Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - sanjalicin projekt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


sanjalicin projekt

 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
Korisnik
Poruka
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: sanjalicin projekt
    Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 14:27
Kako sam vidjela vase prekrasne vrtove odlucila sam vam pokazati svoj.
Moj vrt je star tek 2 godine i pokazat cu vam periode njegovog nastajanja.
Nakon udaje moja draga svekrva mi je prepustila prednji vrt za uredjenje. Zemlja je odmorena(oko 40 godina) ali jako lose kvalitete. Na taj dio zemlje je bio nasut sljunak tako da sam u cijelom vrtu skidala taj povrsinski dio sljunka i pijeska (oko 10-15cm), postijala ga i prekopala i posadila travu. Ovo mu je bila prva godina.






Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 14:35
Ovo mu je druga godina (2011 godina).





Naravno, onaj grm je pajasmin koji se jako prosirio i zauzimao mi je ogroman dio vrta tako da sam ga izvadila.
Kako sam primjetila da mi trava totalno izgori odlucila sam u 2012. promjenit koncept vrta.

Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 16:33
sanjalica dobro dosla,okruzena si lijepim zelenilom...a ova korpica mi se sviđa,super je...
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 16:37
Dobrodošla. Još jedne vrijedne ruke i još jedan vrt "autorsko djelo".Pratiti ćemo sa zadovoljstvom!Big%20smile
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 18:28
Hvala vam na dobrodoslici.Wink
Na vrh
lorica10 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 740
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lorica10 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 18:31
Dobrodošla, redovito ću svraćati u tvoj vrt
Ruka koja daje uvijek je iznad one koja prima.

Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 19:05
Ajme vrt uz potok! Moj san! :) A zasto si sidala sloj sljunka i pjeska? :) Mogla si jednostavno posaditi biljke kojima takvo tlo odgovara ili samo dodavati organsku mat da poboljsas zadrzavanje vode. 
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 19:16
Bit će interesantno pratiti nastanak tvog vrta.
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 19:28
Sve bolje i bolje, jedva čekam proljeće i nove slike tvog projekta.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 19:46
Originalno poslano od člana dado_84 dado_84 napisao:

Ajme vrt uz potok! Moj san! :) A zasto si sidala sloj sljunka i pjeska? :) Mogla si jednostavno posaditi biljke kojima takvo tlo odgovara ili samo dodavati organsku mat da poboljsas zadrzavanje vode. 


tu su se okretali auti i traktori. sve je bilo zbito da cak ni trava nije mogla rasti. koliko god se cinilo da je to dobro, stvar je pogorsavao pajasmin koji je uzimao vodu i nista nije uspjevalo.Npr ima jedan grmic na kraju staze- nikako nije uspjevao a prosle godine je prvi put procvjetao i tako cijelo ljeto.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2012 u 20:45
dobrodošla...sa zanimanjem u pratiti nastavak nastajanja tvoga vrta
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 12:23
Super napreduješ. Samo dalje tako i uskoro će biti cvijetni raj.
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 20:46
dobrodosla

Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Siječanj 2012 u 23:19
Sanjalica, vjerujem da ćeš iskoristiti potok kao dio svog vrta. Velika je prednost imati potočić u vrtu, blago tebi. Želim ti puno uspjeha u uređenju vrta. Gledaoca imaš puno koji će pratiti razvoj vrta.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 15:19
I ja sam ti došla zaželjeti dobrodošlicu i s nestrpljenjem očekujemo nove sličice!!!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 15:54
smile79dobro došla.i krasnoooooo...pa nisi sanjalica..kod takvi nem a ove ljepote
** Svaki miris novog cvijeta uljepša mi dan.**
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 16:18
Hvala svima na dobrodoslici...smile72

Ja svoj vrt radim planski pa bi htjela s vama podjelit malo literature.
Od velike pomoci su mi knjige:

Sve o vrtu I i II- Margot Schubert
Dom pun cvijeca-novi vodic od A do Ž
Komplet Vrt-moj hobi
Uredjenje malih vrtova- Andrea Christmann
A&G Bridgewater - Strucnjak za vrt-Vodeni vrt, Vrtno jezerce (od ove godine cu napravit malo jezerce)
David Squire - Stručnjak za vrt - Penjačice

za uredjeneje balkona
Cvjetna raskos- Ruth Podgornik Res
Joachim Mayer-Cvijece za balkone i terase

Na vrh
blue sky View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3013
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje blue sky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2012 u 17:34
dobro došla i lijepo se osjećala sa cvijetnim društvom
Na vrh
Yoyo1 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 426
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Yoyo1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2012 u 21:09
Cvijetnjak u počecima, ali kada bude na ljeto u punom cvatu tek će tada doći sva ljepota. Idem po ležaljku da se odmorim u toj raskoši i na miru popijem smile142.
Dobro došla među nas ljubitelje cvijeća.smile99
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2012 u 21:25
uskoro krece prva faza projekta...oblikovanje spirala...nadam se da nece padat kisa..Confused
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 6>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.