Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Savjeti
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - neriješivi problem
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


neriješivi problem

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Mateus View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mateus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: neriješivi problem
    Objavljeno: 20 Ožujak 2012 u 01:03
čitam po svim forumima i nikako ne mogu naći zadovoljavajuće rješenje i odgovor na pitanje koje me muči već neko vrijeme s obzirom da sam apsolutna neznalica što se tiče cvijeća.
ovako. odlučila sam preurediti kuhinju i osvježiti ju cvijećem. problem je što je kuhinja na sjeveru i u prizemlju tako da gotovo nikad nema sunca. imam maleni prozor na sjeveru (koji gleda u drvarnice) i veliki prozor na zapadu ( koji gleda u susjedov zid udaljen metar i pol). sunca ima možda sat vremena dok se ne sakrije iza tog ogromnog zida. uz sve ovo, prostorija je jako hladna i kad po zimi počne bura puhat  to je mjesto koje se izbjegava. a preko ljeta se pak tamo najviše boravi jer je "osvježavajuća".
dakle, postoji li ikakva biljka koja može uspjevati u ovakvim uvjetima? Confused

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2012 u 07:26
mateus - dobro nam došla
mislim da bi paprati mogle ići, ima ih raznih vrsta - na kućne mislim
zamioculcas ne treba svjetlo, postoji još biljaka koje trpe negrijani prostor zimi, a ljeti ih izneseš na svjetlije mjesto - kaktusi npr.
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2012 u 08:03
dobro došla, pokušaj s klivijom, dracenom, nekim papratima, asparagus. ja nisam baš neki ljubitelj tih zelenih lišćamonki kak ih zovemo ali bolje je išta života u prostorijama nego ništa.
belica,zagreb
Na vrh
Mateus View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 43
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mateus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2012 u 12:25
Clap
hvala na odgovorima. nadam se da će mi uspjeti. kuhinja mi je lijepa narančasta i taman bi bilo lijepo da je krasi par zelenih biljčica.
mislim da ću imati još svakakvih pitanja jer nikad nisam imala biljke osim slonove noge koja mi polako vene i ne znam šta ću... Cry . do prije par mjeseci bila je prekrasna i bujna i sad je jadna... pokušat ću je presadit dr.mjesec, možda pomogne....
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.