Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Bergenijino cvijeće
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Bergenijino cvijeće

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 67>
Korisnik
Poruka
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2008 u 00:57
Ova jesenska ljepota je čista provokacija.smile190
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
monna-1 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2598
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monna-1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2008 u 09:50
nećeu ništa reći....samo se divim Hier%20klicken!
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2008 u 17:51
Bok cvjetoljupci! smile79
Evo mene s novostima iz mog malog cvjetnog carstva u Istri 
Ova jesen, tj. kasno ljeto vuče me van na rad.
Tako smo ovaj vikend MM i ja pripremali teren za nastavak kamenjara. Evo i fotkice;
Još nema cvijeća, ali bude....
 
Šečući, zapazila sam nekoliko zanimljivih detalja pa odlučih da ih podijelim s vama, dragi cvjetoljupci;
 
Ovom grmiću ne znam ime. Ima mirisne listove i jako lijepo mirišu. Sad je u punom cvatu. Vjerujem da će ga netko od vas prepoznati  i imenovati da više ne bude bezimen;
Cvijet i listovi iz bliza;
 
Jaglac misli da je stiglo proljeće. Jadniček, gadno će se razočarati za nekoliko dana! ali, do tada uživat ćemo u njegovom cvijetu!
 
U dvorištu sve prekrasno cvate. Ljepše nego u ljeto.
 - diascia -
 
- acidanthera (tek sad procvjetala)
 
- pelargonija
 
- AFRIČKI LJILJAN  mi je napokon procvjetao. Ne možete ni zamisliti koliko sam sretna. Stoga mi nemojte zamjeriti ako stavim više njegovih sličica;
 
 
 
Ove godine su mi izuzetno zdrave i fuksije. Cvatu neprestano;
 
 
 
 
I jedino po čemu možemo zaključiti da je jesen ipak pokucala na vrata jest ovaj grmić jasmina kojemu listovi žute i polako padaju;
 
Dokaz da u Istri mogu uspjevati mandarine (a ne samo u Dalmaciji).
O mandarinam se brinu moji svekri. Ja samo pomažem jesti.
Do idućeg "slikovnog" susreta - smile177 
 
Na vrh
vanja View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4968
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vanja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2008 u 19:07
 Bergenija, ma kod tebe je izgleda tek prolječe, ma predivnoga cviča a tek afrički ljiljansmile79
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2008 u 20:04
Bergenija predivno, a moj favorit afrički ljiljan. Imam ga ali na žalost nije još cvjetao, valjda će dogodine.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2008 u 20:09
koje boje! nije ni cudo sto Trisa voli afr.ljiljan,prekrasan je!Fuksije isto,ne znam za koju bi se odlucila?
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2008 u 21:45
bergenija,ljiljan je super,a fuksije kao jedne od mojih ljubimica (koje meni i ne rastu posebno lijepo) su krasne Thumbs%20Upsmile64
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Listopad 2008 u 23:34
Prekrasno cvijeće i puno interesantnih detalja. I stvarno izgleda kao proljeće.smile99A kako ste doteglili ono veliko kamenje na novom kamenjaru?Clap
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2008 u 16:50
smile57Prekrasno! Neznam čemu da se više nadivim, fuksijama, acidantheri ili afričkom ljiljanu,
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2008 u 22:35
smile211Hvala vam što posjećujete moj post!
                 Drago mi je da vam se sviđa!
Smrcko, onaj kamen je moj MM teglio s traktorom i prikolicom. Bila sam sva u strahu dok ga je postavljao. Ali, hvala Bogu, sve je dobro ispalo.
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2008 u 22:36
Moram ič' leć jer me ovaj komp jako ljuti večeras. Stalno šteka, sporo se otvaraju linkovi i.......  laka vam noć!
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Listopad 2008 u 23:00
Bili su neki problemi sa forumom oko pol sata, ništa strašno.
Vidim ja da imaš Stonehenge i da su stijene, ali je prelijepo i jako mi se sviđa. Imaš vrijednog M, sluša zapovijedi.smile176
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
vera4 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2008
Lokacija: American Samoa
Status: Offline
Bodovi: 2922
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vera4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2008 u 00:24
Sviđa am se, jako nam se sviđa tvoj vrt, ali rijetko komentiramo. Čista lijenost, a ovo "mi" je šala a ne kraljevsko obraćanje.
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2008 u 12:48
Bergenija, vrtić je predivan... Sve još buja, raste, cvate...
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Listopad 2008 u 13:12
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2008 u 22:56
Bergenija ja sam nova na forumu i tek sam sada vidjela ovaj tvoj kamenjar, prekrasno uređeno, raznovrsno, svašta imaš u tom vrtu i trave i cvijeća i stabla, ma sve po mom guštu.
Ovo je za menesmile120 
život je more
Na vrh
bergenia View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 17 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 2776
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bergenia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2008 u 23:58
Lantana, hvala! Dobro došla u naš cvjetni kutak!
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2008 u 18:43
Bergenija ne zabušavaj - čestitam na 500 spotova, sada molim lijepo idi u "vidljive" i želimo vidjeti i tebe.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2008 u 20:30
Još jedanput sam podledala i opet super.
Reci mi molim te jesu li ovo pokrivači tla i gdje ih nabaviti (da li se siju ili sadnice)
http://i252.photobucket.com/albums/hh5/bergenia_photos/DSCF4005.jpg

život je more
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2008 u 21:24
Onaj grmić sa slike sa mirisnim listovima zove se lemon verbena ili aloysia triphylla.

Baš sam neki dan na forumu postavila pitanje da li netko zna ime tog grma, koji su moji roditelji imali u vrtu, ali nisam imala slike.
Onda sam se sjetila da su ga mještani zvali erba luiđa
 i pod tim imenom sam ga pronašla na internetu. Osim što lijepo miriše i ljekovit je, a pročitala sam i da u Istri od toga rade rakiju i zovu je baš erba luigia
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 67>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.