Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kreativni nered mog vrta -photo by Flavia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kreativni nered mog vrta -photo by Flavia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 260>
Korisnik
Poruka
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2009 u 08:04
prekrasne biljke, ja imam čak dva klematisa ali nekak imam predosječaj da bude ih više (čisto se pitam ko je za to "kriv" )
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2009 u 08:22
....žuta ruža mi je bila prva koju sam posadila na otoku i ljuti me što brzo otpadaju latice pa je zovem žuta ocvatušaLOL....znači to je karakteristika većine žutih da im cvijet brzo stari ??...kupila sam je kao penjačicu ali ona već 5 god ne misli se niđe penjati....sad sam uzela žutu floribundu Goldstar i izgleda da su to potpuno iste ruže!!
......moram i ja početi nabavljati sadnice na "pametnijim" mjestima....
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2009 u 08:32

Stvarno je užitak prošetati svaki put po tvom "kreativnom neredu"!

I sve ti već naveliko cvate u prekrasnim bojama.

Stvarno, botanički vrt u malom!Big%20smile
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2009 u 11:35
Ušla sam sa metlom da malo počistim taj nered, prelistala sve strane ali nema ničeg za počistiti. Ma dobro "počistila" bi ja pola tvoga vrta a pogotovo ovaj clematis Warshaw Nike, oduševio me je, pravi baršun.
Ruže stablašice su ti smile94, najljepša je nježno lila
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Svibanj 2009 u 14:21
I ja se slažem s Korijenkom, ubit ćeš nas s ovim klematisima, a Warshaw Nike je smile120
život je more
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2009 u 10:18
Flavia....pregledala sam jednom tvoj vrt od prve stranice i nije mi bilo dosta pa sam išla od početka opet!!!!!!!
 
Ovako, ja u biti ne znam šta bih napisala da izrazim svoje oduševljenje tvojim cvijećem a posebno ružama...
 
Samo se pitam: pa gdje si bila do sada ženo???
 
smile120
Ruže obožavam....ali kada sam vidjela tvoju englesku pelargoniju trčala sam na Trešnjevku po jednu takvu. Odustala sam jer su mi rekli da treba biti u hladu....ali sada čitam da može i na sunce...
 
Uživala sam u tvome vrtu!!!
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2009 u 11:01
Originalno poslano od člana hana hana napisao:

prekrasne biljke, ja imam čak dva klematisa ali nekak imam predosječaj da bude ih više (čisto se pitam ko je za to "kriv" )
 
me snosim nikakvu krivicu za povećanje "klematične" populacije u tvom vrtu....kupuješ i sadiš na vlastitu odgovornost! LOL LOL LOL
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2009 u 11:06
Originalno poslano od člana manči manči napisao:

....žuta ruža mi je bila prva koju sam posadila na otoku i ljuti me što brzo otpadaju latice pa je zovem žuta ocvatušaLOL....znači to je karakteristika većine žutih da im cvijet brzo stari ??...kupila sam je kao penjačicu ali ona već 5 god ne misli se niđe penjati....sad sam uzela žutu floribundu Goldstar i izgleda da su to potpuno iste ruže!!
......moram i ja početi nabavljati sadnice na "pametnijim" mjestima....
 
Manči...ja mislim da je to kako "naletiš"....evo ja sam ostala prilično iznenađena mojom mladom ružicom - penjačicom sorte Golden Dawn. Kupljena je za sitnu lovu u Konzumu u 2. mjesecu. Otvorio joj se jučer prvi cvjetak...pupoljak je bio neotvoren, ma sigurno tjedan dana. U tih tjedan dana, od kiše i sunca, čak su joj posvijetlili rubovi vanjskih latica. Zadovoljna sam i baš "jakom" bojom i gustoćom latica...a sad vidjet ćemo koliko će trajati cvijet....
Podsjeća na čajevku. Jedina joj je mana što ima izuzetno slab miris....moglo bi se reć .....nema ga....Wink
 
penjačica "juniorka" Golden Dawn
 
ruža penjačica Golden Dawn
 
ruža penjačica Golden Dawn
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2009 u 11:14
Originalno poslano od člana korijenko korijenko napisao:

Ušla sam sa metlom da malo počistim taj nered, prelistala sve strane ali nema ničeg za počistiti. Ma dobro "počistila" bi ja pola tvoga vrta a pogotovo ovaj clematis Warshaw Nike, oduševio me je, pravi baršun.
Ruže stablašice su ti smile94, najljepša je nježno lila
 
Hvala Korijenko, drago mi je da ti se sviđa....evo za tebe jedna fotkica čajevke Blue Moon - inače je stablašica....vanjske latice su malo više roze...a unutra lila boje.....
 
stablašica Blue Moon
 
i jedan cvijetak klematisa Warsaw Nike Smile
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2009 u 11:19
Originalno poslano od člana Lantana Lantana napisao:

I ja se slažem s Korijenkom, ubit ćeš nas s ovim klematisima, a Warshaw Nike je smile120
 
Za vlasnicu najljepšeg dalmatinskog ružičnjaka i neponovljivih lamprantusa (mislim da je to ispravan naziv, jer je latinski lampranthus)....današnje fotke Warsaw Nike....
 
clematis Warsaw Nike
 
 
clematis Warsaw Nike
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2009 u 11:29
Evo malo crvenih ružica.....prva je moja mlada stablašica sorte Tango. Cvjetovi imaju svega 15-tak latica, ali su čvrste i cvijet je trajan....trebala bi cvasti bujno u kiticama koje se blago povijaju prema dolje. Jedva čekam "da odraste". Boja je realno crvena, ali mirisa....njente.... LOL
 
stablašica Tango
 
 
cvijet stablašice Tango - promjer cvijeta je nekih 7-8 cm
 
druga crvena koja je procvala je juniorka penjačica sorte New Yorker, boja je realno crvena (ni malo roze, kao što često bude slučaj). Za sad sam zadovoljna izgledom.....kako će biti dalje, vidjet ćemo!
 
penjačica New Yorker
 
a ovo su moje "stare" floribunde, sorte Lavaglut
 
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2009 u 11:57
Originalno poslano od člana proljeće proljeće napisao:

Flavia....pregledala sam jednom tvoj vrt od prve stranice i nije mi bilo dosta pa sam išla od početka opet!!!!!!!
 
Ovako, ja u biti ne znam šta bih napisala da izrazim svoje oduševljenje tvojim cvijećem a posebno ružama...
 
Samo se pitam: pa gdje si bila do sada ženo???
 
smile120
Ruže obožavam....ali kada sam vidjela tvoju englesku pelargoniju trčala sam na Trešnjevku po jednu takvu. Odustala sam jer su mi rekli da treba biti u hladu....ali sada čitam da može i na sunce...
 
Uživala sam u tvome vrtu!!!
 
Proljeće, drago mi je da ti se sviđa moj asortiman! Što se tiče engleskih pelargonija....neznam točno kakvo bi mjesto njima najbolje odgovaralo po "defaultu", ali kod mene su od rane zore do jedno 5 popodne na suncu, dakle kad je sunce najjače...i fino su se pokazale. Udvostručile se za kratko vrijeme i neumorno cvatu. Zalijem ih svaku veče odstajalom vodom i jednom mjesečno dobiju "papati" otopinu uree, kao i sve ostale moje biljke....znači....kupuj! Big%20smileWink
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2009 u 12:04
aaaaaaaaa smile93 divno
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2009 u 13:54
Ajme Flavia svaku ovu tvoju sliku, bilo ruža, bilo clematisa mogla bi gledati satima i na ništa ne misliti.smile89
život je more
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2009 u 21:17
Cvijeće kao u snu, božanstveno.smile99

Jesi li sama pravila one betonske posude na tri kata?Embarrassed
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
kaća43 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 3004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kaća43 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2009 u 21:35
cvijece ti je nestvarno lijepo,netko rece bozanstvenosmile120smile57
Na vrh
Štefica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 19 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1800
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Štefica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2009 u 21:36
Ostala sam pafff...
Na vrh
hana View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 4007
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje hana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2009 u 07:04
prekrasne su ti ruže, kad ti prcvate slikaj schnewaltzer - može? A moj-tvoj armandi se za sad dobro drži
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2009 u 07:50
Originalno poslano od člana Lantana Lantana napisao:

Ajme Flavia svaku ovu tvoju sliku, bilo ruža, bilo clematisa mogla bi gledati satima i na ništa ne misliti.smile89
 
Joj Lantana, tak sam ti ja sebi otvorila tvoju sliku onih divnih lamprantusa s pogledom na more, podbočila si glavu sa oba dve ruke i baš doslovce "blejala" u nju, dobrih 10 minuta.....živa terapija....smile93
Na vrh
Flavia View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3344
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Flavia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2009 u 07:56
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Cvijeće kao u snu, božanstveno.smile99

Jesi li sama pravila one betonske posude na tri kata?Embarrassed
 
Hvala Smrcko na pohvali....a što se tiče betonske fontane....nisam ti ja baš tip od betonaže LOL, kupljena je prije jedno 3-4, možda 5 godina u firmi koja radi betonsku galanteriju u Sv. Ivanu Zelini (malo prije, kad se ide starom cestom, mjesto se zove Blaževdol) Wink
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 89101112 260>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,313 sekundi.