Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Balkonsko cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gomoljasta Begonija - Begonia sp.
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Gomoljasta Begonija - Begonia sp.

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 15>
Korisnik
Poruka
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2011 u 22:17
Severina divne su ti obe,malo je to tako reci....savrsene cvetove imaju i to koliko...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
severina View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Lipanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 30
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje severina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2011 u 22:37
Hvala svima osjećam se kao malo dijete.Drago mi je kad se nekome svida moje cvijeće sad ću se još više truditi da mi uspije,ali s begonijama nikad ne znaš jer mislim da su jako osjetljive
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Srpanj 2011 u 10:55
severinasmile55dobro došla!
Na vrh
severina View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Lipanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 30
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje severina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Srpanj 2011 u 13:46
Hvala i dobro da sam vas našla
Na vrh
severina View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 28 Lipanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 30
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje severina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2011 u 23:02
još jedna moja begonija koja više nažalost ne cvate


Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2011 u 21:04
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Kolovoz 2011 u 22:52
Zaista su divne, neznam čija je ljepša!
Na vrh
VERA1 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VERA1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Rujan 2011 u 01:07
Moja begonija:
 
 
i cvijet izbliza:
 
 
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2011 u 21:39
Vera sviđa mi se tvoja bregonija imam i ja tu vrstu samo moja nema crvene nego roza cvjetiće i za razliku od ostalih spada u trajnicu.Koliko je imaš dugo?
Na vrh
Silvestra View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 02 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1661
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvestra Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2011 u 22:15
Na vrh
VERA1 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje VERA1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Rujan 2011 u 00:29

Pa ne znam točno koliko ima godina, sigurno pet , šest.

Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Rujan 2011 u 22:14
Kad je uslikam stavim na forum.Sad sam me malo isjeko pa stavio grančice u vodu da pusti korjenčiće i eto mlade biljčice.Samo mislim da bi ove naše begonije mogle ići u lisnodekorativne ili sobne biljke.Neznam dali ima ta rubrika da ih tamo prebacimo.
Na vrh
malibibić View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Travanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje malibibić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2012 u 14:34
Koje cvijeće može ići s gomoljastom begonijom u istu teglu, surfinija, bakopa, tamjan, nešto drugo? Koliko često se begonija zaljeva ljeti?
Na vrh
Fiorella View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiorella Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Travanj 2012 u 15:27
Originalno poslano od člana malibibić malibibić napisao:

Koje cvijeće može ići s gomoljastom begonijom u istu teglu, surfinija, bakopa, tamjan, nešto drugo? Koliko često se begonija zaljeva ljeti?


Ja sam također nedavno posadila begonije.
Stavila sam 3 komada u žardinjeru od 50 cm i sada kad ih gledam, imaju taman mjesta koliko im treba.
Iako, i ja sam razmišljala da im dodam neko "društvo" . Sada se dvoumim napraviti to ili ne?

Nova sam po pitanju sadnje balkonskog cvijeća, nadam se da će nam se javiti netko iskusniji .
Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2012 u 22:47
moje mjišljenje je da su one sasvim dovoljne za sebe da im nije potrebno društvo,a ako neko hoče mislim da se uklapaju sa svim ostalim cvječem.
Na vrh
malibibić View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Travanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje malibibić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2012 u 11:35
Sadila sam ih iz gomolja, nemam ih puno da bi bile same, a htjela bi da na svim prozorima bude isto cvijeće. Htjela bi ih kombinirati sa nekim visećim cvijećem, mislila sam surfinije, ali znam da surfinije traže puno vode. Za begoniju neznam koliko vode treba jer ih još nikad nisam imala. Sadit ću ih u dugačke tegle/žardinjere koje nemaju rupice na dnu, pa višak vode nemože otići. Dosad sam u takve tegle sadila pelargonije stajaće i bile su dobre jer se nezaljevaju prečesto.
Na vrh
Fiorella View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiorella Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2012 u 17:54
Ovo sam našla o njima na netu:
" Postoje dvije vrste gomoljastih begonija, jedna ima veliko lišće i cvjetove, a druga sitnije, ali obilnije. Također se mogu uzgajati i sobama i na balkonima i terasama. Njih bi trebalo čuvati na polusjenovitim mjestima zaštićenim od izravnog dopiranja podnevnog sunca, te obilno zalijevati i svakih petnaestak dana dohranjivati."

Moje su one male crvene s tamnim listovima i jedna bijela sa zelenim listovima u sredini žardinjere.
Možda stavim sličicu kasnije
Na vrh
Minja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 27 Travanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Minja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Travanj 2012 u 20:16
Poštovani,

živim u Zagrebu i već duže vrijeme(mjesecima) tražim Begoniu ricinifoliu i ne mogu je nigdje naći.

Vidjela sam je u jednom uredu na prozoru i nije bila prilika da pitam ženu da mi spelca koji listić . :))

Tražila sam je i u vrtnom centru Kalia i po placevima kod kumica,u Botaničkom vrtu...

Našla sam Begoniu rex u Konzumovom kiosku na Kvatriću al ovu mogu samo sanjat.

Je li mi možete pomoći informacijom gdje bih je mogla nabaviti?Ili gomolj?

Biljka mi je jako lijepa,šašavo raste,ima listove velike ko dlan,na lijanicama bijele cvjetiće.

Pozz :)

Na vrh
malibibić View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Travanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje malibibić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2012 u 16:34
Originalno poslano od člana Fiorella Fiorella napisao:

Ovo sam našla o njima na netu:
" Postoje dvije vrste gomoljastih begonija, jedna ima veliko lišće i cvjetove, a druga sitnije, ali obilnije. Također se mogu uzgajati i sobama i na balkonima i terasama. Njih bi trebalo čuvati na polusjenovitim mjestima zaštićenim od izravnog dopiranja podnevnog sunca, te obilno zalijevati i svakih petnaestak dana dohranjivati."

Moje su one male crvene s tamnim listovima i jedna bijela sa zelenim listovima u sredini žardinjere.
Možda stavim sličicu kasnije [IMG]smileys/smiley1.gif" align="middle" />


Hvala, moje su male svijetlo roze, bar bi trebale biti, sad su visoke nekih 15-ak cm, neznam koliko će im trebat da procvatu Mislim da će ići na balkon skupa sa surfinijama
Na vrh
more33 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 14
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje more33 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2012 u 09:20
 Evo da Vam se i ja pridružim. Obožavam cvijeće ali moj balkon me točno izluđujee... Naime, dosta je u hladu sunca ima samo jutri 2-3 sata. Pokušavala sam s raznim cvijećem (pelargonije, bacope, verbene) ali NIŠTA ne uspjeva, odnosno ne cvijeta. Ove godine sam zasadila po preporuci begonije jer su me tako savjetovali u vrtnom centru. I kada sad ove se čitam na forumu čini mi se da sam opet pogrješila. Hoćeli mi begonije uspjeti.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 15>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,141 sekundi.