom? treba li biti zelena, meka ili onaj drvenasti dio?
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2011 u 06:54
A, sada je kasno. Probaj sada sa polozenicom, ako imas dovoljno dugu granu.
Reznice u ljeto, ja sam radila sa poludrvenastim, dosta dobro, vjerojatno moze i sa drvenastim, ali meni je bilo zao moju tako daleko rezati.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2011 u 07:52
fala, probati ću Thumbs%20Up
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2011 u 11:00
Ja sam je pošteno orezala prije mjesec dana, grančice stavila u vodu i sve do jedna su pustile jako korijenjeWink Zabost ću ih u zemlju, pa šta bude, bude
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2011 u 11:14
Predivna je!
Ja sam upravo odlučila svraćati samo na one teme koje biljke imam. Sve što  vidim, sviđa mi se i htjela bih imati. A nemam kud s njima Cry LOL
Koji problemi LOL
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2011 u 11:28
Originalno poslano od člana Emilly Emilly napisao:

Predivna je!
Ja sam upravo odlučila svraćati samo na one teme koje biljke imam. Sve što  vidim, sviđa mi se i htjela bih imati. A nemam kud s njima Cry LOL
Koji problemi LOL
Toliko ćeš mjesta naćiLOL
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
lilie View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Belišće
Status: Offline
Bodovi: 2319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lilie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2011 u 23:20
Predivna je !!!!!! smile64
znati mnogo ne znači biti mudar
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2011 u 13:57
natalija pa da stvarno je slična tekomiTongue
Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2011 u 19:00
I meni je ovaj cvjet predivan ali ga na žalost nemam.
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2011 u 17:09
Bebolina, hvala na info za vodu. To je najlaksi nacin kad hoce tako. A zasto si je rezala sada kad cvate?
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2011 u 21:52
I ja sam slomila jednu veliku granu i narezala reznice i stavila u vodu sve su pustile žilice, ali te su žilice jako osjetljive, a prošlu sam jesen stavila položenicu i do proljeća ništa. 
život je more
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2011 u 14:07
Lantana, a jesu li te polozenice kasnije pustile korijen, kad je zatoplilo?
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 19>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.