Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Ahimenes - Achimenes
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Ahimenes - Achimenes

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 25>
Korisnik
Poruka
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2012 u 16:19
Listovi se osuše a u zemlji ostanu korjenčići koje po zimi zalijem  do 2 puta  da se baš potpuno ne osuše. Ako bi se više zalijevali mogli bi istrunuti.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2012 u 19:14
...moj je postupak prezimljavanja nešto drugačiji, preko zime ne zalijem nijednom, ostavim rizomiće u zemlji do kraja veljače...zanima me da li povremeno zalijevanje utječe na veličinu rizoma?
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Studeni 2012 u 19:32
R. Sara, to zaista ne znam. Gospođa iz Tuzle od koje sam dobila , rekla mi je da ponekad zalijem ali ne prečesto da ne istrunu i ja tako radim.  "Crveni" odnosno  roza koji je trebao biti crveni nije mi ovoga proljeća iznikao..... tako da imam samo ove ljubičaste.....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2012 u 07:31
...imam ih već desetak godina i nikada ne zalijevam u fazi mirovanja, no, primijetila sam da se rizomići ništa ne zbucaju i ostaju vrlo sitniConfused...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2012 u 20:23
Zaliti ili ne zaliti, pitanje je sad. Ja ih do sada nisam nikad zalijevala, cak im nisam niti mjenjala zemlju, samo bi na vrh stavila malo friskog supstrata.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Studeni 2012 u 20:49
moji su prošlu zimu prezimili sa vanjske strane prozora od podruma. kad bi po jakom jugu padala kiša, padala bi i po njima.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
dmirce12 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dmirce12 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2012 u 17:24
Tako i ja održavam moje ahimenese nezaljevam ih nikako do pred proljeće i ostavljam ih u zemlji do tada i malo ranije počnem zaljevati da mi dospiju do sezone cvjetanja.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2012 u 20:01
Originalno poslano od člana dmirce12 dmirce12 napisao:

Tako i ja održavam moje ahimenese nezaljevam ih nikako do pred proljeće i ostavljam ih u zemlji do tada i malo ranije počnem zaljevati da mi dospiju do sezone cvjetanja.

I ja tako radim.Pred početak sezone,ove godine iznijela sam ih malo ranije.Kako su kiše stalno padale a ja zaboravila na njih,za vrlo kratko vrijeme su propale u zemlji.Voda ih je ubila.Ja sam sklonila tu saksiju na nadkriveni dio kod garaže i prestala sam zalijevati.Do ljeta su iz te saksije nikla dva achimenesa,ipak..Baš su me obradovali..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Gordana102 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 06 Studeni 2010
Lokacija: Slatina
Status: Offline
Bodovi: 244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gordana102 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Siječanj 2013 u 13:08
Ja sam moje ahimenese danas izvadila iz zemlje, raširila po velikom podlošku od cvjetara i unjela u kuću, na svjetlo mj.
Na vrh
jankić View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2012
Status: Offline
Bodovi: 105
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jankić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2013 u 23:40
Ja sam ih lani dosta kasno probudila iz zimskog sna,pa ih u jesen nije bilo moguće opet spremiti.Imam ljubičaste,ako netko ima koju drugu boju,možemo mijenjatismile45
uživaj u mladosti,nikada nećeš biti mlađi nego što si danas
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Siječanj 2013 u 23:43
Kod mene je glinena zemlja.....jel mogu oni rasti ovdje?
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2013 u 00:07
Originalno poslano od člana Fiki Fiki napisao:

Kod mene je glinena zemlja.....jel mogu oni rasti ovdje?
Dodaj pijeska i sve 5...raste! Kod mene je crvena zemlja, nema tog cvijeća koje u njoj rasteEmbarrassed Prilagodi se svakoj biljci...ili nula bodova
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2013 u 00:09
Hvala !   
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2013 u 08:43
Originalno poslano od člana enrikova nona enrikova nona napisao:

cijelo ljeto su kilavili i evo tek sad krenuli, sumljam da će procvjetati do zime



prošle godine sam imala samo ova dva jadna, danas sam istresla zemlju i našla samo tri rizomčića stavila sam ih na vrh na svijetlo i toplo mjesto da malo ojačaju, onda ih planiram pokrit zemljom i nadam se da će ovu sezonu biti bolji


<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2013 u 12:24
en, misliš da će ti ovako ojačati???
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2013 u 12:51
Originalno poslano od člana lana2 lana2 napisao:

achimenes je stidljivo otvorio svoj prvi cvijet
 
 
Draga,ovo ti je prekrasnoClap
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2013 u 12:55
antonija pročitala sam kako to radi Free samo ona stavi na tanjurić a ja sam ih stavila na zemlju i kad još malo nabubre samo ih pokrijem sa zemljom pa ću vidjet što će biti a naravno i slikat pa pokazat
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Veljača 2013 u 13:25
i ja sam lani po uputama free držala na pjatinu na suncu. moji su ušli use i omekšali. dugo im je trebalo da niknu.
možda ih je trebalo prskati, ne znam, ja sa tim nemam dobro iskustvo.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2013 u 06:26
ja jedva čekam istresti svoje, da vidim što ima u tegli... nadam se da je štogod ostalo

ali još mi se čini rano... nema dovoljno sunca, nije baš ni toplo pa da se ne izduže previše, da ne budu slabašni

lani je ok krenuo, ali ubila ga vrućina
ove godine neće na balkon, previše prži i zezne ga
Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Veljača 2013 u 07:07
ovo je divno i bas bi odgovarala na moj sjeverni balkon...
pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 25>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.