Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sambung Nyawa ljekovita biljka
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sambung Nyawa ljekovita biljka

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
ivane View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Sambung Nyawa ljekovita biljka
    Objavljeno: 02 Listopad 2011 u 22:44
         
                           SAMBUNG NYAWA
                
                   Gynura  Procumbens
     List života ili biljka protiv stotinu bolesti što na Kineskom znači
                      Bai - Bing - Cao
I u Malejziji Sambung Nyawa znači produžiti život. Englezi joj kažu > leaf of Life<  a i >> Laves of the Gods <<. Kao što vidite same titule koje mnogo obečavaju a sinu mog brata je stvarno pomoglo.
Kao ljekovita biljka je poznata prije svega u jugoistočnoj aziji Tajska, Malejzija, Vietnam, Indonezija pa i Kina.
Podebljiji listovi se upotrebljavaju za prečiščavanje krvi i limfe, lječi vanjske u unutranje rane rastvara otrove i izboljšava prebavu.
Mnogo je upotrebljavaju kod diabetesa, kod visokog i kod niskog krvnog tlaka, kod astmatičnih oboljenja, alergija,rakavih oboljenja, bubrežnih kamenaca, kod slabosti srca, za čiščenje kože-akne, kod slabokrvnosti, upajenih ranah i protiv menstrualnih grčeva-bolova. Također ju možemo upotrijebit za mosažu zategnutih mišiča ili bolova u leđima. Upotrebljava se za snizenje Holesterina a i protiv mnogih upala djeluje i protiv Herpes Simpleks.
Mnogo od opisanih indikatora su dokazani na znanstvenim pretragama, glavnu djelotvornost pripisuju Glykocidima.
Ponuđač te biljke upozorava, da ovo nije zahtjev za upotrebu ove biljke kao ljek. Nudi je isključivo kao okrasno bilje. Napomena biljka nije otrovna
i kod konzumacije ne dolazi do nikakvih problema.
Upotreba ako več.
1. Dnevno rano ujutro među 5 i 7 sati prožvačemo 5-7 manjih listova dok je želudac još prazan, jer tada je učinak največji.
2. Ako imate upalo dlesana ili grla, posle pranja zuba prežvačite par lističa i zadržite sve u ustima  minut ili dva posle toga sve progutate. U najviše slučajeva posle treček tretmana upala nestane.
3. Listove možete i nasjeckat u salatu ili kuvat kao špinat ili blitvu u svakom slučaju imate samo korist a pošto nije otrovna nema bojazni od bilo čega.
4. Za bistriji vid izcjedite 7-8 večjih listova i taj sok nakapate u oči  ostanak nanesete na veke i držite 20 minuta potom isperete sa mlakom vodom, slika če bit jasnija.
5. Velike i stare liste posušimo i koristimo kao čaj.
6. Ako tražite ovu biljku na netu se mnogo puta pokaže Gynura tementosa a to nije to mi tražimo Gynura  Procumbens.
7. Uzgoj biljke.  Sa sjemenom ili još jednostavnije sa pelcerima. Odsjecite 7 cm pelc ostavite dva lističa i stavite ga o čašu vode, kad pusti korjene ga posadite u saksiju od 3lt. u dobru zemlju za cveče. Zemjla neka bude uvjek vlažna ne premokra saksija neka stoji na svetlom mjestu do 23 Celzija.
Kroz ljeto je držimo vani na svjetlom i sunčanom mjestu. Krajem 10tog mjeseca pospremimo biljke u kuču na 8-24 stepeni C. Ako se svtore buve ili uši jih izperemo sa  tušem sa ne prejakim mlazom vode.
Sinonim za ovu biljku: Daun, Dewa, Kecam ili Moluken salat.
Prevod iz Njemačkog na HR > ivane < Katalog Ruehlemanns de. Kreuter und duftpflanzen.  02.10.2011 Ljep pozdrav Ivane.


 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2011 u 08:14
Pa to je super prirodni lijek.Trazila sam na netu da kupim sjeme ali prodaju samo reznice.
Na vrh
ivane View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2011 u 09:06
Fatka imaš li koga u MB da preuzme pecere kod mene ja ti dam na poklon Ivan.
Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Listopad 2011 u 09:18
U Mariboru nemam nikoga.Da li je tvoja davala sjeme?Meni nista drugo ne preostaje nego da trazim sjeme.
Na vrh
11111 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 2457
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje 11111 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2012 u 10:55
Bog društvo......MOLIM vas....triba mi hitno....ima li ko za presaditi gnura procumbens......HVALA
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Listopad 2012 u 11:40
Evo moje Gynure procumbens.
Zahvaljujem ivane-u još jednom na ovoj korisnoj biljci.
Uspjeva mi ko luda i već je danima - testiram na sebi.Jedem 5-6 listova svaki dan pa sam je već dobro operušala.
Da li sam umislila ili...ali osjećam već njeno djelovanje: niži tlak, bolju pokretljivost, manje bolne zglobove...jednostavno se bolje osjećam i puno više mogu raditi da se ne umorim što bi možda moglo značiti da mi je snizila kolesterol.To ću provjeriti.
Brzo raste a ovo je slika od prije mjesec dana:

Nije me strah uzimati je.Pa to je u Indoneziji povrće koje se jede sirovo, u salatama.
Znam da će biti zainteresiranih za nju, ali ove je godine jednostavno još ne mogu dijeliti.Osim toga, ona je biljka toplih krajeva pa ne znam gdje ću i ja s njom po zimi, iako sam na toplom jugu.
Dakle, prije proljeća ništa.


Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,172 sekundi.