Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aporocactus-Zmijski kaktus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aporocactus-Zmijski kaktus

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Aporocactus-Zmijski kaktus
    Objavljeno: 24 Veljača 2013 u 10:54
Za ovu vrstu kaktusa možemo reći da je staromodna biljka, jer će te ga prije naći u bakinu predsoblju nego u trgovini. Domovina ovog cvijeta je Meksiko, gdje raste na liticama ili drveću i to na visini i do 2700 m nadmorske visine.
Ovaj sobni cvijet svoj zanimljiv naziv duguje izdancima čija dužina doseže i do 1 m, sa opsegom debljine 15 mm koji vise prema dolje. Cijelom dužinom izdanaka javljaju se crveno smeđe i žute bodlje.
U proljeće ovaj cvijet cvjeta danju u nijansama crvene pa sve do ružičaste boje koji su duguljasto-zvjezdastog oblika i dugi 10 cm.
Tijekom ljeta cvijetu osigurajte sunčan položaj s laganom polusjenom i puno svježeg zraka.
Zimi kaktus smjestite na svjetlo mjesto pri temperaturi od 13 – 18°C. Tijekom ljeta obilno ga zalijevajte, a zimi tek toliko da zemlja nije suha.

Početkom godine u drugom mjesecu zmijski kaktus presadite u specijalnu zemlju za kaktuse ili pomiješajte zemlju za cvijeće i pijesak u omjeru 50:50. Da bi razmnožili biljku dovoljno je nabaviti reznicu koju ostavite nekoliko dana da se mjesto reza osuši, a zatim ju posadimo u vrlo pjeskovitu zemlju.
Najučestali ja vrsta je Aporocactus Flagelliformis ili zmijski kaktus, a Aporocactus Flagriformis je vrsta sa rebrastim stabljikama. Tijekom uzgoja pripazite na pojavu štitastih ušiju i na gljivična oboljenja uzrokovana zbog prevelike vlage.





Ove kaktuse imam još od svoje prabake...Ja sam ih naslijedio....tako su grmoliki ,,prekrasni! Imaju više od 20-tak godina!Jako zahvalne biljke!


Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2013 u 10:55
Da ispravim...ove slike su sa neta.!
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2013 u 10:59
Aj koja ljepota da skupljam bockavce po tu bih isla cak i u Meksiko !!stvarno Fiki kud cvjeta isto decembar kaktus
imas li ti ovu vrstu?
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2013 u 11:01
Imam naslijedio sam je od prabake...imam obadvije......tako su velike i grmolike!
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2013 u 11:11
super da ja i Mons zicamo.salim se
jel tvoje trenutno cvjetaju ?
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2013 u 11:13
Mons.. sam obećao poslati par pelcera! heh


Moji su cvijetali u decembru! Prekrasni su!
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2013 u 11:47
Baš su krasni, pomalo me podsjećaju na kamecereje, samo što kamecereji nisu tako dugački...
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2013 u 12:10
Malo sam istraživao i uistinu sam shvatio da se prije mogu naći u kućama baka...nego tržnim centrova!
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2013 u 12:41

Poslikaj svoje da im se divimo!
Makar i bez cvijeta, sigurno su prekrasni!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
kamelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1016
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2013 u 12:45
Moj ljubičasti već baca pupove,a da postoji narandžasti prvi puta vidim.Fiki jedva čekam da vidim tvoje.
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2013 u 12:46
Ja kreten sam prekjučer razbio fotoaparat!!..nemogu ih sada poslikati......koji sam konj......evo imam jednu slikicu jednog kojeg sam prije mjesec dana presadio....dobio ga od reznica starog bakinog!
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2013 u 13:07
Sunceeee ima takav, ogroman, prekrasan. Možda ugleda ovu temu i stavi sliku, stvarno se ima što vidjeti.
Vidjela sam ga u njenoj temi.
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Glikica View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 6512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Glikica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2013 u 13:23
a ovo su moji jadnički, koji sad jedva čekaju proljeće da dobiju novu zemlju, jer su ostali skoro bez uopće zemlje:



Uploaded with ImageShack.us
...i kad poželiš se ravnice, dođi u Vinkovce...
Na vrh
Bubasvabica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Studeni 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bubasvabica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2013 u 14:51
Stvarno izgleda prekrasno u cvatu! Jel ga itko vidio negdje kupiti, ja nisam nigdje naletila na njega. Do sad
Na vrh
SlavujVk View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt - Ljeto 2013

Pridružen: 13 Studeni 2012
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 5466
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SlavujVk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2013 u 15:13
ja imam reznice. vrlo lako se zakorjenjuje.
Na vrh
Bubasvabica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 07 Studeni 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 40
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Bubasvabica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2013 u 15:29
Po kojoj cijeni ih prodajete? [IMG]smileys/smiley1.gif" align="middle" />

....dogovori oko kupovine, prodaje biljaka i sl. su tema Oglasa.....molim ubuduće pridržavati se pravila foruma, dostupna su na početku svake teme.
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2013 u 17:56
predivan je,neznam imam li ga,vidit cu kad sve iznesem van,mislim da imam nesto takvo ...
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Veljača 2013 u 21:07
Bubasvabica rijetko ga gdje ima kupiti...prije ćeš ga naći u baka...teta..prabaka...ja sam ga naslijedio od prabake....iz Sinja! Jako se lako razmnožava....reznicama!

Dajte slikica! :)))))))
Glikica...sad će se on oporaviti...moj je na zimskom mirovanju......kada odmiruje počne cvijetati bude BEAUTIFUL!
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2013 u 00:04
Moj je počeo cvjetne pupove bacat! :))))

Kada procvjeta stavim slike....da pokažem i kaktus i cvijet odjednom!
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2013 u 00:30
Fiki jel tvoji kaktusi cvjetaju 2 puta godiŠnje?
Napisao si da su ti cvjetali u decembru i da sad imaju pupove. Je li to uobičajeno za Aporocactus?
Glikice ta tvoja polica za kaktuse je preslatka
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.